web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » طوفان توتی: موفق شدند رمی ها را بیرون کنند

طوفان توتی: موفق شدند رمی ها را بیرون کنند

خرداد 27, 1398 - 7:32 ب.ظ
reza
,
627 بازدید

درست 18 سال پس از بردن اسکودتو، پسرک طلایی از رم خداحافظی کرد. در مصاحبه مطبوعاتی او که از تلویزیون رسمی باشگاه هم به صورت زنده پخش شد، هیچ کدام از مدیران رم حضور نداشتند. در عوض افرادی مانند کاندلا، آکوییلانی و خانواده توتی در این مراسم حاضر بودند. رما نیوز گزارش می دهد که پالوتا قبل از مراسم چندین بار سعی کرد که با توتی صحبت کند، ولی فرانچسکو تلفن را جواب نداد. لاریپوبلیکا گزارش می دهد که توتی گفته که پالوتا قبلا باید کاری می کرد، یا که اینجا می آمد و با من حرف می زد. توتی همچنین در حال رد و بدل کردن پیام با دروسی هم دیده شده است.

***

 

 

 

 

 

«می خوام از جیووانی مالاگو (رئیس کمیته المپیک ایتالیا) به خاطر در اختیار گذاشتن این محل زیبا برای برگزاری کنفرانس مطبوعاتی تشکر کنم.

من ایمیلی را ارسال کردم که هیچ گاه باور نمیکردم بفرستم. من استعفا دادم. امیدوار بودم که این کار لازم نباشد، ولی این روز بالاخره از راه رسید. روزی که برای من زشت و دردناک است.

با توجه به شرایط موجود، این تصمیم من درست بود. مخصوصا که هیچ وقت این شانس را نداشتم که در امور فنی تیم سهیم باشم.

این تصمیم را بعد از چندین ماه گرفتم. به نظرم تصمیم درستی است. این باشگاه باید عاشقانه حمایت شود. نباید طرفدار توتی، پالوتا یا بالدینی داشته باشیم. باید همه طرفدار رم باشیم.

همان طور که گفتم، مدیران می روند، مربیان می روند، بازیکنان می روند، ولی این پرچم همیشه افراشته است. من مدت زیادی به این تصمیم سخت فکر کردم. بگذارید این طور بگوییم که تقصیر من نبود که این انتخاب سخت را کردم. نمیدانم چه چیز دیگری به شما بگویم.

نه من هیچ وقت به این فکر نکردم که چرا این کار را انجام می دهم. چون رم خانه دوم من است، حتی شاید خانه اول. من بیشتر از این که در خانه ام باشم در تریگوریا به سر می برم.

همیشه رم را اولویت قرار دادم. همیشه میخواستم که جایگاه این باشگاه را در جهان بهتر کنم. استفعا از این باشگاه بسیار دردناک است.

می گویم تقصیر من نبود چون هیچ وقت نتوانستم نظراتم را بیان کنم. من هیچ وقت در بعد فنی پروژه دخیل نبود. در سال اول این اتفاق عادی است. در سال دوم فهمیدم که می خواهم چه کار کنم. ولی ما هیچ وقت هم فکر نشدیم. هیچ وقت به همدیگر کمک نکردیم.

آنها نیت من را می دانستند. می دانستند که چقدر میخوام برای رم و تیم فداکاری کنم، ولی هیچ وقت من را نمی خواستند. صادقانه می گویم که از تمام تصمیم گیری ها کنار گذاشته شدم.

همه می دانند که آنها من را مجبور به بازنشستگی کردند. میخواستند که متوقف شوم. من قرارداد 6 ساله ای به عنوان مدیر داشتم. من آرام شروع کردم، و فهمیدم که این کار با بازی کردن در داخل زمین کاملا متفاوت است.

به من قول های زیادی دادند و به هیچ کدام عمل نکردند. می دانستند چه می خواهم. طبیعتا با گذشت زمان، شما قضاوت می کنید و شرایط را می سنجید. من شخصیتی دارم که نمی توانم یک گوشه بنشینم و هر از چند گاهی به من بگویند که چه کار کنم.

من برای رم این کار را کردم. ولی وقتی زمان گذشت، فهمیدم عادلانه است که خودم را در اختیار کسانی بگذارم که نمی خواهند آنجا باشند.

تمرکز اصلی افرادی خاص در باشگاه بیرون انداختن رمی ها از باشگاه است. در نهایت همه چیز معلوم شد، چون آن ها به هدف خود رسیدند.

در هشت سال اخیر، از وقتی که آمریکایی ها آمدند، همه کار کردند که ما را به انزوا برانند. با گذشت سال ها آنها همه کار کردند که ما برویم… این چیزی بود که آنها میخواستند و موفق هم شدند.

هیچ وقت دوستی ای با بالدینی وجود نداشت و در آینده هم نخواهد بود. این تصمیم را گرفتم چون مشخصا سوتفاهم و مشکالتی در داخل باشگاه وجود دارد.

یکی از ما باید برود. من کنار کشیدم چون نمی شود که کلی آدم به صندلی خود چسبیده باشند و هرج و مرج درست کنند. همه باید کار خود را بکنند و بگذارند بقیه هم به وظایف خود برسند. این باعث می شود کار ها به آسانی جلو برود.

شما می توانید هر چه میخواهید در تریگوریا بگویید، ولی حرف آخر از لندن می آید. هیچ فایده ای نداشت که به آنها بگویم چه چیزی اشتباه است و چه چیز باید درست شود، چون تلف کردن وقت بود. هیچ کس گوش نمی کرد، آنها فقط به حرف های او از لندن گوش می کردند.

