web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » آیا وضعیت فعلی تیم نگران کننده است؟

آیا وضعیت فعلی تیم نگران کننده است؟

سپتامبر 3, 2018 - 3:49 ب.ظ
amirhossein
, ,
464 بازدید

نوشته ای کوتاه برای شرح وضعیت تیم از Alessandro Carducci :

« سیستم بازی در حالت اشتباهی پیش خواهد رفت اگر بازیکنان تیم آن مسائلی که به آنها گفته شده را به درستی و در بهترین شرایط انجام ندهند. »

در شب بازی با میلان ،ازبیو دی فرانچسکو از نزدیک شاهد تکه تکه شدن رم ( خُرد شدن ) رم تا لحظه شکل گرفتن درام ( از نوع ورشی ) در لحظه آخر بازی بود.

واژه ی درام ، بسیار تاثیر گذار و جدی است ،به این دلیل که ما الان در روز سوم هستیم ولی همین مسئله باعث شده است که فکر کنیم جو بسیار منفی و نامناسبی در محیط باشگاه رم حاکم است. جایی که هفته ها خبری از  لذت ، هیجان و شور و … نداریم.

در بعضی از مواقع ، درک موقعیت مهم تر از واقعیت همان مسئله است.

وضعیت رم درست مثل همان بند موسیقی فیلم تایتانیک شده است ، اینکه جایگاه این فصل از پیش معین شده است ( یعنی شکست ) .

سوال مهمی که باید پرسید این است که آیا تمام این مسائل فقط به دلیل نارضایتی انبوه و اجتماعی است یا اینکه واقعا دلیل منطقی برای نگرانی و منفی گرایی وجود دارد؟

مسئله جایگاه رم نیست : رم و اینتر به یک اندازه امتیاز دارند ولی وضعیت افعی ها فرق می کند.

از یک سو این قضایا به بازار دو تیم مربوط می شود : اینتر بازار را با رویای خرید مودریچ تمام کرد ، رم با فروش مهره ثابت و وفادارش ، استروتمن !

اما دلیل اصیلی نگرانی را باید در زمین بازی جست و جو کرد : مونچی تیم نسبتا کاملی را در ماه ژوئن به دی فرا تحویل داده است ، زمانی که فقط دو بازیکن ترکیب درگیر بازی های جام جهانی بودند ( کولاروف و فازیو ) .

در همین بازه زمانی ، در بین تمامی تیم های بزرگ اروپا ، دی فرا تنها مربی بود که تمام اعضای تیمش را در اختیار داشت . با اینحال تنها موردی که باعث نگرانی می شود عدم سازماندهی و نظم تیم است. درکی از مسائل فعلی وجود دارد که نشانگر بداهه بودن وضعیت تیم است.

حس و ادراک ما از این وضعیت و نگرانی ها زمانی تشدید می شود که 5 نوع ترکیب در 270 دقیقه ابتدایی فصل استفاده شده است که البته هنوز هم ترکیب ثابتی بدست نیامده است .

همین درک نادرست و ادامه این وضعیت که باعث رشد منفی گرایی شده ، به بازیکنان تیم هم انتقال پیدا کرد .

در حال حاضر توپ در زمین بازی دی فرانچسکو قرار دارد. او وظیفه دارد که این مسائل خطرناک و حاشیه ها را از تیم جدا کند . وظایفی همچون پیدا کردن بهترین ترکیب و تاکتیک برای تیم ، حل معزل پاستوره ، که باعث شده مربی تمام ایده های خود در مورد نوع بازی این بازیکن را دوباره بررسی کند .

10 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.