web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » معرفی دیاوارا: ترکیب قدرت و سرعت!

معرفی دیاوارا: ترکیب قدرت و سرعت!

جولای 2, 2019 - 2:30 ب.ظ
L'Ottavo Re
,
328 بازدید

نقل و انتقلات تازه شروع شده است ولی رم دومین خریدش را هم به صورت رسمی اعلام کرده است. آمادو دیاوارا بعد از اسپیناتزولا دومین خرید رم در این فصل خواهد بود. رم او را در معامله با مانولاس به قیمت 21 میلیون یورو خریداری کرد. قرارداد آمادو با باشگاه 5 ساله خواهد بود.

 

راه دیاوارا در فوتبال در سال 2007 شروع شد، زمانی که او در سن 10 سالگی به مدرسه فوتبالی در گینه رفت. در گینه او پیراهن جوانان اسلای آتلانتیک و اف سی سیکونس را به تن کرد. در سال 2013 به ایتالیا آمد و عضو تیم ویرتوس چزنا شد. سال بعد به سن مارینو رفت و 15 بار در لگا پرو بازی کرد و در 8 فوریه 2015 اولین بازی حرفه ای اش را مقابل سانتاکارنیلو انجام داد. در تابستان همان سال به بولونیا رفت و در سری آ و جام حذفی 34 بازی بدون گل زده انجام داد. تجربه او در بولونیا خوب بود ولی خیلی خوشایند به پایان نرسید: بازیکن در تست های پزشکی روتین باشگاه حضور نیافت و به همین دلیل تنها پس از یک سال فروخته شد. فروخته شدن به ناپولی با 14 میلیون یورو در سال 2016 مهم ترین نقطه کارنامه او شد. در طی 3 فصل در ناپولی او 74 بار با پیراهن این تیم به زمین رفت. آخرین سال بازی اش در ناپولی به خوبی پیش نرفت، او نتوانست گلی به ثمر برساند و تنها 13 بار در سری آ به میدان رفت زیرا آنلجوتی به او اعتقاد چندانی نداشت. ناگفته نماند که دیاوارا مصدوم هم شد و 11 بازی آخر لیگ را به همین دلیل از دست داد. او در 12 اکتبر 2018 برای تیم ملی گینه هم اولین بازی خود را انجام داد و از آن پس هم 7 بار پیراهن تیم ملی را پوشیده است.

نقش و شیوه بازی: او هافبکی راست پاست که در میانه میدان بازی می کند. خصوصیات دفاعی قوی ای دارد که باعث می شود بتوان او را جلوی مدافعین بازی داد. از نظر فیزیکی بسیار قوی است و می تواند در جنگ های تن به تن توپ را از حریف بگیرد. هم چنین سرعت بالایی دارد که باعث می شود دیگر بازیکنان خط میانی راحت تر بتوانند به حمله کردن مشغول شوند.

الگو: الگو و اسطوره او یایا توره است، به همین دلیل پیراهن شماره 42 را می پوشد.

نظر طرفداران: نظر هوادارن رم در او مورد او متناقض است. بعضی اعتقاد دارند که 21 میلیون پول زیادی برای بازیکنی است که پارسال چندان بازی نکرد. بعضی دیگر اما می گویند که او آینده درخشانی دارد و نباید به خاطر قیمت بالایش مسئولیت زیادی روی دوشش بگذاریم. همچنین یکی از هواداران میگفت که او از انزونزی و پاستوره روی هم بیشتر می دود، پس برای رم این یک قدم رو به جلو است.

مارتینا چیانی
رما نیوز

5 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.