web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » کونتی: اسکودتوی 81 را به یووه دادند

کونتی: اسکودتوی 81 را به یووه دادند

فوریه 28, 2015 - 12:51 ق.ظ
آگوستینو
,
400 بازدید

برونو کونتی ستاره سابق و مدیر آکادمی رم نظرش را در مورد دیدار حساس رم-یوونتوس بیان کرده است.

قهرمان جام جهانی 1982 یکی از ستاره های بزرگ رم و تیم ملی ایتالیا در دهه 80 بود و به افتخارات زیادی رسید.

او در مصاحبه با رُما تی وی از جدال های حساس جالوروسی و بیانکونری گفته است.

«مدتی طولانی است که این مسابقه ای جنجالی است. در دوران بازی من، دهه هشتاد، این مسابقه را نماد فوتبال ایتالیا می دانستند. ما قوی بودیم، همین طور آنها. گاهی ما برنده می شدیم، گاهی هم آنها.»

از کونتی در مورد جدال حساس دو تیم در فصل 81-1980 پرسید شد، زمانی که گل تورونه مردود اعلام شد و در نهایت اسکودتو به یوونتوس رسید.

«آنها در طول 90 دقیقه برنده نشدند، بازی 0-0 شد، اما جامی که ما شایسته اش بودیم را به آنها دادند. آن گل درست بود، کاملا درست، ما بارها آن را دیدیم. یادم می آید که آن روزها با چه عصبانیتی به تیم ملی می رفتم. بعضی از بازیکنان یوونتوس هم آنجا بودند و بحث هایی هم درست شد.»

«در اردو بودیم. یک بار به اتاقی رفتم که {مارکو} تاردلی و چند نفر دیگر از هم تیمی ها داشتند بیلیارد بازی می کردند. و تاردلی شروع به کنایه زدن کرد، گفت که چقدر به خاطر قهرمانی که کسب کرده جشن گرفته است.»

«چند روز از آن حرکت ناجوانمردانه می گذشت و هنوز عصبانیتم به طور کامل برطرف نشده بود. به او گفتم: مارکو، بعضی اوقات خیلی زرنگی، بعضی اوقات هم خیلی عوضی هستی. امثال {گائتانو} شیره‌آ برخی حرف ها را نمی زدند. ولی او این کار را انجام می داد. البته پس از مدتی کوتاه این بحث ها به پایان رسیدند.»

از اسطوره رم پرسیده شد که قوی ترین مدافعی که مقابلش بازی کرد چه کسی بوده است.

«بدون شک جنتیله. مدافعی پرقدرت و ترسناک بود، اجازه نمی داد در زمین نفس بکشی. علاوه بر این می دانست باید چه کند که اعصابتان را خراب کند. بازیهای ایتالیا در جام جهانی 82 را به یاد بیاورید که چطور زیکو و مارادونا را مهار کرد. جنتیله قوی بود، ولی اغلب در زمین دعوا می کردیم.»

پس از مسابقه دو تیم در الیمپیکو بر سر اسکودتوی 83 بود که گیلبرتو ویتی مدیر رم مانع درگیری کونتی و جنتیله شد.

«ما با گل فالکائو پیش افتادیم، گلی که به معنی رسیدن به اسکودتو بود. بعد پلاتینی و بریو آنها را جلو انداختند. در پایان مسابقه تنش ها زیاد شدند و با جنتیله بحث کردم. بریو و پروتزو هم دعوا کردند. خوشبختانه آن شکست تاثیری روی لیگ نگذاشت و ما قهرمان شدیم.»

«لیدهولم قبل از بازیها به ما آرامش می داد و با انگیزه مناسب ما را به زمین می فرستاد.»

دوشنبه رم پذیرای یوونتوس است، اما تورینی ها 9 امتیاز جلوتر هستند.

«کسب پیروزی خیلی مهم خواهد بود. اگر سه امتیاز بگیریم و یوونتوس آن طور که فکر می کنم در لیگ قهرمانان پیش برود تیم آلگری دچار دردسر می شود. از نظر من رقابت بر سر کسب قهرمانی لیگ هنوز در جریان است.»

12 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.