web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » آشنایی با مسی آفریقایی و پل اختاپوسی

آشنایی با مسی آفریقایی و پل اختاپوسی

ژوئن 11, 2014 - 3:14 ب.ظ
Magneto
,
202 بازدید

(بی‌بی‌سی)- در جام جهانی امسال ستاره‌های بالقوه و چهره‌های تازه‌ای شرکت خواهند کرد که ممکن است شگفتی بیافرینند.

بعید است تیم‌های شرکت کننده چهره‌های ناشناخته و غافلگیر کننده‌ای را در آخرین لحظات به میدان بیاورند. دورانی که تیم های ملی می‌توانستند چنین اطلاعاتی را تا حدی مخفی نگاه دارند به سر آمده و امروزه تقریبا همه بازیکنان تیم‌های ملی شناخته شده هستند.

اما استعدادهای جوانی که امسال راهی برزیل می‌شوند امیدوارند در این رقابت‌ها که برای برخی از آنها اولین فینال جهانی است خوب بدرخشند. اما کدام بازیکنان در این بزرگترین میدان رقابت فوتبال شانس درخشش خواهند داشت؟

در این مطلب کارشناسان و مفسران ورزشی بی‌بی‌سی که قرار است مسابقات جام جهانی امسال را گزارش و تحلیل کنند، هر یک گزینه خود از ستاره‌های بالقوه جام جهانی برزیل را معرفی می‌کنند. این بازیکنان همه زیر سن ۲۳ سال هستند و هیچیک در یک لیگ برتر انگلستان بازی نمی‌کنند. برخی از آنها شناخته شده و برخی شاید ناشناس باشند.

جیمز رودریگز، کلمبیا

سن:۲۲ سال باشگاه :موناکو

بازیکن خط میانی (هافبک) ملقب به: جوان تازه وارد

استیو ویلسون از مفسران ورزشی بی‌بی‌سی در مورد او می گوید:

جیمز رودریگز فوتبالیست بازی ساز و برجسته ای است و لقب او “ال نوئبو پیپه” یا جوان تازه وارد در حقیقت از لقب یکی از معروفترین فوتبالیست های تاریخ کلمبیا یعنی کارلوس والدراما به عاریه گرفته شده که در دوران خودش به “پیپه” معروف بود. جیمز رودریگز را پیپه تازه وارد یا نوئبو پیپه نامیده‌اند.

رقابت‌های برزیل برای او میدان بزرگ و سختی است و شاید برای جام جهانی آینده پخته تر شود ولی با این وجود هنوز هم می‌تواند در این مسابقات بدرخشد.

سایمون برادرتون از مفسران ورزشی بی‌بی‌سی می‌گوید:

جیمز رودریگز فرمانده بازی سازی تیم کلمبیا است و در هر مسابقه‌ای می‌تواند معجزه بیافریند. تا جاییکه من بازی او را دیده ام حضور و تاثیر او در تیم موناکو از زمان زخمی شدن رادامل فالکاو مهاجم هم میهن او در فصل گذشته پررنگ تر شده است. بنابراین شاید عدم شرکت فالکاو در جام جهانی برای تیم ملی کلمبیا چندان هم بد نباشد.

کریستیان آتسو، غنا

سن: ۲۲ سال، باشگاه:چلسی

بازیکن خط میانی و گوشه، ملقب به : مسی آفریقایی

استیو بوئر از مفسران ورزشی بی‌بی‌سی در مورد او می‌گوید:

او یک بازیکن تهاجمی است که در مسابقات تدارکاتی جام جهانی برای غنا دو گل به ثمر رسانده و در صعود این کشور به جام جهانی نقش مهمی ایفا کرد. باشگاه چلسی در سال ۲۰۱۳ او را از باشگاه پورتو خریداری کرد ولی حتی بدون آنکه یکبار هم برای باشگاه لندنی بازی کند به باشگاه هلندی ویتسه قرض داده شد. بازی او در فصل گذشته در لیگ برتر هلند بسیار عالی بود و در مسابقات جام جهانی برزیل می‌تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

رافائل واران، فرانسه

سن:۲۱ سال، باشگاه :رئال مادرید

دفاع مرکزی، ملقب به : آقای تمیز

گای موبری از مفسران ورزشی بی‌بی‌سی در مورد او می‌گوید:

اکثر فوتبال دوستان با رافائل واران تا حدی آشنا هستند ولی به غیر از بازی درخشان او در مسابقه فینال لیگ قهرمانان اروپا شاید بازی به یاد ماندنی از این جوان فرانسوی را به خاطر نداشته باشند. ولی شکی نیست که پس از جام جهانی برزیل او را به خوبی خواهند شناخت و به یاد خواهند سپرد.

ژوزه مورینیو مربی سابق او در باشگاه رئال مادرید گفته است که به نظر او رافائل واران بهترین دفاع مرکزی جهان است. در جام جهانی برزیل که ممکن است اکثر تیم‌ها به روش دفاعی بازی کنند واران می‌تواند به بازیکن کلیدی تیم ملی فرانسه بدل شود.

ژردن شقیری، سوئیس

سن :۲۲ سال، باشگاه: بایرن مونیخ

بازیکن خط میانی(هافبک)، ملقب به: کوتوله جادویی و حبه با قدرت

ایان دنیس از مفسران ورزشی بی‌بی‌سی در مورد او می‌گوید:

وقتی بازیکنی را می‌بینید که از سن واقعیش مسن تر و با تجربه تر است قاعدتا بازیکن خطرناکی است. من اولین بار چهار سال پیش بازی شقیری را دیدم. او در مسابقه انگلستان و سوئیس که چهار سال پیش در چهارچوب بازیهای تدارکاتی جام ملت‌های اروپا برگزار شد یک گل دیدنی وارد دروازه انگلستان کرد. در آن مسابقه سوئیس با نتیجه یک بر سه از انگلستان شکست خورد. بازی او در مسابقه سال بعد این دو تیم که با نتیجه مساوی دو بر دو به اتمام رسید باز هم تماشایی بود.

