web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » پایان دروسی، کنفرانس خبری

پایان دروسی، کنفرانس خبری

می 14, 2019 - 5:29 ب.ظ
L'Ottavo Re
652 بازدید

در ابتدا مدیر اجرایی رم گویدو فینگا مراسم را آغاز کرد: «ممنونم که به اینجا آمده اید. من دیروز با دانیله دیدار کردم و تصمیم باشگاه رو انتقال دادم، که قراردادش تمدید نخواهد شد. به دانیله گفتم که مایلیم از حضورش در باشگاه استفاده کنیم و دوست داریم به کادر رم بپیونده. یه ذره خودخواهانه س، ولی هنوز دوست دارم دروسی قبول کنی و در کنار من بشینه. برای من خیلی بهتر میشه که همچنین شخصیت بزرگی در تصمیم گیری های بزرگ برای بازسازی باشگاه نقش داشته باشه. او میتونه این پیشنهاد رو الان یا بعدا قبول کنه، این پیشنهاد برای دانیله همیشگیه. دانیله نظراتش رو به من گفت، گفت که به تصمیم ما  احترام میذاره. من افتخار میکنم که رابطه ما شفاف و درست بوده.»

بعد از این مقدمه نوبت به سوالات خبرنگاران از دروسی شد.

 

اسپارتا، رما تی وی: اگه به عقب برگردی، چیزی رو عوض می کنی؟

اگه بتونم به عقب برگردم تصمیم های متفاوتی رو در مورد زندگی روزانه م می گرفتم، در مورد حرفایی که تو زمین زدم، یا وقت هایی که کارت قرمز می گرفتم و این جور چیزا. ولی انتخاب من برای وفادار بودن به این تیم عوض نمیشه. تو این چند سال تصمیمات اشتباهی داشتم، ولی بدون اشتباه کردن غیر ممکنه که زندگی کنی.

 

روسی، رمارادیو: تو این چند وقته زیاد حرف نزدی. ولی وقتی امروز خبر پیچید، هوادارا گفتن که ما شاید کم پیروز بشیم، ولی داشتن دروسی برای ما به اندازه پیروزی با ارزش بود. این برای تو چه معنی ای میده؟ میشه گفت این علاقه نتیجه تمام فداکاری هات برای رم بوده؟

اونا در طی سال های زیادی اینو به من اثبات کردن. همیشه به من علاقه نشون دادن، گاهی بیشتر و گاهی کمتر، و من هم اونا رو با یه جام احتمالی اضافی عوض نکردم. وقتی که جدا میشی مطمئن نیستی که حتما جام میبری، ولی برای سه چهار سال این شانسو داشتم که به تیم هایی برم که احتمال جام بردنشون از رم بیشر بود. ما همدیگه رو انتخاب کردیم. اگه برعکسش بود خیلی افتضاح می شد. مثلا می گفتم :«کاش می رفتم یه تیم دیگه و بیشتر پیروز میشدم» و هوادارا هم میگفتن: «کاش ما جای دروسی اینیستا رو داشتیم تا بتونیم بیشتر افتخار کسب کنیم.». وضعیت فعلی رابطه یک عشق دو طرفه س، و به نظرم همین طور خواهد موند، حتی اگه شکلش عوض بشه.

 

مانیانته، اسکای اسپورت: تو همیشه گفته بودی می خوای یه بازیکن تک باشگاهی باشی. الان نظرت چیه؟ می دونی در آینده قراره چی کار کنی؟

درسته که این حرف ها رو زدم، ولی من 36 سالمه و احمق نیستم. من اینجا زندگی کردم و میدونم اوضاع چجوریه. اگه برای 10 ماه با شما تماس نگیرن که در مورد تمدید قرارداد صحبت کنن، آینده مشخص میشه. من همیشه کم حرف زدم، حتی این فصل هم، به خاطر اینکه حرف خاصی نداشتم و نمیخواستم تیم رو تحت تاثیر قرار بدم. من از گویدو به خاطر پیشنهاد و نحوه رفتارش با من تشکر می کنم. همچنین از ریکی ماسارا هم تشکر میکنم، احساس علاقه و احترام دو طرفه ای بین ما بود که می تونست یکی دو سال دیگه به عنوان فوتبالیست ادامه داشته باشه، ولی تصمیم های هستن که به صورت جمعی گرفته میشن. باشگاه شامل چند گروه جدا از هم شده است، ولی همه باید به رم احترام بگذاریم و من هم یکی از همه هستم. من شایعه تیم های مختلف خواهان خودم رو شنیدم، ولی من به هیچ چیزی فکر نکردم. تا قبل از بازی با جنوا فکر میکردم که به لیگ قهرمانان برسیم، و نمی خواستم تمرکز رو از تیم و هوادا بگیرم. امروز صبح 500 تا پیام داشتم، ولی بینشون هیچ پیشنهاد همکاری نبود. من تصمیم نگرفتم که دقیقا چه کار کنم، ولی هنوز حس فوتبالیست بودن رو دارم، حسی که کل امسال با وجود مشکلات فیزیکی داشتم. میخوام هنوز فوتبال بازی کنم، اگه متوقف شم تصمیم اشتباهی گرفتم.

