web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » آنتونیو کاسانو: مردی که دنیا را فروخت – بخش اول

آنتونیو کاسانو: مردی که دنیا را فروخت – بخش اول

آوریل 2, 2021 - 3:51 ق.ظ
L'Ottavo Re
, ,
184 بازدید

انسانِ عصر جدید گرفتار طیف بزرگی از مشکلات است: از روزمرگی و افکار سطحی تا مسائلی عمیق مربوط به روح و جان. مهم نیست که چقدر جستجو کنیم، تنها حقیقت غیر قابل انکارِ زندگی مدرن که هیچ کس از آن در امان نیست، حسرت است. گاهی در مورد تاثیرات “اگر” در زندگی روزمره فکر می کنیم، گاهی هم در سکوت تصمیمات سرنوشت ساز می گیریم.

درگیری با حس حسرت بخش غیر قابل انکار ما شده است. همیشه همه چیز درست نمی شود، قرار هم نیست که درست شود. حسرت می تواند روح را ذره ذره بخورد، ولی می تواند کوه ها را هم جابجا کند. مهم این است که چگونه آن را در دست گرفته و کنترل کنیم.

یکی از علت های جذابیت ورزش یا هر فعالیت اجتماعی مشابه امکانِ فرار از کنکاش همیشگیِ “بودن” است. دیدن مردانِ بالغ که به دنبال توپ می دوند ما را کمی از مسیر دشوار رسیدن به واقعیت منحرف می کند.

اما قسمت پیچیده ماجرا این است: ما انسان ها ترس ها و نگرانی های خود را به گردن نهادهایی می اندازیم که قرار بوده به ما از این کابوسِ ناشی از تکامل ذره ای آسودگی ببخشند. ما سوال می پرسیم، تحلیل می کنیم و با خودمان می گوییم “چه می شد اگر”.

این سوال ها در نهایت فایده ای ندارند، ولی ما به سوال ورزیدن اصرار داریم تا به کشفِ دنیاهای خیالی ای برویم که از این دنیا بهتر هستند.

دانلود

برای طرفداران رم، همیشه یک حسرت بزرگ در پستوهای ذهن جولان می دهد. یک کار ناتمام، یک مرد که می توانست سرنوشت جمعی ما را عوض کند. مردی که به صرفِ وجود ما را وادار به طرح یک سوال ساده و در عین حال بی رحم می کند. چه اتفاقی می افتاد، اگر او اینجا را ترک نمی کرد؟

13 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.