web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » مصاحبه بزرگ با پتراکی؛ هیچ گونه شکی نداشتم و رم را قبول کردم

مصاحبه بزرگ با پتراکی؛ هیچ گونه شکی نداشتم و رم را قبول کردم

ژانویه 6, 2020 - 6:37 ب.ظ
L'Ottavo Re
, ,
465 بازدید

وبسایت رسمی باشگاه در مصاحبه ای با پتراکی به وضعیت تیم تا اینجای فصل، عملکرد پتراکی و نیاز های تیم به بازیکنان صحبت کرده است.

* عملکرد نیم فصل اول رم را چگونه ارزیابی می کنید؟
– ما بسیار سخت کار میکنیم ولی همچنان باید کار های زیادی انجام دهیم. ما باید پیشرفت کنیم. چیزی که من فهمیده ام این است که اینجا کارهای زیادی باید انجام شوند. ما این شانس را داریم که در عملکرد خوب بهبود ایجاد کنیم. و به عنوان مدیر ورزشی این برای من حیاتی است.

* نقاط قوت این تیم هستند؟
– وقتی به تیم پیوستم بازیکنان زیادی بودند که نمی توانستند برای شروع فصل صبر کند. بسیاری از آنها میخواستند پس از یک سال سخت شرایط را عوض کنند. آنهایی که به برنامه های برای امسال باور داشتند باقی ماندند. بازیکنان جدید را از نظر تکنیکی و شخصیتی سنجیدیم زیرا ما نیاز به بازیکنانی با شور و اشتیاق هستیم. ما نیاز به بازیکنانی داشتیم که رم را هدف نهایی بدانند، نه پله ترقی. و آنهایی که اضافه شدند انرژی و اشتیاق درستی دارند. بذارید بگویم ما میکس عالی از بازیکنان قدیمی و جدید داریم. ما توانستیم تیم را متحد کنیم.

* به نظر شما کدام بازی ورق را برای رم برگرداند؟ آیا لحظه ای بود که با خود بگویید این رمی است که می خواستم ببینم؟
– بعد از بازی با سمپدوریا ما نشستیم و با هم صحبت کردیم. بازیکنان، مربی و من. فکر میکنم آن صحبت ها اتحاد ما را قوی تر کرد. این زمانی بود که ارزش ها به رختکن آمدند و بازیکنان شروع به انجام کاری کردند که ما می خواستیم. آنها با شجاعت بالایی در این فصل پیش می روند، همان طور که مربی می خواهد. حالا دید مردم به رم متفاوت است. باید صادق باشم، قبل از آن لحظه کاملا مطمئن نبودم و این قابل درک است، زیرا ما تازه با یکدیگر آشنا می شدیم. باید با هم رشد می کردیم و میل و انگیزه مان را بالا می بردیم. بعد از بازی با سمپ آنها نشان دادند که یک تیم هستند. بعد از آن دیداری که با هم داشتند. آنها می دانند در مورد چه حرف میزنم.

* علاوه بر جنبه های فوتبالی، رم را در تابستان چگونه دیدید؟
– از همان لحظه ای که از در وارد شدم از امکانات اینجا تعجب کردند. بعضی فکر می کردند من دیوانه ام و میگفتند چرا الان به آنجا می روی؟ ولی زمانی که برنامه های باشگاه را از ابتدا از گویدو فینگا و بعد از پالوتا شنیدم، هیچ گونه شکی نداشتم و قبول کردم. من می خواهم در حیطه کاری ام تفاوتت ایجاد کنم و به نظرم باید به مسئولیت های افراد احترام گذاشته شود. من این را در رم دیدم و نظم خوبی هم حاکم بود. لازم نبود بیایم و تغییرات زیادی ایجاد کنم. گویدو مسئول امور باشگاه بوده است و من روی فوتبال تمرکز می کنم. ما یک پیشرفت تدریجی داشته ایم که با هم به آن رسیده ایم. با این حال راه درازی پیش ماست و باید بهتر شویم.

* رابطه شما با مدیریت چگونه است؟
– ما همگی با یک هدف کار می کنم. هر وقت نیاز به کمک داشتم به من کمک شده است. خواستم که زمین ها دوباره چمن کاری شوند و این کار بدون دردسر سریعا انجام شد. این معنی سریع، دقیق و عملگرا بودن است. این در فوتبال مهم است چون حرف ها باد هوا هستند. ما اینجا ایده ها و نگرانی ها را قسمت میکنیم و با هم فکر میکنم که مشکل کجاست و با هم حلش میکنیم. این قدرت ماست. فونسکا، فینگا، که همیشه با من در ارتباط است، و من در یک راه قدم بر می داریم. ما اجزای یک ماشین هستیم.

* فونسکا همیشه در مورد ذهنیت تیم صحبت می کند و از کلمه شجاعت زیاد استفاده می کند. آیا با اون هم عقیده هستید؟
– من هم آن را گفته ام ولی فونسکا در این زمینه برنده می شود. فلسفله فوتبال او بر فلسفه من منطبق است. وقتی با بازیکنان در مورد پائولو صحبت کردم گفتم که دوست داشتم وقتی بازیکن بودم او مربی من می بود، فونسکا به شما کمک می کند که فوتبال بازی کنید و از آن لذت ببرید. او نگرانی از عملکرد را از بین می برد. این حیاتی است. او می خواهد که تیم توپ را در اختیار داشته باشد و پس از دست دادن به سرعت آن را پس بگیرد. او می خواهد کنترل بازی در دستانش باشد. شجاعت به شما کمک می کند به آن برسید. او از شما می خواهد که بر روی ایده ها تمرکز کنید و به خاطر حریف متفاوت بازی نکنید. به عنوان فوتبالیست این خیلی مهم است.

* فکر می کنید که بازیکنان فلسفه مربیگری فونسکا را فهمیده اند؟
– بعله، می توانم در چشمانشان ببینم. من هنوز حس میکنم در یک پایم کفش است و دیگری کفش فوتبال دارد. وقتی تمرین بازیکنان را میبینم، حس میکنم هنوز یک پایم بر روزی زمین چمن است. آن وقت است که فکر میکنم چقدر دوست داشتم اگر مربی ام فونسکا می بود. می توانید تصویر کنید که ایده های او چه تاثیری روی بازیکنان دارد که بر خلاف من هر دو پایشان روی زمین چمن است.

پایان قسمت اول

1 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.