web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » زانیولو: بازی اول در برنابئو؟ همه چیز را یادم هست!

زانیولو: بازی اول در برنابئو؟ همه چیز را یادم هست!

آوریل 19, 2020 - 10:50 ب.ظ
L'Ottavo Re
, , ,
1,434 بازدید

نیکولو زانیولو در مصاحبه ای طولانی با اسکای اسپرت در مورد رم، مصدومیت زانو و مسائل دیگر صحبت کرده است.

زندگی زانیولو در زمان قرنطینه در رم

*قرنطینه اجباری ات چطور میگذرد؟
– خیلی خوب. هر روز بهتر و بهتر میشم. زندگی روزانه م زیاد عوض نشده. قبلا در کمپ تمرین می کردم و حالا در خانه تمرین میکنم. هر روز هدف هایی تعیین می کنم، خوشبختانه زانویم خوب جواب می دهد، امیدوارم همین طوری ادامه پیدا کند.

مصدومیت زانو و پیشرفت
*شما بعد از مصدومیت به سرعت شروع به ریکاوری کردید. می توانید بگویید که روز های اول چطور گذشت؟
-نمی توانم پنهان کنم که در دو سه روز اول حتی حرف زدن سخت بود. مثل یک دوش آب سرد بود. سریعا متوجه شدم که مصدومیت جدی است. در روز های بعد توانستم هضمش کنم و شروع کردم به روزشماری برای بازگشت به زمین.

*پیغام دکتر ماریانی: می دانم حالت خوب است. گزارشات خوبی از وضعیتت گرفته ام. امیدوارم به زودی ببینمت. تو به لیگ اروپا و سری آ خواهی رسید.
– من باید از او تشکر کنم. هنوز روز بازی رم و یووه را به یاد دارم که به من گفت که زانویم خرد شده است. او همیشه به من بسیار نزدیک بود. حتی بعد از جراحی چند بار به دیدارم آمد تا آرامم کند. اگر همه چی خوب پیش برود باید از او ممنون باشم.

*آیا صحنه مصدومیت را بازبینی کرده ای؟
– بله. نمی توانم پنهان کنم که با دیدنش حالم بد می شود. هنوز آن صدا را قبل از زمین خوردن به یاد دارم. احساس بدی است و امیدوارم برای کسی اتفاق نیفتد.

بازگشت احتمالی به زمین در می؟

*آیا احتمال دیدن زانیولو به همراه تیم در ماه می وجود داره؟
– ما فعلا در ماه سوم و هستیم و من در مورد شرایط هنوز اطلاعی ندارم. یک روز بیشتر بهتر از یک روز کمتر است. من در حال تنها به تمرین و گوش کردن به کاری که به من می گویند فکر میکنم. اگر ممکن باشد خیلی دوست دارم به همراه تیم لیگ را تمام کنم.

* این تجربه به تو چه آموخت؟
-چیز های زیادی. به من گفتند که باعث می شود رشد کنم و این درست بود. باعث می شود که به همه چیز فکر کنید. من به جزئیات فکر می کنم تا از قبل بهتر شوم. به من یاد داد که به جزئیات اهمیت دهم.

پیام مودریچ و بازی مقابل رئال

*آیا مودریچ به شما پیام داد؟
– بعله. من موقع بازی با رئال پیراهن او را درخواست کردم و او هم به من جواب داد. افتخار بزرگی بود که از سوی چنین قهرمان بزرگی مورد توجه قرار بگیرم.

*بازی اول در برنابئو میان بزرگان کار هر کسی نیست…
– من هنوز جلسه فنیِ صبح بازی را یادم است، وقتی که مربی به من گفت که بازی میکنی. من سریعا گفتم بله ولی باورم نمیشد. همه اتفاقات آن بازی را یدم هست. از آن روز هایی است که هیچ وقت فراموش نمی کنید.

رابطه با دی فرانچسکو و مانچینی

*دی فرا روز بازی به شما گفت یا از قبل برای این بازی آماده تان کرده بود؟
-من حتی فکر نمیکردم با تیم به مادرید سفر کنم. ما 26 نفر بودیم و لیست 22 نفره بود. او نگذاشت تا از قبل از جلسه فنی بفهمم.

*مانچینی و دی فرا به شما اعتقاد داشتند. آیا این تاثیر گذار بود؟
– قطعا. دی فرا من را بین بازیکنان بزرگ بازی داد. باعث شد که رختکن را بشناسم. به او بسیار مدیونم. ولی مانچینی هم سریعا مرا به تیم ملی دعوت کرد، بدون آنکه حتی یک بازی حرفه ای داشته باشم. پنهان نمی کنم که باور نمی کردم که در لیست دعوت شدگان هستم. فکر کردم اسکای اشتباه کرده است. من هیچ کاری نکرده بودم و شبیه شوخی به نظر می رسید. در زمین تمرینی کوورچیانو شبیه بچه ها به نظر می رسیدم. غیر واقعی بود.

