web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » آنتونیو کاسانو: مردی که دنیا را فروخت – بخش دوم

آنتونیو کاسانو: مردی که دنیا را فروخت – بخش دوم

آوریل 3, 2021 - 1:31 ب.ظ
L'Ottavo Re
,
93 بازدید

آنتونیو کاسانو و رم. حتی اشاره به اسم او هم در این شهر انواع احساسات را بر می انگیزد: تنفر، دشمنی و ناباوری. احساساتِ ناشی از این جدایی به اندازه شخصیت خودِ او پیچیده هستند، اما می توانیم مطمئن باشیم که بیشتر آنها سمت و سویی منفی دارند. این داستان شبیه داستان های عامه پسند با پایان خوش نیست، نام این داستان حسرت است. حسرت کسی که با پتانسیل افسانه شدن، تنها به فوتبالیستی خوب تبدیل شد و رم را هم از افتخار های بیشتر و گسترش روح رمی محروم کرد.

تمام راه ها به رم ختم می شود

من مطمئنم که همه شما این داستان را می دانید، به همین دلیل اشاره کوتاه به آن کافی است. کاسانو یک روز بعد از پیروزی ایتالیا مقابل آلمان در فینال جام جهانی 1982 در باری متولد شد. در 17 سالگی برای اولین بار با پیراهن باری به میدان رفت. مدت زمان زیادی طول نکشید که برای خودش نامی در سرزمین چکمه دست و پا کرد. با وجود گل های کم در باری، کاسانو به عنوان خامه روی کیکِ استعدادهای ایتالیایی شناخته می شد.

دانلود

همین کافی بود که رم برای به دست آوردن جواهرِ باری 60 بیلیون لیره هزینه کند. آنها برای این کار یوونتوس و منچستریونایتد را کنار زدند. آیا لیره را به یاد می آورید؟ تعداد صفر های بالا باعث می شد که همه چیز گران به نظر برسد، اما رم حدودا 30 میلیون یورو تنها برای یک بازیکن- یک بچه- پرداخت کرد که هنوز هم یکی از گران ترین خرید های باشگاه به شمار می رود. این مقدار پول برای آینده بود، رم بر روی کاسانو سرمایه گذاری کرد تا به پایتخت بیاید و شکوفا شود و در کنار شگفتی سازشان تاریخ را برای رم از نو بنویسد.

2 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.