web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » گارسیا مثل مونتلاست

گارسیا مثل مونتلاست

اکتبر 12, 2013 - 3:13 ب.ظ
آگوستینو
, , , ,
285 بازدید

آدم لیاییچ در مصاحبه با ایل تمپو از اولین ماه های حضورش در رم گفته است.

مهاجم صرب در تابستان به جالوروسی ملحق شد و او در چهار مسابقه سه گل برای تیم جدیدش به ثمر رسانده است.

از حضور در رده ی اول متعجب شدی؟

«من همیشه خوشبین بودم اما راستش را می گویم: انتظارش را نداشتم. رم تا اینجا فوق العاده بوده، اما ما باید همان طور که گارسیا می خواهد به همان بازی که داریم فکر کنیم، فقط این طور است که می توانیم برنده شویم.»

به اسکودتو فکر می کنی؟

«وقتی تازه آمده بودم گفتم: تنها تیم قویتر از ما یوونتوس است. چهار پنج تیم دیگر، از جمله خودمان، می توانند برای رسیدن به رده دوم تلاش کنند.»

امروز چه رده ای را برای خودتان در نظر می گیری؟

«حداقل هدف ما رسیدن به اروپاست.»

بازی رم-ناپلی نکات جدیدی را روشن می کند؟

«آنها مدعی قهرمانی هستند و بازیکنان بین المللی دارند، ولی اگر ما مثل هفت بازی ابتدایی بازی کنیم حتما شکستشان می دهیم. ما از آنها ضعیف تر نیستیم.»

در بازیهای اخیر زیاد بازی نکردی. از این وضع خوشت نیامده؟

«من مصدومیت داشتم، به همین دلیل بیرون بودم. من برای بازی با ناپلی آماده هستم.»

به نظرت می توانی فیکس باشی؟

«قطعا. من برای بازی کردن به اینجا آمدم، ولی تنها کسی که تصمیم می گیرد گارسیاست. من علیرغم اینکه فقط چهار بازی انجام دادم سه گل زدم. هرگز چنین شروع خوبی نداشتم.»

اما چطور می خواهی جای ژروینیو و فلورنزی را بگیری؟

«اگر آنها همین طور بازی کنند من به خانه می روم، مشکلی نیست. شوخی به کنار، رقابت کردن با آنها خیلی خوب است. آنها بازیکنانی بسیار قوی هستند.»

به نظرت می توانی جای توتی را در مرکز خط حمله بگیری؟

«حتی به این موضوع فکر هم نمی کنم، این رم بدون توتی این طور نخواهد بود. امیدوارم پنج سال دیگر هم بازی کند. در فلورانس من در خیلی از بازیها به عنوان مهاجم مرکزی بازی کردم، با وجود اینکه این پست من نیست. ترجیح می دهم در سمت چپ بازی کنم.»

از مقایسه با لاملا چه احساسی داری؟

«طبیعی است، در غیر این صورت چرا اینجا هستم؟ این مقایسه ها برایم مهم نیستند، ما فرق داریم. شما هنوز ندیدید که چه کارهایی از دستم برمی آید.»

ضربات آزادی که میزنی را از کجا یاد گرفتی؟

«در صربستان وقتی بچه بودم خیلی تمرین می کردم. خیلی به این کار علاقه داشتم، همیشه سعی می کردم رمز کار بهترین بازیکنان را یاد بگیرم. تا اینجا که هنوز برای رم ضربه آزاد خوبی نزدم، ولی به زودی این کار را خواهم کرد. هر چند پیانیچ و توتی هم هستند. وقتی فرانچسکو توپ را برمی دارد ما عقب می رویم.»

گارسیا؟

«وقتی حرف هایش را شنیدم احساس کردم مثل مونتلاست. تفکر فوتبالی آنها مثل هم هست. گارسیا مربی بزرگی است، و دارد این را ثابت می کند، او باعث می شود که همه ما احساس مهم بودن کنیم.»

دلیو روسی را فراموش کردی؟

«بله، در بازی سمپدوریا-رم حتی یکدیگر را ندیدیم. به نظر من هر بازیکن دیگری هم جای من بعد از نیم ساعت تعویض شدن همین حال را پیدا می کرد. من نمی خواهم در موردش صحبت کنم، اتفاق بدی بود که مربوط به گذشته است.»

به رم عادت کردی؟

«با اینکه هنوز خیلی شهر را ندیدم ولی از آن خوشم می آید. با برادرم و یک دوست زندگی می کنم، و به زودی بقیه اعضای خانواده هم می  آیند. دوست دختر؟ خانه خودشان است.»

کدام یک از هم تیمی ها تو را تحت تاثیر قرار داده اند…

«جوابش که ساده است: توتی. البته بازیکنان دیگری هم هستند، و اگر قرار باشد یکی را انتخاب کنم می گویم دوستم یدوای. وقتی کارهایی که می کند را دیدم، به یاد چند سال پیش خودم افتادم. من باید به او کمک کنم چون نمی خواهم مرتکب اشتباهات من شود.»

با او و پیانیچ یک گروه بالکانی را تشکیل دادید…

«طبیعی است، ما به یک زبان صحبت می کنیم. سیاست؟ برایم مهم نیست. می خواهم دوستشان باشم و رابطه ام با همه خوب باشد. ما تیم خوبی هستیم.»

قرار بود به میلان ملحق شوی، حالا اینجا هستی. چطور شد؟

«من هرگز با میلان صحبت نکردم. این موضوع را در روزنامه خواندم. من با فیورنتینا به توافق نرسیدم و ایجنتم به من گفت که رم هم در میان تیم های علاقه مند حضور دارد. جوابم این بود: «بیا به آنجا برویم». من از این انتخاب خیلی راضی هستم، فقط به جدول رده بندی نگاه کنید.»

اما یک بند برای فسخ قرارداد می خواستی…

«این مسئله به ایجنتم و باشگاه مربوط می شود. دست من باشد ده سال اینجا می مانم.»

اجازه بده در مورد خودت صحبت کنیم. ترک کردن نوتلا( یک نوع شکلات) آسان تر است یا پلی استیشن؟

«انتخاب سومی هم هست؟ بدون این دو زندگی برایم سخت می شود. نوتلا در ایتالیا خیلی خوب است. اما می خواهم این را هم بگویم که هر روز نوتلا نمی خورم!»

قول بده که اگر اسکودتو را بردید ترکش کنی…

«غیرممکن است، حتما باید نوتلا بخورم. ولی خب یک قول می دهم. اگر اول شدیم یک ماه پلی استیشنم را خاموش می کنم.»

27 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.