web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » همه ایتالیایی‌ها هنوز در اروپا هستند

همه ایتالیایی‌ها هنوز در اروپا هستند

آذر 16, 1396 - 3:41 ب.ظ
آگوستینو
,
263 بازدید

سری آ تنها لیگی است که تمام نماینده هایش در فصل جاری مسابقات اروپایی پس از کریسمس نیز در مسابقات حضور خواهند داشت، هر چند شاید امشب اسپانیا هم به چنین موفقیتی برسد.

رم بالاتر از چلسی و اتلتیکو مادرید صدرنشین گروه C لیگ قهرمانان شد و یوونتوس نیز پس از بارسلونا توانست از گروه D به یک هشتم نهایی صعود کند.

دیشب ناپلی از لیگ قهرمانان کنار رفت، اما آنها تیم سوم گروه بودند و به همین خاطر راهی یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا شدند.

در لیگ اروپا، لاتزیو و میلان از گروه شان به عنوان صدرنشین صعود کردند و آتالانتا هم می تواند امشب به عنوان تیم اول گروهش صعود کند، با یک برد، با یک تساوی بدون گل یا تساوی 1-1.

حتی اگر آتالانتا به لیون ببازد، باز هم به مرحله بعدی صعود می کند، پس همه ایتالیایی ها همچنان در مسابقات اروپایی باقی می مانند.

احتمال این هست که اسپانیا نیز موقعیتی مثل ایتالیا پیدا کند چون اتلتیک بیلبائو فقط به یک تساوی نیاز دارد تا صعود از گروه J لیگ اروپا را قطعی کند، یعنی لا لیگا هفت باشگاهش را در اروپا خواهد داشت.

از هفت باشگاه انگلیسی هنوز شش باشگاه در اروپا هستند. اورتون نماینده حذف شده انگلیسی هاست و آنها برابر آتالانتا تحقیر شدند.

در این فصل آلمانی ها نسبتا ضعیف کار کردند و لایپزیگ و بورسیا دورتموند هر دو از لیگ قهرمانان حذف شدند و به لیگ اروپا سقوط کردند.

بعلاوه، هرتابرلین و هوفنهایم از لیگ اروپا حذف شدند، در حالی که کلن باید امشب ستاره سرخ بلگراد را شکست دهد تا صعود کند.

فرایبورگ هم در دور مقدماتی برابر اِن کِی دومزاله حذف شد و حتی نتوانست به مرحله گروهی لیگ اروپا برسد.

این یعنی اگر فصل همین الان تمام می شد، سری آ بالاتر از بوندس لیگا و پشت سر لا لیگا و لیگ برتر انگلیس سومین لیگ برتر اروپا می شد.

در وضعیت کنونی، لیگ اسپانیا 100.141 امتیاز دارد، انگلیس 74.748 و ایتالیا 71.082 و این امتیازات میانگین پنج فصل است.

امتیاز آلمان هم 67.998 است.

البته با توجه به قوانین جدید لیگ قهرمانان، از فصل بعد هر چهار لیگ مطرح اروپا چهار نماینده در مرحله گروهی دارند. لیگ 1 فرانسه نیز هنوز فاصله زیادی تا بزرگان دارد و امتیازش 53.081 است.

.

رم؛ رهرویی كه آهسته و پيوسته می‌رود

FOOTBALL POLITICS

6 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.