web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » دی‌فرانچسکو: رم باز هم از 4-2-3-1 استفاده می‌کند / دروسی: تقریبا بی‌عیب و نقص بودیم

دی‌فرانچسکو: رم باز هم از 4-2-3-1 استفاده می‌کند / دروسی: تقریبا بی‌عیب و نقص بودیم

اسفند 1, 1396 - 8:53 ب.ظ
آگوستینو
, , ,
301 بازدید

در آستانه دیدار با شاختار دونتسک، اوزبیو دی فرانچسکو سرمربی و دانیله دروسی کاپیتان رم در نشست مطبوعاتی حاضر شدند.

فردا شب در مرحله رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان، رم در خانه شاختار به میدان می رود.

دی فرانچسکو گفت: «در طول یک مسابقه، ما باید فراز و نشیب نداشته باشیم، به کارمان ثبات ببخشیم. ما باید تمرکز داشته باشیم و منسجم بمانیم.»

«ما به شکلی جالب توجه سرعتمان را در تمرینات بالا بردیم تا بتوانیم برای بخش پایانی این فصل، که از همین بازی شروع می شود، آماده باشیم. این یعنی مقداری ریسک کردن، ولی انرژی بیشتری خواهیم داشت.»

«حیاتی است که روحیه و باور بیشتری داشته باشیم هم در حمله و هم در دفاع.»

قرارداد بود الساندرو فلورنزی به نشست مطبوعاتی برود، اما به دلیل دل درد مجبور شد جایش را به دروسی بدهد.

«فلورنزی حالش خوب نیست، پس در هتل ماند. با توجه به وضعیت کنونی، او نمی تواند بازی کند. باید ببینیم فردا چه می شود.»

چنگیز اوندر در روزهای اخیر خبرساز شده و توانسته در سه مسابقه چهار گل بزند و یک پاس گل دهد.

«اوندر اخیرا کارهایی استثنایی انجام داده، اما ترجیح می دهم در مورد تیم حرف بزنم تا بازیکنانی خاص. ما همگی خوشحالیم که این آمادگی تحسین برانگیز را دارد و سعی می کنیم نهایت استفاده را از آن ببریم. با این حال، اگر می خواهید به شما بگویم که قطعا بازی می کند، جوابی نمی گیرید. می خواهم همه حواسشان جمع باشد و احساس کنند که در این مسابقه به میدان می روند.»

شاختار ناپلی را از لیگ قهرمانان حذف کرد، اما رم در گروهی اول شد که چلسی و اتلتیکو مادرید در آن حضور داشتند.

«ما با شایستگی جایمان در یک هشتم را بدست آوردیم و هر کاری می کنیم تا بتوانیم نهایت استفاده را از آن ببریم. ما مقابل شاختار دونستکی قرار می گیریم که کیفیت زیادی دارد و نسبت به ما مراحل حذفی مسابقات تجربه بیشتری دارند. 50-50 است و سعی می کنیم نتیجه ای امیدوارکننده را به خانه ببریم.»

جالوروسی با جایگزین کردن 4-2-3-1 بجای 4-3-3 وضعیتش را متحول کند.

«هر دو سیستم می توانند در طول مسابقه مورد استفاده قرار بگیرند. ما سعی می کنیم به کاری که اخیرا انجام دادیم استمرار ببخشیم و این یعنی از همان سیستم استفاده می کنیم.»

رم در فصل 11-2010 در همین مرحله از مسابقات توسط شاختار حذف شد.

«من آن بازیها را مرور نکردم چون قدیمی تر از آنی بودند که ربطی داشته باشند. از بازیهای اخیرشان زیاد دیدم و تیم فعلی شاختار خیلی نظرم را جلب کرد. سطح فوتبال اوکراین نسبت به آن زمان خیلی بالا رفته است.»

دروسی: آماده هستم

دروسی هم گفت: «آمادگی خوبی دارم و راستش شنبه بهتر از آن بودم که توقع داشتم.»

«می دانم که این بازی چقدر مهم است، اما فشار و اهمیت مناسبی دارد. بازی رفت و برگشت است، هم تیمی هایم دارند خوب کار می کنند و بر دورانی سخت غلبه کردند. ما نشان دادیم که چقدر در داخل تیم متحدیم با اعضای تیم، پس به عنوان کاپیتان نیازی نیست که توصیه ای داشته باشم.»

شاختار دونتسک پس از دو ماه تعطیلی زمستانی فقط یک بازی رسمی انجام داده است.

«فکر نمی کنم ما در وضعیت بهتری باشیم. به خوبی می دانیم که پس از مدتی کارشان را شروع کردند، اما مطمئن هستیم که آنها شش هشت هفته اخیر را فقط صرف این مسابقه کردند، پس آن امتیازی محسوب می شود. در کل، فکر نمی کنم تاثیر چندانی داشته باشد.»

«وضعیت آب و هوا تا حدی تاثیر دارد، چون برای ما تازگی دارد، اما فقط تا حد خاصی. بازی 11 برابر 11 است، اندازه زمین هم مثل زمین ماست.»

«فقط باید در 10-5 حواسمان را جمع کنیم و به شرایط عادت کنیم، اما اگر برف این قدر تاثیر داشت،  تیم های روس و اوکراینی هر سال لیگ قهرمانان را می بردند.»

بسیاری فکر نمی کردند رم در مرحله گروهی بالاتر از چلسی و اتلتیکو مادرید قرار بگیرد، اما آنها بهترین بازیهایشان در فصل جاری را در لیگ قهرمانان انجام دادند.

«ما گامی بزرگ در مرحله گروهی برداشتیم، اتلتیکو مادرید را حذف کردیم و چلسی را شکست دادیم. صعود به یک چهارم، یکی از هشت تیم صدرنشین در اروپا، نگاهی متفاوت به این فصل داد و حالا فرقش با حذف شدن مشخص شد.»

«در این فصل لیگ قهرمانان کارمان تقریبا بی عیب و نقص بوده است. با این حال، می خواهیم پیش برویم نه برای اینکه فصل مان را درست کنیم، بلکه به خاطر اینکه می خواهیم خوب نتیجه بگیریم. دلیلی نمی بینم که این فصل را ناکامی بدانم.»

دروسی در شکست رم برابر شاختار در فصل 11-2010 حضور داشت و بازی برگشت هم محرومیت سنگینی برای او به همراه داشت زیرا به سختی به صورت داریو سرنا کوبید.

«آن حذف دردناک بود، اما خیلی وقت پیش بود. من بازیهای زیادی را باختم، این طور نیست که به هر موقعیتی به چشم انتقام نگاه کنم. وابستگی به گذشته وجود ندارد.»

 

7 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.