web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » تمام جنجال‌های دیدار رم – اینتر؛ از دعوای اسپالتی و توتی تا اعتراف رئیس داوران

تمام جنجال‌های دیدار رم – اینتر؛ از دعوای اسپالتی و توتی تا اعتراف رئیس داوران

آذر 13, 1397 - 1:18 ق.ظ
آگوستینو
, , ,
272 بازدید

یکشنبه شب دیدار حساس رم و اینتر در استادیو الیمپیکو برگزار شد و شاید این مسابقه پرحاشیه ترین مسابقه تا این مقطع از فصل جاری سری آ بود.

در نیمه نخست مسابقه و لحظاتی پیش از اینکه اینتر گل نخست خود را به ثمر برساند، نیکولو زانیئولو هافبک جوان رم در محوطه جریمه نراتزوری سرنگون شد، اما داور مسابقه و همکارانش حاضر نشدند از ویدئوچک استفاده کنند و این تصمیم بسیار بحث برانگیز شد.

پس از مسابقه فرانچسکو توتی مدیر رم به عنوان نماینده باشگاهش با رسانه ها مصاحبه ای آتشین داشت و شدیدا از تیم داوری و کادر ویدئوچک انتقاد کرد: «بازی ای هجومی بین دو تیم بزرگ بود و چهار گل زدند، موقعیت های گلزنی فراوانی ایجاد کردند، به تیر زدند و یک پنالتی هم گرفته نشد. خیلی هیجان انگیز بود.»

«همه دیدند، نیازی به توصیفش نیست. می خواهم بدانم، و همه ما می خواهیم، چطور آنهایی که در اتاق ویدئوچک بودند آن خطا را ندیدند. همگی ما در نمایشگری کوچک تر آن را دیدیم. مایه آبروریزی است.»

«چرا اون از آنها نپرسید که آیا دیدند یا نه؟ ویدئوچک را برای همین آوردند. روکی شاید دیده شاید هم ندیده، ولی مسئله این نیست. مسئولان ویدئوچک باید آن را می دیدند. ظاهرا فابری داشت روی نمایشگرش یک بازی دیگر را تماشا می کرد.»

«این طور نمی شود ادامه داد. جلساتی هست، ما به اینجا و آنجا می رویم تا بحث کنیم که ویدئوچک چطور مورد استقاده قرار می گیرد، چه زمانی و به چه شکلی، بعد در چنین صحنه ای از آن استفاده نمی کنند؟»

«به خاطر این نیست که طرفش رم است، برای هر باشگاهی ممکن است پیش بیاید. غیرممکن است. کسی باید به فابری بگوید که داشتی به چه چیزی نگاه می کردی؟ مضحک و خنده دار است، ولی این قضیه جدی است.»

«ما به دنبال بهانه نیستیم، ولی همین بازی را عوض کرد. ما می توانستیم جلو بیافتیم، لحظاتی بعد بود که اینتر گل زد. کل مسابقه عوض شد و می تواند کل فصل را عوض کند.»

جیمز پالوتا رئیس رم نیز به شدت از تصمیمات داوری انتقاد کرد و آن را خنده دار نامید.

***

اما در آن سوی دیگر میدان هم لوچانو اسپالتی سرمربی اینتر حرفهای زیادی برای گفتن داشت.

اسپالتی در ابتدا تاکید کرد که هم اینتر و هم تیم سابقش رم نتیجه خوبی کسب کردند و یک امتیاز ارزشمند را بدست آوردند.

اسپالتی پس از حضور در نشست مطبوعاتی در اقدامی غیرمعمول با اصرار خودش نزد خبرنگار اسکای رفت تا در مورد جنجال ویدئوچک صحبت کند.

او گفت: «با توجه به اینکه می خواهید خیلی در مورد داوری جنجال درست کنید، که از نظر من کاملا منصفانه بود، پس بیایید واقعا وارد این بحث شویم.»

«تماس چندانی نبود، ولی مشخص است که باید با ویدئوچک بازبینی می شد.»

سرمربی اینتر سپس به برخورد کستاس مانولاس و مائورو ایکاردی در محوطه جریمه رم اشاره کرد، در دقیقه 85.

«تنه نبود، هلش داد. ایکاردی توپ را می گرفت و بدون آن هل، او گل می زد. اگر مانولاس او را از جلوی توپ منحرف نمی کرد، ایکاردی ضربه را می زد.»

