web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » بازگشت به اروپا هدف ماست

بازگشت به اروپا هدف ماست

سپتامبر 14, 2013 - 9:26 ب.ظ
آگوستینو
, ,
460 بازدید

رودی گارسیا، سرمربی رم، پیش از دیدار دوشنبه شب تیمش برابر پارما در یک کنفرانس خبری در تریگوریا شرکت کرد.

دیروز ساباتینی گفت که هدفتان لیگ قهرمانان است؟ موافقید؟

«از اینکه همه جاه طلب هستند خوشم می آید. لیاییچ هم گفته بود که می خواهد اسکودتو را ببرد. جاه طلبی یک توانایی است و فکر کنم من جاه طلب ترین فرد هستم، اما فراموش نمی کنم دو سال است که رم در رقابت های اروپایی حضور نداشته است.»

«هدف بازگشت به اروپاست، و رسیدن به لیگ قهرمانان آرزوی ماست. اینها با هم فرق دارند – آرزو و اهداف: هدف بازگشت به اروپاست و تمام کردن کارمان در بین پنج تیم برتر. در پنج رده ی اول، رده ی پنجم، چهارم، سوم، دوم و اول هست.»

احتمالا دیروز از تعریف و تمجیدهای ساباتینی لذت بردید…

«امیدوارم که فقط الان این طور نباشد و در آخر فصل هم تعریف و تمجیدهایش ادامه داشته باشد.»

پس از صحبت های ساباتینی در مورد پیانیچ، باید بازیکن بوسنیایی را هم فروشی بدانیم؟

«یک سوال دارم: این کنفرانس مطبوعاتی برای جواب دادن به حرف های ساباتینی است یا قرار است در مورد بازی با پارما صحبت کنیم؟»

«در خصوص بازی دوشنبه، ما شش امتیاز داریم، شروع خوبی بوده و حتی با اینکه هدفمان پیروزی است کارمان سخت خواهد بود. آماده شدن برای این مسابقه اهمیت زیادی دارد.»

این تیم چه چیزی برای رسیدن به رده های بالایی کم دارد؟

«عاشق این تیم هستم، ترکیب وضعیت خوبی دارد. خوشحالم که 2 سپتامبر گذشته: ما حالا ترکیبی کامل داریم و می توانیم با این تیم تلاشمان را انجام بدهیم.»

«فقط امیدوارم که مصدومان زیادی نداشته باشیم. به بردلی فکر می کنم، بازیکنی که دوشنبه با ما نیست و امیدوارم خیلی زود برگردد.»

دیروز ساباتینی گفت تنها کسی که به دودو اعتقاد دارد. شما چطور؟

«من با همه پسرهایم کار می کنم. دودو یکی از بازیکنان جوان من است، بسیار بااستعداد اما، مثل رومانیولی، یدوای، لیاییچ و کاپراری، که همگی خیلی جوانند، باید در طول فصل نهایت تلاششان را انجام بدهند، ولی من به همه آنها نیاز دارم.»

«در حال حاضر تیم در بخش دفاعی وضعیت خوبی دارد، هر چند، همگی بازیکنان برایمان اهمیت دارند. دودو هم خیلی برایم مهم است.»

احساس می کنید که فرد مناسبی برای این باشگاه هستید؟ فکر می کنید می توانید این تیم را به موفقیت برسانید؟

«خواسته ی رم بازگشت به جمع باشگاه های بزرگ اروپاست. عملی کردنش وقت می برد، ولی در فوتبال ما فرصتی نداریم.»

«من به فکر آینده هستم و این مهمترین چیز است. چیزی که برایم اهمیت دارد کار خوب تیم است، احساس کردن اعتماد و پیروزی در بازیهایمان. با خوب بازی کردن کسب پیروزی آسان تر می شود، اما کافی نیست.»

«باید مثل دو بازی قبلی به پیروزی برسیم. حرف های خوب زیادی زده شده، ولی ما فعلا کار نکردیم، فقط دو بازی را بردیم.»

بوریلو می تواند چه نقشی در این تیم داشته باشد؟

«خصوصیات او در این تیم منحصر به فرد است. من می خواهم مهاجمانم مکمل هم باشند: ما سرعت داریم و با مارکو مهاجمی گلزن هم در اختیار ماست. به او نیاز داریم ، و او هم با هم تیمی هایش خوب است.»

«ترجیح می دهم با ما باشد چون با باشگاه و هم تیمی هایش آشناست. بهتر است او را داشته باشیم تا بازیکنی که با تیم آشنا نیست.»

لیاییچ آماده قرار گرفتن در ترکیب اصلی هست؟

«او آماده است تا در ترکیب ثابت باشد، مثل توتی، بوریلو و جروینهو. همگی آماده هستند اما مهمترین مسئله این است که انتخابهای من باید بهترین ها باشد، ولی در پایان مسابقه متوجه این خواهیم شد.»

برای هواداران و رسانه ها ایراد گرفتن سخت شده…

«به همین خاطر اوضاع خطرناک است.»

وضعیت بازیکنانی که از اردوهای ملی آمده اند چطور است؟

«ما به دقت بازیها و کار بازیکنانمان را دنبال کردیم، همین طور سفرهایی که داشته اند و خستگی. خوشبختانه ما دوشنبه بازی می کنیم نه شنبه و یکشنبه، و این زمان مناسبی را برای ریکاوری در اختیارمان می گذارد.»

گروه باتجربه هایتان چه کسانی هستند؟

«این یک موضوع داخلی است، حرفی در موردش نمی زنم.»

نگران پارما هستید یا رم؟

“هر دو. پارما بازیکنان قدرتمندی دارد، باتجربه، به ویژه در خط حمله. چیزی که در این روزها دیدم به من می گوید که بازیکنان حواسشان جمع است و خیلی خوب کار می کنند.»

«به آنها گفتم که در مقطع خطرناکی قرار داریم چون همه چیز خوب است. من بازیکنان باتجربه ای هم دارم که با بقیه صحبت می کنند و به آنها می گویند که باید مثل دو مسابقه ی ابتدایی بازی کنیم.»

پارما چطور می تواند رم را اذیت کند؟

“مثل هر تیم دیگری، پارما نقاط قوت و ضعفی دارد. آمائوری، کاسانو، والدس بازیکنان بسیار قدرتمندی هستند. امیدوارم که مطمئن کار کنیم ولی باید مراقب نقاط قوت آنها هم باشیم، و کاسانو یکی از آنهاست.”

24 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.