web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » شوک روز؛ دوباره کالچوپولی! کسر امتیاز از … رم؟!

شوک روز؛ دوباره کالچوپولی! کسر امتیاز از … رم؟!

آوریل 1, 2014 - 7:48 ب.ظ
الیاس شایان فر
, , , ,
1,356 بازدید

به گزارش ASR27 و به نقل از گازتا دلو اسپرت، کمیته انضباطی فوتبال ایتالیا از کسر 10 امتیاز از باشگاه فوتبال رم و آتالانتا و 6 امتیاز از تیم های فوتبال پالرمو و کالیاری در فصل جاری خبر داد تا بار دیگر کالچو و تبانی هایش بر سر زبان ها بیفتد!
در حالی که سال گذشته بار دیگر مسائل کالچوسکومزه مطرح شده بود و چند تن و چند تیم با محرومیت هایی مواجه شده بودند، به نظر می رسد از چندی پیش مسئولان بار دیگر این پرونده را باز کرده اند و این با بر خلاف تصورات، نام رم و البته چند تیم دیگر به عنوان متهم به تبانی چشم می خورد تا شوک جدیدی به فوتبال سراسر حاشیۀ ایتالیا وارد شود.
حال در فصلی که رم فوق العاده ظاهر شد و امید ها را حتی برای قهرمانی به اوج رساند، اما اتفاقاتی که رخ داده حالا نگرانی از دست دادن رتبۀ دوم را به وجود آورده است و با کسر 10 امتیاز، رم پایین تر از ناپولی قرار خواهد گرفت!
مسئولین کمیته انضباطی فوتبال ایتالیا بر این باور اند که در دیدار های آتالانتا 4 – 1 رم (2012)، پالرمو 0 – 1 رم (2012)، فیورنتینا 0 – 1 رم (2013) و رم 1 – 2 کالیاری (2013) تبانی صورت گرفته است.
دادستان استفانو پالاتزی در بخشی از مصاحبه اش با گازتا دلو اسپرت در مورد پرورنده تیم فوتبال رم اعلام کرد: ” باشگاه رم به تبانی در 4 بازی مهم فصل 2012-2013 متهم شده است و با آخرین بررسی های انجام شده، به این نتیجه رسیده ایم که این موضوع صحت دارد و باشگاه رم در 4 دیدار فصل 2012-2013 مقابل، آتالانتا، پالرمو، فیورنتینا و کالیاری تبانی هایی را انجام داده است. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته، آلئاندرو روزی یکی از متهمان این پرونده است که به زودی اخبار تکمیلی در مورد محرومیت او و سایرین اعلام خواهیم کرد. ”
” جوزپه کاریلو، یکی از اعضای وقت کادر فنی پالرمو نیز اطلاعاتی در مورد تبانی دو تیم پالرمو و رم در میان گذاشته است و پس از تحقیقات صورت گرفته، به صحت این موضوع پی بردیم و بر این اساس از هر دو باشگاه امتیازاتی کسر خواهد شد. ”
” دیگر بازی مربوط به دیدار دو تیم رم و کالیاری می شود که تیم فوتبال رم روی اشتباه عمدی مائورو گویکوچئا دروازه اش باز شد. طبق گفتۀ یکی از بازیکنان وقت رم که در حال حاضر در این تیم نیست، دروازه بان تیم فوتبال رم به شکلی خصوصی همکاری اش با تیم حریف را با این بازیکن در میان گذاشته است. ”
” در نهایت آخرین بازی مربوط به فوریه 2013 می شود که تبانی میان باشگاه رم و داور پائولو ماتزولنی صورت گرفته است. هنوز تصمیم نهایی برای زمان کسر امتیاز گرفته نشده است اما احتمال می دهیم که از هفته ی آینده جریمۀ کسر 10 امتیاز اجرا می شود و این تیم با جریمه های نقدی نیز مواجه شود. ”
همچنین آندریا مانتووانی بازیکن حال حاضر بولونیا که در سال 2012 برای پالرمو توپ می زد نیز به تبانی دو تیم پالرمو و رم در آن سال اعتراف کرده است. او در مصاحبه ای با وبسایت رومانیوز اعلام کرد که: ” می خواهم پیش از هر چیز، سیزده بدرتان و 1 آپریل را تبریک بگویم. به تیم مقدس خود ایمان داشته باشید چرا که هرگز چنین اتفاقاتی رخ نداده و رخ نخواهد داد. آنها پاک هستند و نویسندۀ این مطلب پدرش در آمد تا بازی را پیدا کند که 1% به رم لطفی شده باشد! “

76 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.