«تساوی منصفانه بین دو تیمی بود که تا آخر برای پیروزی جنگیدند، پس بیایید از این تیم ها تعریف کنیم به خاطر بازی هجومی با آمادگی بالا.»

«جیانلوکا روکی خوب قضاوت کرد و برای هر کدام از تیم ها صحنه ای بود. نمی توانید بگویید که یکی قطعا ارزش ویدئوچک را داشت و دیگری نداشت.»

«حالا ویدئوچک را داریم، ابزار اضافی که داوران می توانند از آن استفاده کنند و آنهایی که باید بازنشسته شوند می توانند یکی دو سال دیگر در کادر ویدئوچک باشند، به لطف تجربه شان.»

از سوی دیگر، بحث اختلاف دامنه دار توتی و اسپالتی حاشیه های پس از مسابقه را داغ تر کرد.

توتی در حال صحبت با خبرنگار اسکای بود که خبر رسید اسپالتی هم به زودی به آنجا می آید. توتی هم با خنده گفت: «پس شب بخیر» و رفت.

اسپالتی هم به محض رسیدن جلوی دوربین قضیه اختلافش با توتی را باز کرد.

«شما رسانه ها باید دست از گفتن دو دروغ بردارید، اینکه من توتی را مجبور به بازنشستگی کردم و اینکه او را از زمین تمرین تریگوریا اخراج کردم. هیچ کدام راست نیستند.»

«باشگاه یک فصل کامل قبلش می دانست که توتی در آن سال بازنشسته می شود، من به این قضیه هیچ چیزی اضافه نکردم.»

«در خصوص این ادعا هم که او را اخراج کردم، خیلی ساده قبل از جلسه تیم، همراه با اعضای کادر فنی، به او گفتم که در آن مسابقه روی نیمکت نخواهد بود.»

«خیلی شبیه به همین قضیه این هفته با لوتارو مارتینز {کسی که پدرش در توئیتر به مربی اینتر توهین کرده}، من کسی از طرف باشگاه را همراهم داشتم – در این مورد خاویر زانتی – و می خواستن در حضور شاهدی حرف ها زده شود.»

در مصاحبه ای دیگر، اسپالتی به DAZN گفت: «اصلا انتظار نداشتم که کسی از من استقبال کند.»

«هر چند من دوستان زیادی اینجا دارم و از خیلی ها خوشم می آید. من هفت سال در رم زندگی کردم، با زیبایی شهر در تماس بودم و دورانی فوق العاده داشتم. پس بخش بزرگی از زندگی من است.»

از اسپالتی پرسیده شد که آیا واقعا به توتی علاقه داشت؟

«حتی بیشتر از بقیه. لحظات زیادی بودند که او برای تیم تعیین کننده بود.»

«در نتیجه من عاشق تعلق خاطرش به تیم بودم.»

«ما یکدیگر را ندیدیم، ولی اگر می دیدیم با کمال میل با او احوال پرسی می کردم.»

***

در همین حال، تله رادیو استریو فایل صوتی را منتشر کرد که نشان دهنده درگیری شدید توتی با کادر فنی اینتر بود.

توتی خطاب به دانیله بالدینی دستیار اسپالتی می گوید: «مایه آبروریزی است. شماها خجالت آورید. میفهمید این یعنی چه؟»

و مارچلو نیچی رئیس کمیته داوران پذیرفت که تیم داوری مسابقه رم – اینتر مرتکب اشتباهی بزرگ شده و پنالتی را به سود میزبان اعلام نکرده است.

***

طبق گزارش وب سایت فوتبال ایتالیا، نیچی به خبرنگاران گفت: «حرفی برای گفتن ندارم جز اینکه ما متوجه شدیم که اشتباهی غیرقابل پذیرش رخ داده و مسئول انتخاب {داوران} به آن رسیدگی می کند.»

«اشتباه غیرقابل پذیرش است، ولی ما باید سعی کنیم به کارمان ادامه دهیم و دوباره در مورد فوتبال حرف بزنیم.»

«اتفاق بدی افتد و هر کسی که مسئول باشد به آن رسیدگی می کند و اقدامات لازم انجام می شوند.»

شایان ذکر است که گاتزتا دلو اسپرت و کوریره دلو اسپرت هم صحنه برخورد بحث برانگیز در محوطه جریمه اینتر را در صفحه نخست خود چاپ کردند و به جنجال پنالتی گرفته نشده رم پرداختند.

6 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.