web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » جدی ترین خریدار میلان به رم نه گفته بود

جدی ترین خریدار میلان به رم نه گفته بود

ژوئن 24, 2018 - 3:00 ق.ظ
آگوستینو
,
563 بازدید

روکو کمیسو با ثروتی 4.5 میلیارد دلاری جدی ترین مدعی خرید باشگاه میلان است.

کمیسیو مشغول همکاری با گلدمن ساکس است تا میلان را تصاحب کند.

او متولد کالابریا است، جایی که جنارو گتوزو سرمربی و ماسیمیلیانو میرابلی مدیر ورزشی میلان در آن به دنیا آمدند.

کمیسیو در 12 سالگی در حالی که انگلیسی هم بلد نبود به همراه خانواده اش به آمریکا مهاجرت کرد. او می گوید که از هر نظر توانسته از هیچ به رویای آمریکایی دست پیدا کند.

همان طور که خود کمیسیوی 69 ساله گفته فرصت های زیادی برای حضور در سری آ داشته، اما چون همیشه هوادار یوونتوس بوده، اقدامی نکرده است. البته او حالا بزرگترین سهامدار خرد یوونتوس است. البته کمیسیو می تواند راه برلوسکونی را برود. برلوسکونی طرفدار اینتر بود، اما در نهایت در دهه 80 میلان را خرید و 31 سال رئیس این باشگاه بود.

کمیسیو در مورد فرصت هایش برای حضور در سری آ به برنامه «ما ایتالیایی ها» گفت: «بارها با من تماس گرفتند تا باشگاهی ایتالیایی بخرم. اخیرا دوستی که در فروش میلان به چینی ها دخالت داشت، سَل گالاتیئوتو تماس گرفت. ما سالها پیش با هم در رویال بانک کانادا کار می کردیم. در مراحل ابتدایی از من پرسید که آیا می خواهم وارد کار شوم، چون می دانست که توان مالی دارم و علاقه مندی به فوتبال ایتالیا. حدود 17 سال پیش از من خواسته شد که سامپدوریا را بخرم، باشگاه حاضر در سری آ از شهر جنوا. بعد از آن، از من دعوت شد که با دی بندتو و پالوتا در خرید رم سرمایه گذاری کنم. از پسکارا، پالرمو، کاتانیا، رجینا تماس گرفتند. می دانید چرا ردشان کردم؟ چون از جوانی که در ساحل کالابریا فوتبال بازی می کردم طرفدار وفادار یوونتوس بودم.»

«با آنیلی، مالک یوونتوس، دیدار کردم، ولی راستش آنها به پول من نیازی ندارند. پیشنهادم خرید تیم نبود. می خواستم مشابه کاری که قذافی از لیبی کرد را انجام دهم و 30-20 سال قبل بخشی از یوونتوس را بخرم.»

کمیسو پیش از این در ورزش حضور داشته و در 2017 باشگاه نیویورک کاسموس را از ورشکستگی نجات داد.

او با شبکه کابلی اش به ثروت میلیارد دلاری دست یافته است.

2 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.