web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » توتی: به هر چه می‌خواستم رسیدم /الان قیمت من 200 میلیون یورو می‌شد!

توتی: به هر چه می‌خواستم رسیدم /الان قیمت من 200 میلیون یورو می‌شد!

بهمن 24, 1396 - 8:52 ب.ظ
آگوستینو
, ,
572 بازدید

در گفت و گو با اسکای اسپرت ایتالیا، فرانچسکو توتی توضیح داده که از وقف کردن دوران فوتبالی اش در رم و رد پیشنهادات بزرگ پشیمان نیست.

توتی کل دوران بازی اش را در رم سپری کرد و در پایان فصل گذشته بازنشسته شد.

مدیر رم گفت: «جدی ترین پیشنهادی که برای ترک رم داشتم از رئال مادرید در 04-2003 بود.»

«تصمیمی بسیار دقیق گرفتم: «شانس دستیابی به قهرمانی های زیاد را رد کردم تا کل زندگی ام با یک پیراهن باشم، برای من همین مهمترین خواسته بود.»

«در آخر، هر چه می خواستم را داشتم: عشق و تعصب برای من از هر جامی مهمتر بودند. برای رم از 101 درصد توانم مایه گذاشتم، چون من را بالاتر از خودم قرار می دادم، بالاتر از مسائل شخصی و زندگی خصوصی. رم همه چیز بود.»

«تنها چیزی که واقعا کم داشتم توپ طلا بود. با بازی برای رم، می دانستم که نسبت به آنهایی که برای رئال مادرید، یوونتوس یا میلان بازی می کنند شانس کمتری دارم. آنها بیشتر در صحنه بین المللی دیده می شدند، مخصوصا اینکه با بردن لیگ قهرمانان، جام جهانی یا دیگر جام های مهم به توپ طلا می رسید».

«البته من هم با رم به اسکودتو، سوپر کاپ ایتالیا و کوپا ایتالیا، ولی باعث نشد که در موقعیتی باشم که با بقیه رقابت کنم.»

اخیرا بازار نقل و انتقالات بسیار پرخرج شده و مبالغی سنگین پرداخت می شوند. اگر امروز توتی بازی می کرد  قیمتش چقدر بود؟

توتی با لبخند در پاسخ به این سوال گفت: «200 میلیون یورو قیمتم بود.»

از توتی در مورد رابطه اش با لوچانو اسپالتی پرسیده شد.

«با اسپالتی هرگز خصومتی نبود و نخواهد بود. البته اگر من به جایش بودم به شکل متفاوتی با بازیکنم برخورد می کردم. من حرف می زدم. به هر صورت توانستم این دوران تغییر از بازیکن به مربی را پشت سر بگذارم، با روحیه مناسب. من در زمین رشد کردم و در زمین هم می میرم.»

از توتی در مورد رابطه اش با لوچانو اسپالتی پرسیده شد.

«با اسپالتی هیچ وقت در خصوص مسائل شفاف سازی صورت نگرفته و نخواهد گرفت. من ترجیح می دادم به شکلی متفاوت دوران بازی ام را تمام کنم.»

«اگر بجایش بودم، با بازیکن کنار می آمدم، مهمتر از هر چیزی از نظر شخصی، به شکلی متفاوت. من با او حرف می زدم و نظرات را مطرح می کردم.»

«به هر صورت، من توانستم این دوران تغییر کردن از بازیکن به مدیر را با روحیه مناسب پشت سر بگذارم: با هماهنگی، هوشیاری و پختگی. در زمین رشد کردم و همان جا هم می میرم.»

«فکر نمی کنم توتی دیگری باشد که بتواند این قدر در رم بماند. فوتبال حالا تجارت شده و برای جوانان سخت است که کل عمرشان در یک باشگاه بمانند، مثل من یا دانیله دروسی. دیدن چنین چیزی غیرممکن است.»

«بعلاوه، قبلا توجه بیشتری به جوانان مستعد ایتالیایی می شد بجای اینکه دنبال برزیلی ها، آرژانتینی ها و استعدادی از آمریکای جنوبی باشند.»

هواداران رم از رئیس جیمز پالوتا به خاطر فروش بهترین بازیکنان گلایه کردند و توتی هم از نگرانی آنها گفت.

«اگر دست من بود، هر پولی را خرج می کردم تا بهترین بازیکنان را بگیرم. چون برای بردن جام به بازیکنان قوی نیاز است. من همیشه این را گفتم و نظرم را عوض نمی کنم.»

«با این حال، من کسی نیست که پول را کنترل می کند، رئیس است که تصمیم می گیرد. رئیس بودجه را تعیین می کند و بر اساس آن بودجه است که باید تیم را تشکیل دهیم.»

12 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.