 

سانیپولی، رای: عادلانه تر نبود که تو تصمیم بگیری کی و چجوری متوقف شی؟ شبیه کاری که دل پیرو کرد؟

من همیشه به توتی هم گفتم، من واقعا موافق این قضیه نیستم. یه باشگاه داریم که تصمیم میگیره کی بازی کنه و کی نه. میتونیم 10 ساعت بحث کنیم که چقدر میتونستم برای باشگاه مفید باشم، وقتی 5، 10 یا 20 تا بازی انجام میدادم. نمیدونم، فکر میکنم تو رختکن هم براشون مهم بودم. من به این چیزا فکر نمیکنم چون منفجر میشم، ولی باشگاه باید تصمیم بگیره. ممکنه بگم که کی میخوام متوقف شم، و آخر هر سال بگم یک سال دیگه هم میخوام بازی کنم. یه نفر باید بالاخره تمومش کنه. ناراحتیم اینه که ما امسال خیلی حرف زدیم، یکم ناامیدمم کردم. اینجوری حرف نزدن ها باعث سوتفاهم میشه و امیدوارم باشگاه در آینده بهتر  عمل کنه، چون من طرفدار رم هستم. باشگاه تصمیم میگیره کی باشه و مربی میگه کیو میخواد. این فوتباله.

 

پاستور، رمانیست: تیفوسی ها گاهی با هم اختلاف داشتن، ولی سر خداحافظی توتی دوباره متحد شدند. توصیه ای براشون داری؟

به نظرم باید به بازیکنا نزدیک بمونن. اونا یه گروه خوب از بازیکنان و لایق حمایت زیادی هستن.

 

چکینی، گازتا: تو همیشه گفتی که میخوای مربی شی. آیا این چیزی رو عوض میکنه؟

من همیشه گفتم که میتونم مربی بشم و میخوام مطالعه کنم و این کارو یاد بگیرم. مدیریت خیلی برام جذاب نیست، ولی این شغل تو رم میتونه وسوسه م کنه. اگه اینجوری بشه، میذارم توتی کارای سختشو بکنه! اگه بتونه قدرت بیشتری به دست بیاره و نظرم عوض شه، بهش میپیوندم. مدیر اجرایی باشگاه بهم گفت که آغوششون برام بازه، ولی مهم اینه که ببینم کدوم کارو دوست دارم. میخوام آموزش ببینم و پیشرفت کنم.

 

مایدا، کوریره دلو اسپرت: میتونی بگی که با وجود فلورنزی، میراث تو در دستان امنیه؟

رمی بودن چیزیه که برای همه ما مهم بوده. چیز مهمیه که در دست آدم های درستی قرار گرفته، چون لورنزو و الساندرو می تونن این راه رو ادامه بدن. اونا نباید از من یا فرانچسکو تقلید کنن. اونا باید وابستگی به پیراهن رو حفظ کنن. تازه ما کریستیانته رو هم داریم. اون رمی نیست، ولی من 100 تا از همچین بازیکنی میخوام. رم نیاز به حرفه ها داره، اگه رمی باشن که چه بهتر. فکر میکنم باشگاه میخواد وضعیت رو عوض کنه و تیم رو قوی تر کنه. من کریستیانته رو گفتم، ولی میتونم از دیگران هم نام ببرم.

 

منجی، پائسه سرا: یه فاصله بین باشگاه و بازیکن هست. همچین خداحافظی رو تصور میکردی؟

من سعی کردم خودم رو از نظر ذهنی آماده کنم. اینجا خونه منه. سخته که یه سری کار ها رو هر روز انجام ندم. من میخوام بازی کنم و در موردش اختلاف نظر وجود داره. من هیچ کینه از گویدو و ریکی ندارم، شاید یه روز در حضور مالک باشگاه با بالدینی صحبت کنم. من با کسی مشکلی ندارم. باید شرایط رو قبول کنم و ادامه بدم. اگر من مدیر بودم قرارداد خودمو تمدید می کردم. من خوب بازی میکردم و تو رختکن هم مشکلی درست نمیکردم. ولی من با آرامش تصمیمی که گرفته شده رو قبول میکنم.

 

 

در پایان کنفرانس، دروسی با هم تیمی هایش خوش و بش کرد و آنها را در آغوش کشید. بازیکنان رم همگی پیراهنی منقش به اسم دروسی را پوشیده بودند.

29 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.