فکر میکنم همه از مشکلات واقعی درون باشگاه خبر دارند. بالاتر از همه هم فیرپلی مالی، زیرا ما باید تا 30 جون بازیکن بفروشیم.

آنها تصمیم گرفتند که بهترین بازیکنان را بفروشند. پول درآوردن از آنها آسان تر است و می تواند مشکلات فیرپلی را رفع کند.

مهم ترین چیز این است که صادق باشیم. من همیشه به مدیران گفتم. شما باید راستش را بگویید، حتی اگر حقیقت زشت باشد.

در مصاحبه ای گفتم که رم چهارم یا پنجم می شود، و اینکه یووه در ژانویه اسکودتو را میگیرد. به من گفتند که به اندازه کافی جاه طلب نیستم و رویای بازیکنان و طرفداران را خراب می کنم.

اگر شما حقیقت را بگویید و همه چیز شفاف باشد، نباید به شما حمله شود. گول زدن مردم آسان است. من همیشه حقیقت را گفتم، به همین دلیل نمیتوانم اینجا بمانم.

یک بازیکن می تواند همیشه بهانه پیدا کند، وقتی که شرایط خوب پیش نمی رود. اینکه مدیر اینجا نیست و به ما نمی گوید که چه اتفاقی می افتد. این باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی به صورت هفتگی در رختکن می شود. به نظر من این قضیه بسیار مخرب است.

من قبلا هم گفته ام که مالک باید بیشتر حضور داشته باشد. چون بازیکنان، مدیران و کادر رئیس را می بینند و جوری که باید کار می کنند. وقتی رئیس اینجا نیست، آنها هر کاری که دلشان بخواهد می کنند.

این در هر محیط کاری درست است. وقتی مربی آنجاست، شما خوب تمرین می کنین. وقتی کمک مربی تمرین می دهد، شما با تمام توان تمرین نخواهد کرد.

اینکه این تصمیم را گرفته ام، به این معنی است که کاری از دستم بر نمی آید. من هیچ وقت فکر نکردم که بخشی از پروژه هستم، مخصوصا در بعد فنی. نمی خواهم از خودم تعریف کنم، ولی فکر میکنم می توانم تشخیص دهم که کدام بازیکن خوب است و کدام نه.

من نمیخواهم کار دیگری بکنم، چون فکر میکنم در این کار خوب هستم. با تجربه من، و اذعان میکنم که اشتباه هم داشته ام، ولی میتوانم تشخیص دهم یک بازیکن با استعداد است یا نه.»

در نهایت از توتی 42 ساله پرسیده شد که آیا شایعات در مورد خرید باشگاه توسط اعراب صحبت دارد؟

«من همیشه در قاره های مختلفی سفر میکنم. مخصوصا به امارات، کویت، دوبی و خیلی جاهای دیگر. افرادی زیادی هستند که دوست دارند سرمایه گذاری کنند. ولی تا وقت آن را روی کاغذ نبینم، باور نخواهم کرد.

چیزی که می توانم بگویم این است که در سر تا سر جهان رم محبوب است و ستایش می شود پس همه میخواهند مالک آن باشند. من نمیتوانم از فرد خاصی نام ببرم، چون این کار عادلانه و درست نیست.

نمی خواهم اسم کسی را بیاورم. بعد از اینکه از تعطیلات بازگشتم نظر من را در مورد یک بازیکن پرسیدند. من گفتم فکر نمی کنم الان به درد رم بخورد. چون دی فرا میخواد 433 بازی کند و او خیلی مصدوم می شود. باید بازیکن دیگری بگیریم. یکی از مدیران به من گفت تو همیشه بر خلاف نظر ما حرف میزنی. من فقط سوالشان را جواب داده بودم. من میخواستم بازیکن دیگری را بگیرم و فکر میکنم نظر من در این مورد کاملا درست بود.

در دو سال اخیر هیچ چیزی از پالوتا و بالدینی نشنیدم. آنها هیچ گاه به من زنگ نزدند و یا پیامی نفرستادند. شما در این موقعیت چه می کنید؟ فکر می کنید عاشق شما هستند و می خواهند در باشگاه بمانید؟ نه!

من فقط یک بار با پالوتا در در رو صحبت کردم. آن هم زمان بازنشستگی ام بود. به همراه همسرم به لندن رفتیم، جایی که بالدینی هم حضور داشت. واقعا آن تنها زمانی بود که با پالوتا مستقیم صحبت کردم.

برای من رم مهم ترین باشگاه دنیاست. کلافه می شوم که در این وضع میبینمش. ناراحت کننده است.
چیزی که می توانم بگویم این است که من هیچ به رم ضربه نخواهم زد. این خداحافظی بسیار سخت تر از بازنشستگی است. ترک رم مانند مردن است. حس میکنم بهتر است بمیرم.
من تنها با کونته صحبت کردم. این واقعیت ندارد که من با گاسپرینی، گتوزو یا میهایلوویچ برای آمدن به رم صحبت کردم. همه اش خواب و خیال است. 
من از رانیری هم تشکر میکنم. او حاضر بود حتی به صورت رایگان کار کند. ما اصلا درباره پول حرف نزدیم. به او زنگ زدم و او سریعا گفت فردا در تریگوریا خواهم بود.»

30 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.