web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » ناینگولان متهم می‌کند / مونچی شانه بالا می‌اندازد

ناینگولان متهم می‌کند / مونچی شانه بالا می‌اندازد

فروردین 26, 1398 - 4:26 ب.ظ
آگوستینو
, ,
291 بازدید

در روزهای اخیر راجا ناینگولان و مونچی دو عنصر سابق باشگاه رم مصاحبه هایی با رسانه های ایتالیا و اسپانیا داشتند که بیانگر نکات مهمی بودند.

ناینگولان که ستاره رم در فصل گذشته بود در تابستان برخلاف میلش مجبور شد پایتخت را ترک کند و به اینتر ملحق شود. هافبک بلژیکی هنوز به رم علاقه دارد و نقش پررنگ مونچی در جدایی اش از جالوروسی را فراموش نکرده است. از سوی دیگر، مونچی مدیر اسپانیایی پس از دورانی نه چندان موفق به سویا بازگشت تا دوباره با باشگاه مورد علاقه اش همکاری کند.

همراه یکدیگر این دو مصاحبه را مرور می کنیم.

مونچی: پشیمان نیستم

مونچی که کمتر از 24 ساعت پس از اخراج اوزبیو دی فرانچسکو، رم را ترک کرد به خبرنگاران اسپانیایی گفت: «زودتر از آنچه که توقع داشتم به اینجا بازگشتم. نتایج رم مطابق انتظارم نبودند، ولی من حسرتی ندارم.»

«بهترین شب وقتی بود که بارسلونا را از لیگ قهرمانان حذف کردیم، بدترینش هم شکست برابر پورتو بود.»

«سخت ترین قسمتش جدایی از خانواده ام بود، ولی من به شهر رم برمی گردم.»

مونچی پیش از دربی سویا و رئال بتیس صحبت می کرد و اذعان کرد که این مسابقه قابل مقایسه با دربی پایتخت ایتالیا نیست.

«دربی شهر رم را تجربه کردم، ولی اینجا فرق دارد. رم شهر متفاوتی است. دربی ای که به بازی سویا – بتیس شباهت بیشتری دارد مسابقه بین جنوا و سامپدوریاست.»

«{دربی رم} رقابتش در همه جا دیده می شود، در خیابان ها، در محله ها، در سوپرمارکت ها. 11 بازیکن نماینده صدها هزار تن هستند.»

مونچی 17 سال مدیر سویا بود و در این دوران نه جام کسب کرد.

«باشگاه به پیشرفت ادامه می دهد و همین باعث بازگشت من شد. پیشنهادات جالب تری داشتم، ولی تصمیم گرفتم برگردم. 80 درصد مدیر ورزشی هستم و 20 درصد هوادار سویا، ولی این هفته بیشتر هوادارم.»

ناینگولان: جلوی رم خوشحالی نمی کنم

هافبک بلژیکی در مصاحبه ای مفصل با کوریره دلو اسپرت توضیح داد که هنوز با رمی ها در تماس است و شنبه شب مقابل گرگها خوشحالی نمی کند، اما اذعان کرده که مصدومیت ها در اینتر او را به دردسر انداختند.

«در بازی رفت در الیمپیکو مصدوم بودم، به همین خاطرم توانستم ردش کنم…سالهایی فراموش نشدنی در رم داشتم و خاطرات شگفت انگیز زیادی دارم. فصل گذشته ما به نتایج مهمی دست یافتیم، اما تجربه ها تمام می شوند و تجربه هایی جدید شروع می شوند.»

«در اینتر دورانی تازه برای من آغاز شده و فقط به فکر موفق شدن در اینجا هستم. اگر هم اینتر و هم رم به لیگ قهرمانان برسند خوشحال می شوم، چون من هنوز با بسیاری از هم تیمی های سابقم رابطه خوبی دارم و دوست دارم خوشحالی آنها را ببینم.»

اگر ناینگولان مقابل رم گلزنی کند آیا خوشحالی می کند؟

«نه. 20 پیراهن می خواهم که با همه پیراهنم را عوض کنم (اشاره به رابطه خوب با بازیکنان رم). در چند روز اخیر در رم بودم و با الکساندر کولارف و کستاس مانولاس دیدار کردم. قرار بود ادین ژکو را هم ببینم، ولی سرش شلوغ بود.»

«وقتی فصلی را مثل آن فصلی که ما داشتیم را پشت سر می گذارید، به نیمه نهایی لیگ قهرمانان می رسید، پیوندی ایجاد می شود که هرگز خراب نمی شود. امیدوارم که فرانچسکو توتی چهره ای کلیدی در پیشرفت رم باشد، ولی او همیشه نماینده رم خواهد بود و نیازی به پست رسمی ندارد که چنین چیزی را ثابت کند.»