واقعا نمی توان باور کرد که پس از این همه بازی و تجربه او فقط ۲۲ سال دارد. مسلما سرعت و حرکات انفرادی او برای تیم حریف مشکل آفرین خواهد بود. او شوت زدن با پای چپ را ترجیح می دهد و در ضربات کاشته می تواند بسیار خطرناک باشد.

ژردن شقیری اصلیت آلبانیایی دارد، متولد یوگسلاوی سابق است ولی از ده سال پیش تابعیت سوئیس را گرفته و برای تیم ملی این کشور بازی می کند.

متیو رایان، استرالیا

سن:۲۱ سال باشگاه : کلوپ بروژ دروازه بان

گای موبری از مفسران ورزشی بی‌بی‌سی در مورد او می‌گوید:

من بعید می‌دانم که تیم ملی استرالیا از گروهی که سایر تیمهای آن اسپانیا، هلند و شیلی هستند بتواند به مرحله بعدی رقابت‌ها صعود کند. و این به آن معنی است که متیو رایان دروازه بان استرالیا در همین مرحله کار سختی در پیش خواهد داشت و سرش حسابی شلوغ خواهد بود. احتمالا همین باعث خواهد شد که بعد از جام جهانی او بیشتر شناخته شود.

او هم اکنون نیز دروازه بان خوبی است و فصل گذشته در لیگ بلژیک خیلی عالی بازی کرده است. احتمال می‌دهم در فصل آینده یکی از باشگاههای مهم انگلستان او را بخرد.

نیمار، برزیل

سن: ۲۲ سال، باشگاه: بارسلونا

مهاجم، ملقب به: جواهر

نیمار در فصل گذشته در بارسلونا بازی متوسطی ارائه داد ولی از جام جهانی قبل تاکنون فقط در مسابقات ملی ۲۰ گل زده است. به نظرم خیلی خلاصه می توان گفت که اگر نیمار در جام جهانی امسال خوب بدرخشد مسلما برزیل برای قهرمانی شانس زیادی خواهد داشت.

ویلیام کاروالیو، پرتغال

سن: ۲۲ سال، باشگاه: اسپورتینگ لیسبون، بازیکن خط میانی

اییان دنیس از مفسران ورزشی بی‌بی‌سی در مورد او می گوید:

به نظر من ویلیام کاروالیو در کنار لازار مارکوویچ مهاجم صربستانی باشگاه بنفیکا در حال حاضر یکی از درخشان ترین استعدادهای جوان در لیگ برتر پرتغال است.

او یک بازیکن پر قدرت و ورزیده خط میانی است و در تشخیص خطر و حمایت از خط دفاعی تیمش نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. اخبار فراوانی در مورد احتمال پیوستن او به باشگاه منچستر یونایتد مطرح شده ولی اگر در جام جهانی برزیل خوب بدرخشد شاید باشگاههای بیشتری طالب او باشند.

ریکاردو رودریگز، سوئیس

سن: ۲۱ سال، باشگاه: ولفسبورگ آلمان، بازیکن:گوش چپ

سایمون برادرتون از مفسران ورزشی بی‌بی‌سی در مورد او می گوید:

وقتی در مورد تیم ملی سوئیس صحبت می‌شود اکثرا به استفان لیخت اشتاینر مدافع باشگاه یوونتوس و گوش راست تیم ملی سوئیس اشاره می کنند. ولی بازیکن دفاعی گوش چپ تیم سوئیس نیز در خور توجه است.

ریکاردو رودریگز اولین بار در جریان جام جهانی زیر هفده سال در سال ۲۰۰۹ مورد توجه قرار گرفت. او در آن مسابقات سه گل به ثمر رساند. او برای تیم ملی سوئیس در زدن ضربه های کاشته یک بازیکن کلیدی است و گاهی اوقات شخصا گل های بسیار مهمی می زند.

پل پوگبا، فرانسه

سن:۲۱ سال، باشگاه: یوونتوس

بازیکن خط دفاعی، ملقب به: پل اختاپوسی

سایمون برادرتون از مفسران ورزشی بی‌بی‌سی در مورد او می گوید:

پل پوگبا بهترین فوتبالیست جام جهانی زیر ۲۰ سال بود که سال گذشته برگزار شد و در آن فرانسه به قهرمانی رسید. او امسال همراه با یوونتوس برای دومین سال پیاپی قهرمان سری آ شده است. او از نظر جسمی و نیروی بدنی بسیار قوی است، می تواند موقعیت گل خلق کند، خودش گل زن خوبی است و در کنترل توپ هم بسیار عالی است.

استیو بوئر از مفسران ورزشی بی‌بی‌سی در مورد او می گوید:

از سال ۲۰۱۲ که پل پوگبا از منچستر یونایتد به ایتالیا رفت بازی او بهتر و بهتر شده و اکنون یکی از بازیکنان اصلی یوونتوس است. در آنجا به خاطر پاهای بلندش به او لقب اختاپوس داده اند. او انرژی فراوانی به تیم یوونتوس افزوده و در ضربه‌های سر بسیار خوب است. او در مسابقات جام جهانی هم پیشرفت و موفقیت زیادی خواهد داشت.

1 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.