web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » جیمز پالوتا: بدون استادیوم درآمدی نخواهیم داشت

جیمز پالوتا: بدون استادیوم درآمدی نخواهیم داشت

فوریه 15, 2019 - 4:55 ب.ظ
amirhossein
, ,
482 بازدید

جیمز پالوتا هشدار داد که اگر رم می خواهد در بین تیم های برتر جهان قرار گیرد باید استادیوم جدید داشته باشد.

هفته قبل پروژ] استادیوم دلا رما قدم مثبت و رو به جلویی داشته و موفق به کسب اجازه برای شروع کار شدند علی رغم تمام این مسائل پالوتا مدعی شد که یکی از وکیل ها مانع از خریدن زمین های لازم برای شروع کار شده است.

« شهردار و تمام مسئولان مربوطه در هفته های اخیر پیگیر پروژه بودند و همگی خواستار اتمام شدن مراحل اداری تا آخر همین سال شده اند. حداقل خواسته ما شروع پروژه است ( کلنگ زدن ) .

اقدام های مثبتی برای عملی شدن پروژه انجام شده و تنها کاغذ بازی ( مراحل اداری ) باقی مانده . تا آخر ماه مِی بسیاری از کار ها انجام شده و آماده شروع خواهیم بود .

یکی از معزل های این پروژه ، خرید زمین است که هزینه های زیادی دارد و دو ماه قبل مذاکرات را شروع کردیم .

بسیاری از مشکلات منطقی هستند ولی در این بین وکیلی غیر منطقی هست که دائما مسائل غیر منطفی را پیش می کشد و در خواست های غیر منطقی دارد و ما موافق خواسته های او نیستیم .

مالکیت کامل استادیوم در اختیار شرکت سرمایه گذاری (هُلدینگ ) آ اس رما می باشد که بعضی از مردم این قضیه را درک نمی کنند و فکر می کنند که استادیودم اسباب بازی پسرم است !

مالک آن خود تیم است ،پس تمام درآمد ( و در آمد های اضافی ) که دریافت می کنیم ، باعث می شود که قدرت مالی بیشتری برای انعطاف پذیری مضاعف داشته باشیم .

استادیوم همانند یک کلید است ،اگر رم قرار است بین 5 یا 6 تیم برتر جهان رقابت کند تحت هر شرایطی می بایست استادیوم داشته باشیم .

مسئله ای کاملا اقتصادی است ، وقتی تیم هایی همچون رئال و بارسا درآمد های میلیاردی دارند یا حتی بیشتر ، پس ما هم باید پیشرفت کنیم و راه دیگر جز داشتن استادیوم وجود ندارد . »

شیوه کسب و کار رم زیر نظر پالوتا که از سال 2012 مدیریت رم ره به عهده گرفته است اینگونه بوده که در هر صورت بهترین بازیکنان تیم فروخته شده اند … :
« شما می توانید در مالکیت بازیکن تا انجایی که می شود باهوش باشید ولی این قضیه فقط برای مدتی کوتاه جوابگو است ولی برای داشتن ثبات شما بعضی از این سرمایه گذاری ها و دارایی ها را نیاز دارید ، یک حقیقت در زندگی است .

گاهی اوقات ، به دلیل فیرپلی مالی بازیکنان را فروختیم .مردم این مسئله را درک نمی کنند ! این شیوه ای است که می توان جلو رفت و کار کرد  ( That’s the way it works یعنی تنها راهی که می توان فیرپلی را کنترل کرد )

اینطور نیست که با خودم بگویم “ای خدا ، می خواهم از شر این بازیکن خلاص شوم ” »

مسئله همین است ، تحت نظر فیرپلی مالی شما مجبور به انجام و گرفتن تصمیماتی واقعا سخت می شوید – که تیم های دیگر از این مسئله فرار کردند ولی برای ما اینطور نبود و فرار نکردیم …

باعث نا امیدی و خنثی شدن ما شد مخصوصا زمانی که سودمند و موثر واقع شده بودیم ، اجازه دهید این مسئله را به یوفا واگذار کنیم.

وقتی به بعضی از مجازات یا عدم مجازات که نگاه می کنیم ، دیدگاه من به این شکل است که ” چرا با این مسائل فیرپلی مالی اذیت می شوم؟ چرا نباید فقط 12 میلیون جریمه شوم و با این چیزها کنار بیام؟ “

مسائلی هستند که باید انجام شوند ( با فیرپلی) ، در واقع نامه ای خطاب به یوفا نوشتم و برای آن ها چیزهایی را لیست کردم و از انها توضیحاتی خواستم اینکه آیا تیم های دیگر هم به همچین زحمتی افتادند؟»

از پالوتا درباره شرایط و جایگاه سری آ در مقایسه با لالیگا و لیگ جزیره پرسیده شد :

« به نظرم لیگ باید بهتر شود ، و این مسئله درباره فدراسیون هم صدق می کند .

فکر میکنم قدم هایی برداشتیم ولی مطمئن نیستم هیچ کدام از ما ( مالکان تیم ها ) 100 درصد راضی شده باشیم .

اگر به این قضیه نگاه کنید ، اینکه چه کار هایی بوندسلیگا انجام داده یا لالیگا یا مشخصا لیگ جزیره ، باید بگویم که ایتالیا هم باید راه آن ها را پیش بگیرد. »

8 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.