web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » دی فرانچسکو: دربی بیش از سه امتیاز ارزش دارد

دی فرانچسکو: دربی بیش از سه امتیاز ارزش دارد

فروردین 25, 1397 - 6:50 ب.ظ
آگوستینو
, ,
402 بازدید

در آستانه دیدار با لاتزیو، اوزبیو دی فرانچسکو سرمربی رم در نشست مطبوعاتی حاضر شد و با خبرنگاران گفت و گو کرد.

رم در حالی به مصاف لاتزیو می رود که سرمست از پیروزی 3-0 برابر بارسلونا و صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان است؛ از سوی دیگر، لاتزیو پنجشنبه در لیگ اروپا متحمل شکست 4-1 برابر سالزبورگ شد و به شکلی عجب از صعود به نیمه نهایی لیگ اروپا بازماند.

دی فرانچسکو گفت: «از بازیهایی مثل دیدار با لاتزیو استقبال می کنم، چون نیازی نیست که برایشان به بازیکنان انگیزه دهید و آماده شان کنید. بیش از سه امتیاز می ارزد، بحث جایی در لیگ قهرمانان است و البته به تاریخ مربوط می شود.»

«1-2-4-3 بود یا 3-4-3، بستگی به اینکه حرکات چطور انجام می شدند. تصمیمی تاکتیکی بود که خیلی در موردش فکر شده بود و کاری کرد که متوجه شویم می توانیم در بازیهای دیگر هم به آن سبک بازی کنیم. فراموش نکنید که با چینش 4-3-3 به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان رسیدیم.»

«آمار همگی خوب و مفید هستند، اما اگر به اندازه کافی مصمم نباشیم و رویکردمان درست نباشد بی فایده می شوند. داشتن این سیستم دیگر و گزینه های دیگر یک سلاح دیگر است، اما رویکرد مهمترین موضوع است. سیستم همه چیز را حل نمی کند.»

«نمی توانم پیش از بازی ترکیب لو دهم، درست همان طور که سیمونه اینزاگی به من نمی گوید که چه کسی در ترکیب ثابت است. می توانم بگویم که بین چنگیز اوندر و پاتریک شیک 50-50 است، ولی یکی از این دو در ترکیب ثابت خواهد بود»

«تردیدی هایی در مورد مانولاس و فلورنزی داریم، چون آنها تب داشتند و دیروز تمرین نکردند، پس باید حواسمان به وضعیت شان باشد. دیگو پروتی و گرگوار دفرل خارج از ترکیبند، ولی باید مراقب باشیم و بازیکنانی را در ترکیب اصلی نگذاریم که 50-50 هستند، چون این کار را مقابل شاختار دونتسک انجام دادیم و اشتباه بود.»

«البته، امیدوارم که این سودمند باشد که ما بردیم و لاتزیو در وسط هفته باخت، ولی معتقدم که هر بحث دیگری فراموش می شود، چون دربی این طور است. بحث خیلی فیزیکی یا روحی نیست، مسئله این است که اگر می خواهیم تیم بزرگی شویم، به قدرت فیزیکی و استقامت نیاز داریم.»

ادین ژکو در هر دو بازی مقابل بارسلونا گل زد و او یک پنالتی هم در الیمپیکو گرفت که دانیله دروسی آن را گل کرد.

«به نظرم از زمانی که با ژکو کار کردم بهترین بازی اش مقابل بارسلونا بوده، چون واقعا زحمت کشید، از خودش جدیتی فوق العاده نشان داد و توانی استثنایی که همیشه نتوانسته به طور کامل از آن استفاده کند.»

«به نظرم کاری که انجام دادیم استثنایی بود و نمی شود این را پنهان کرد. من خیلی هم آرام هستم، چون این باید به ما بفهماند که می توانیم چه کنیم. فرآیند پیشرفت است و ما باید با هر مسابقه یکسان رفتار کنیم، با همان سبک کاری مقابل بارسلونا، چون باعث می شود که بزرگ شویم.»

«کار من این است که به باشگاه و تیم کمک کنم تا رشد کنم. من در رختکن با آنها حرف می زنم، پس نیازی نیست که پس از پایان مسابقه با آنها پیش کوروا سود بروم.»

رم حالا تنها نماینده ایتالیا در مسابقات اروپایی است، چون یوونتوس و لاتزیو حذف شدند.

«خیلی رضایت بخش است که ما می توانیم نماینده ایتالیا در اروپا باشیم. بازیهایی بودند که واقعا ناامید شدیم. انگار که لاتزیو بازی را در دست داشت و به نظر غیرممکن می رسید که از تیم سالزبورگ چهار گل بخورد. همین نشان می دهد که حفظ تمرکزتان چقدر مهم است و اینکه یک لحظه هم شل نشوید.»

«سرگی میلینکوویچ – ساویچ و لوئیز آلبرتو بین خطوط خیلی با مهارت هستند و به نظرم لاتزیو از جهت پاسکاری و آزاد کردن مهاجمانشان یکی از بهترین تیم های ایتالیاست.»

رم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان به مصاف لیورپول می رود، همان تیم انگلیسی که در فینال 1984 توانست جالوروسی را در ضربات پنالتی شکست دهد.

«هواداران رم 34 سال منتظر این مسابقه بودند. تقدیر بود. ما مقابل تیمی قوی قرار می گیریم، آسان نخواهد بود، ولی از این قرعه استقبال می کنم، مثل همیشه، در همان مرحله گروهی نیز همین کار را کردم.»

16 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.