web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » اوزبیو دی فرانچسکو؛ از امید تا معجزه در المپیکو

اوزبیو دی فرانچسکو؛ از امید تا معجزه در المپیکو

نوامبر 7, 2013 - 6:18 ب.ظ
الیاس شایان فر
,
1,107 بازدید

به گزارش ASR27، اوزبیو دی فرانچسکو باید یکشنبه ای که در راه است برای دومین بار و باز هم در المپیکو شهر رم به مصاف تیم سابقش برود.
.
نیمکت دیگر – هافبک سابق رم یک بار به عنوان مربی مقابل رم قرار گرفته است که این بازی به 2 سال پیش و زمان لوئیس انریکه بر می گردد. هافبک سابق رم با لچه در المپیکو مغلوب شاگردان انریکۀ اسپانیایی شد. او پس از 10 سال که با توتی و یارانش قهرمانی سومین اسکودتو را جشن گرفت، دوباره به المپیکو بازگشته بود اما به عنوان یک مربی و البته یک رقیب. حالا او با روحیه ای بالا برای دومین بار به مصاف رم می آید. باز هم در المپیکو! این بار به عنوان مربی ساسولو. او حالا تیمش را بهتر از شروع فصل جمع و جور و دیگر نام ساسولو در قعر جدول به چشم نمی خورد. او هفته گذشته و در ماراسی یک پیروزی بسیار شیرین و پرگل خارج از خانه را کسب کرد تا دومین پیروزی فصل ساسولو باشد. آنها در این فصل ناپولی و لاتزیو را هم متوقف کرده اند و حالا با کوهی از انگیزه و اعتماد به نفس به مصاف صدرنشین رقابت ها می روند.
.
دوران حرفه ای – اوزبیو دی فرانچسکو متولد 8 سپتامبر 1969 در پسکارا است. او یک هافبک بود و در تیم های امپولی، لوچسه و پیاچنزا بازی می کرد تا اینکه در سال 1997 به رم پیوست و سومین اسکودتوی تاریخ جالوروسی را کسب کرد. او در مجموع 168 بازی برای رمیها انجام داد و 14 گل هم به ثمر رساند. در سال 2001 او به پیاچنزا بازگشت و در نهایت با حضور در تیم های آنکونا و پروجا در سال 2005 به فوتبال حرفه ای اش خاتمه داد. او در سال 2008 و این بار به عنوان سرمربی به فوتبال بازگشت. در ابتدا هدایت ویرتوس لانچیانو را بر عهده داشت و بعد از آن راهی سری B و تیم پسکارا شد اما در پایان فصل از سمت اش اخراج شد و زدنک زمن جانشین وی شد. او در سال 2011 هدایت لچه را بر عهده گرفت اما آنجا هم ماندنی نبود و سرزه کوزمی رمی جایش را گرفت. در نهایت او در سال 2012 سرانجام روز های خوشی را در طول دوران مربیگری اش تجربه کرد و به همراه ساسولو به قهرمانی رسید تا این تیم را پس از چندین سال به سری A بازگرداند.
.
تاکتیک – ساسولو با سیستم 2-5-3 بازی می کند. ترکیب اصلی این تیم معمولا بدین شکل است: پگولو در دروازه، آچربی، بیانکو و آنتی (بازیکن رمی که به صورت قرضی در این تیم بازی می کند) در خط دفاعی. کورتیچ (یا گاتزولا)، مانانلی، میسیرولی، لونگی و مارونه خط میانی تیم را تشکیل می دهند. براردی که هفته گذشته و مقابل سمپدوریا اولین هتریک اش در سری آ را جشن گرفت به همراه زازا و یا فلورو فلورس، مهاجمان تیم دی فرانچسکو هستند.
.
نبرد قبلی – در 20 نوامبر سال 2011 لوئیس انریکه سرمربی وقت رم موفق شد اوزبیو دی فرانچسکو، سرمربی وقت لچه را با نتیجه 2-1 در المیپکو شکست دهد. در آن دیدار گل های رم را میرالم پیانیچ و فرناندو گاگو به ثمر رساندند و تک گل لچه را هم بازیکن رمی، آندریا برتولاچی به ثمر رساند.

35 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.