web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » گالیانی: سری آ در خطر است

گالیانی: سری آ در خطر است

آگوست 6, 2011 - 1:26 ب.ظ
ساسان زلقی
,
596 بازدید

یوفا بر اساس آمار 5 فصل گذشته تیم های حاضر در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا یک رده بندی سالانه از بهترین لیگ ها تهیه می کند که سه تیم اول این رده بندی 4 سهمیه در لیگ قهرمانان اروپا خواهند داشت. با توجه به سقوط سری آ به رتبه چهارم و صعود بوندس لیگا به رتبه سوم در فصل جاری تیم های ایتالیایی برای سه سهمیه خواهند جنگید و تیم چهارم سری آ به لیگ قهرمانان اروپا صعود نخواهد کرد.

آدریانو گالیانی نائب رئیس میلان اعتقاد دارد که فوتبال فرانسه نیز در حال پیشرفت است و می تواند زنگ خطر را برای سری آ به صدا در بیارود.

گالیانی در مصاحبه با گازتا گفت: “سری آ در حال سقوط است و لیگ 1 فرانسه در حال گرفتن جایگاه ما است. به هر حال، من برای فوتبال ایتالیا خواهم جنگید. چرا آنها (تیم های خارجی) بازیکنان ما رو می خرند؟ آنها مبالغ زیادی جای بازیکنان ما می دهند فقط کافی است به قرارداد سانچز و پاستوره نگاه کنیم. یکی از بزرگترین مشکلات فوتبال ایتالیا، حق پخش تلویزیونی است. آث میلان در فصل گذشته 73 میلیون یورو از حق پخش تلویزیونی درآمد داشته است این درحالی است که باشگاه هایی چون رئال مادرید و بارسلونا هر کدام بیش از 140 میلیون یورو برای حق پخش تلویزیونی درآمد داشته اند. این یک تفاوت بزرگ است”

گالیانی در حالی این سخن ها را بر زبان آورد که در اسپانیا بر خلاف ایتالیا و حتی انگلیس، حق پخش تلویزیونی برای تیم های کوچکتر کمتر است و برای بارسا و رئال مادرید بیشترین رقم را دارد اما در انگلیس و ایتالیا حق پخش لیگ به صورت یک جا به فروش می رسد.

همچنین قرارداد های باشگاهی چون رئال مادرید با اسپانسرهای موفق و بزرگ و همچنین برنامه های اقتصادی بدون نقص مادریدی ها با شرکت های بزرگ و سودآوری فوق العاده بالای این تیم باعث خواهد شد تا رئال در مواجه با قانون سلامت مالی باشگاه ها به هیچ مشکلی برخورد نکند. اما ظاهرا آدریانو گالیانی با این مصاحبه نشان می دهد که میلان برای خریدهای بهتر و نداشتن مشکل با قانون فیرپلی مالی حق پخش بالاتری نسبت به دیگر تیم های سری آ می خواهد!

18 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.