شروع کار در زانیولو و جا افتادن در رم

*آیا به این فکر کردی که فوتبالیست نشوی؟
– من از تیم جوانان فیورنتینا رشد کردم، آنها خانواده من بودم. من دوستان زیادی آنجا داشتم ولی من را کنار گذاشتند. بعد به انتلا رفتم، ولی آنجا هم مشکلات زیادی داشتم و بازی نمی کردم. با نیمکت نشینی نمی توانستم به جایی برسم. پدرم به من گفت که یک هفته 1000 درصد توانت را بگذار و ببین چه می شود. همه چیز از آنجا شروع شد و من باید از او متشکر باشم.

*در مورد مذاکرات با رم چگونه مطلع شدی؟
-من در بهار در حال درس خواندن بودم و می خواستم با بزرگسالان بازی کنم. منتظر تماس رم نبودم. با دوستانم بیرون بودیم و پدرم پیام داد که برای عزیمت به رم آماده شوم. یک باشگاه بزرگ، هواداران شگفت انگیز که من اصلا انتظارش را نداشتم.

زانیولو و رم: یک رابطه خاص

*در رم چگونه زندگی می کنی؟
– شهر شگفت انگیزی است. عاشق فوتبال است. من مردمان اینجا را خیلی دوست دارم. دوست دختر هم دارم. من به رم خیلی بدهکارم.

* هیچ وقت حس نکردیم که شما به رم فقط به عنوان سکوی پرتاب نگاه می کنید. به همین دلیل هواداران به شما اتکا می کنند. آیا این ارتباط را حس می کنی؟
– مطمئنا. بگذارید برای شما یک مثال بزنم: بعد از مصدومیت بسیاری از هواداران به بیمارستان آمدند. آنها برای من پیام های زیادی فرستادند. حتی یک پسر برای من روزشمار بازگشت نوشت. آنها برای روحیه دادن به من همه کار کردند، وقتی که اوضاع سخت شده بود.

توتی و شماره 10
* توتی برای شما کیست؟ دوست داری که به نماد رم تبدیل شوی؟
– توتی یک اسطوره است، نماد رم. همین طور دروسی. نمی شود کسی را با آنها مقایسه کرد. من هم مثل همه می خواهم شبیه آنها شوم. من باید در مورد بازی فکر کنم و از آن لذت ببرم، این هدف است. هدف من این است که تا زمانی که ممکن است اینجا بمانم. می خواهم که بمانم.

*پیراهن شماره 10؟
– غیر ممکن است. شماره من 22 است و آن را نگه می دارم.

خط خوردن از تیم ملی

*چه اتفاقی افتاد که شما و مویزه کین از تیم ملی کنار گذاشته شدید؟
– ما چند بار دیر به جلسه فنی رسیدیم. من در پایان سال کمی خسته بودم و دیر رسیدم. این اتفاق به ما در مورد رفتارمان چیز های زیادی یاد داد. دی بیاجیو به درستی ما را کناز گذاشت. من اشتباهم را فهمیده ام و دیگر اتفاق نخواهد افتاد. تصمیم آنها برای گروه درست بود و من با آن موافق هستم.

زانیولو در مورد رمِ فونسکا حرف می زند
*با فونسکا چگونه پیش رفت؟ آیا سریعا حس نزدیکی کردید؟
– من در مسابقات اروپایی بودم و 4 5 روز بعد از دیگران به تیم بازگشتم. سریع حس خوبی گرفتم و او به من گفت که سریعا باید در چه زمینه هایی پیشرفت کنم. من راهنمایی های او را دنبال کردم. او فرد خوبی است و همیشه کاملا آماده است. او همه چیز را مستقیما به خود شما می گوید، این برای ما و رم بهترین حالت ممکن است.

* بعد از مصدومیت شما چه اتفاقی برای تیم افتاد؟
– فکر میکنم جرئت بازی را از دست دادیم و بازی هایمان قابل پیش بینی شدند. ولی دوباره تیم به روند خوب بازگشت و در مقابل کالیاری خوب کار کرد.

دانلود

جای مورد علاقه در ترکیب
* موقعیت مورد علاقه شما در ترکیب کجاست؟
– من هیچ وقت در کناره ها بازی نکرده بودم، فقط هافبک یا هافبک هجومی بودم. در کناره ها راحتم چرا که می توانم به داخل بزنم و شوت بزنم. من خیلی دوست دارم که متزلا باشم، برای آن متولد شده ام. در هر سه پست می توانم بازی کنم، ولی کناره راست را ترجیح می دهم.

زندگی در قرنطینه
*زمان خود را چگونه می گذرانی؟
-کمی دیر تر از خواب پا می شوم، غذا می خورم و سریعا تمرین می کنم. بعد از آن با دوست دختر و مادرم زمان می گذرانم. بعد از ظهر ها فیلم میبینم و پلی استیشن بازی میکنم. در خانه غیر قابل تحمل هستم، هر دو را عصبانی می کنم. بعد ناراحت می شوم و عذر خواهی میکنم.

حرکت های خیرخواهانه رم در زمان کرونا
*حمایت های خیریه رم غرور انگیز است. آیا این باعث شد که به تیم حس تعلق بیشتری داشته باشی؟
-رم بسیار خوب عمل کرد و من مغرورم که عضوی از آن هستم. سلامت قطعا از نظر اولویت قبل از فوتبال قرار می گیرد. من از هوادارانی که کمک کردند هم تشکر میکنم. امیدوارم برای مدت طولانی عضوی از این خانواده بمانم.

توتی؛ عشقی که فرق داشت…

11 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.