ناینگولان همواره در شبکه های اجتماعی با هواداران یوونتوس درگیر شده و از او پرسیده شد که پیروزی مقابل رم او را بیشتر خوشحال می کند یا یووه.

«قطعا یووه! من ضد-یوونتوس هستم، همه این را می دانند. اینکه علیه من شعار بدهند باعث افتخارم است. بازیکنان زیادی هستند که وقتی می شنوند یووه آنها را می خواهد سریع بله می گویند، چون می دانند حضور در آنجا یعنی کسب جام های زیاد.»

«با این حال، من هرگز مشتاق رفتن به آنجا نبودم. ترجیح می دهم به عنوان چهره ای اصلی جام را ببرم تا اینکه فصلی 10 بازی کنم و چند اسکودتو ببرم.»

البته ناینگولان در این فصل به خاطر مصدومیت ها بازیهای کمی در اینتر انجام داده است.

«قطعا می شد این فصل بهتر باشد. پشت ران چپم مشکل عضلانی داشته و واقعا آسیب دیدن در پیش فصل تاثیر داشت. اگر پیش فصل کاملی داشتم، شاید این قدر به مشکل نمی خوردم. در عوض، هرگز نتوانستم به آمادگی بدنی کامل برسم و نتوانستم به هم تیمی هایم کمک کنم.»

«نسبت به سالهای قبل کمتر از عملکرد رضایت دارم. سخت است، چون دوران سخت را پشت سر می گذارید و دوباره با مشکلی جدید مواجه می شوید.»

«باید برخی چیزها را عوض می کردم، سنم دارد بالا می رود و باید در برخی اشتباهاتی که داشتم تجدیدنظر کنم. ضرورتا منظورم سبک زندگی ام خارج از زمین نیست، بلکه کار بیشتر در سالن بدنسازی و تمرینات خاص. هرگز در طول دوران بازی ام این قدر مصدومیت نداشتم و کنار آمدن با آنها سخت بود.»

سپس ناینگولان از رابطه اش با مونچی گفت و در واکنش به مقایسه با نیکولو زانیئولو، کنایه ای به بازیکن جوان زد.

«نینجا» در مورد مونچی گفت: «با او خیلی رک بودم. اغلب شش یا هفت بازیکن اصلی را صدا می کرد و ما همگی در مورد اینکه بهترین تصمیم برای باشگاه و تیم چیست صحبت می کردیم.»

«احساس می کردم که برای باشگاه مهم هستم. بعد، متوجه شدم که در موردم حرف هایی زده که از آنها خوشم نیامد…فقط سه روز بعد از اینکه رم را ترک کرد – همان باشگاهی که ادعا می کرد عاشقش است – توافقی داشت که به سویا بازگردد. این خودش خیلی حرف دارد…»

«بدون مونچی، روی کاغذ من هنوز می توانستم در رم باشم، یا شاید باز هم بازیکن باشگاهی دیگر شده بودم، چون احتمالش بود که رم بخواهد مرا به جای دیگری بفرستد.»

«مقصدم را خودم انتخاب کردم چون لوچانو اسپالتی تلاش کرد که مرا داشته باشد و اینتر تصمیم درست به نظر می رسید.»

اینتر به عنوان بخشی از هزینه جذب ناینگولان حاضر شد زانیئولو را به رم بدهد و جوان ایتالیایی با سن کمش توانسته یکی از مهره های اصلی رم شود و خبرسازی کند و حتی به تیم ملی ایتالیا برسد.

از ناینگولان پرسیده شد که آیا این ادعا که رم با این معامله سود کرده او را ناراحت می کند.

«برای من مسئله ای نیست، چون هر کسی دوران بازی خودش را دارد. من 10 سال در سطح بالا بازی کردم، نه فصل خیلی خوب و این یکی هم فقط خوب.»

«زانیئولو 20 بازی در سری آ انجام داده، 18 بازی خوب…طبیعی است که از بازیکنان جوان خیلی تعریف کنند، این روزها که همه چیز را حاضر و آماده در اختیارشان قرار می دهند، قبلا باید خیلی بیشتر تلاش می کردید، حتی برای اینکه فقط به سری ب برسید.»

«برای او خوشحالم و برایش بهترین ها را آرزومندم، چون من به کسی حسودی نمی کنم. فقط به فکر کار خودم هستم و همین. داشتن یک فصل خوب که کاری ندارد، باید ببینیم 10 سال دیگر چه می شود…»

8 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.