web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » این روزهای رم

این روزهای رم

جولای 24, 2013 - 2:57 ق.ظ
آگوستینو
, , , , ,
659 بازدید

رم این روزها لحظات داغی را پشت سر می گذارد.

یک خرید خوب باعث شده همه شکار از هلندی جالوروسی بگویند، هر چند هنوز این ترس وجود دارد که شاید کوین استروتمن هم مثل مارتین استکلنبرگ شود، هموطنش که می گفتند آماده است تا با جی جی بوفون افسانه ی فوتبال ایتالیا رقابت کند، هر چند از همان اول به نظر یک شرط بندی دیوانه وار بود، و تازه وضعیت مرد سابق آیندهوون سخت تر هم هست، شماره 6 را هم به خاطرش از بایگانی در آورده اند، که آن هم برای خودش داستانی است، پیراهنی با 415 بازی. این پیراهن بایگانی شده هم نکته مهمی است، این قدر عجیب و غریب است که به آن می گویند عهد بوقی!

اما این مسئله هم هست که آیا اصلا بازیکنی به 100 بازی می رسد؟ 400 بازی که دیگر خیلی رویایی است، پس نباید نگران بایگانی باشیم. ما باید به یک یا دو فصل فکر کنیم. رفتن مارکینیوس دردناک بود ولی حرف همه یکی است: 35 میلیون یورو پول زیادی است. جدایی مارکینیوس هم یک بار دیگر نشان داد که مطبوعات دروغ نمی گویند.

از این ها که بگذریم، خبرها و تیترهای داغ برای هافبک هلندی یک هفته بیشتر دوام نداشت، و دوباره همان سریال معروف ماه های اخیر شده شماره یک همه صفحات: داستان فروش اسوالدو و دروسی.

دروسی که تازه از تعطیلات بازگشته، اما هنوز پایش به تریگوریا نرسیده تمام رسانه های انگلیسی و ایتالیایی از نوشته اند. معمای او کمی پیچیده است.

ولی بر کسی پوشیده نیست که والتر ساباتینی مدیر ورزشی رم قصد دارد مهاجم جنجالی را بفروشد. او فرانکو بالدینی را از پایتخت فراری داده – هر چند کسی این بار دلتنگ او نمی شود – یک بازیکن که دیگر مانع بزرگی نیست. اختلاف شدید هواداران بر سر اسوالدو هم عجیب به نظر می رسد، شاید بعضی اوقات بد نباشد به گزارش هایی که منتشر می شود اعتماد کنیم، و کمی هم بدبین باشیم.

ساباتینی در هفته های اخیر دو بار به شدت از ماجرای اسوالدو به خشم آمده است. بار اول که این بازیکن ملی پوش پیشنهاد عالی ساوتهمپتون را رد کرد، این می توانست برنامه های ساباتینی را زودتر عملی کند، اما مسئله اینجاست با 20 میلیون یورو پیدا کردن مهاجمی با کالیبر این بازیکن خیلی دشوار است. و بعد هم که کاپیتان جالوروسی رسما مخالفتش را با رفتن اسوالدو اعلام کرد. سپردن یک ضربه پنالتی به هم تیمی در یک بازی دوستانه شاید خیلی بی اهمیت به نظر برسد اما فرانچسکو توتی با یک تیر دو نشان زد: اول اینکه او بار دیگر ارزش ها و محبوبیتش را به رخ همه کشید و دوم اینکه به شکلی غیرمستقیم به تصمیمات مدیران باشگاه اعتراض کرد. حقیقتا هیچکس در رم جز او حق اعتراض ندارد. نه ساباتینی باید غر بزند، و نه اسوالدو. مدیر هر تصمیم درستی گرفته با چند حرکت دیگر آن را بی اثر کرده، مهاجم فروشی هم که به ازای هر گلی که زد سه گل نزده و کارت قرمز را هم چاشنی کار کرده است. اما در این دو سال فقط یک نفر در الیمپیکو کارش را بی عیب و نقص انجام داده، آن هم توتی بوده و جالب اینکه ماجرای تمدید قرارداد چنین شخصیتی باید چند ماه طول بکشد.

هنوز فصل شروع نشده، رم بیش از سایر تیم ها جنجال به خودش دیده است. در طرف دیگر رودی گارسیا برای کسب موفقیت تیمش نهایت تلاشش را به کار گرفته، اما فقط او نیست که باید تیم را جلو ببرد. موفقیت جالوروسی در فصل جدید به این هفته ها هم بستگی دارد، به این خرید و فروش ها و به این جنجال ها که گرگها را متحد کرده است.

38 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.