web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » دروسی: بدرود ایتالیا!

دروسی: بدرود ایتالیا!

آبان 23, 1396 - 3:27 ق.ظ
آگوستینو
, , ,
484 بازدید

پس از ناکامی در صعود به جام جهانی 2018، دانیله دروسی ضمن اعلام وداع با بازیهای ملی، تایید کرد که از کادر فنی خواسته تا لورنزو اینسینیه به میدان برود.

تساوی 0-0 ایتالیا برابر سوئد در دور برگشت پلی آف جام جهانی 2018 باعث شد تا سوئدی های به لطف پیروزی 1-0 در مسابقه رفت به جام جهانی صعود کنند.

دروسی به رای اسپرت گفت: «لحظه تاریکی برای فوتبال ماست، بسیار تاریک برای آنهایی که جزئی از این دوره ی دو ساله بودند.»

«برای بررسی همه چیز وقت خواهد بود، اما به نظرم تنها چیزی که می توانم الان بگویم – که کلیشه ای هم هست – این است که کار باید بر پایه روحیه ای که بچه ها امشب نشان دادند و شور اشتیاقی که برای حضور در این ماجراجویی دیده شد انجام شود.»

«ما دوباره شروع می کنیم، درست همان طور که بعد از سایر لحظات ناامیدکننده انجامش دادیم. باور ندارم که لایق حذف شدن بودیم با توجه به 180 دقیقه می گویم، سوئد به خاطر کارش لایق تمجید است، اما منصفانه بازی برابر بود.»

«حالا نسل بعدی آماده اوج گیری است و ما باید از آنها دوباره شروع کنیم. تقریبا لحظه ای بی ربط به فوتبال است. در رختکن جو تشییع جنازه بود، ولی کسی نمرده بود.»

«بیش از یک دهه در {کمپ ایتالیا} کوورچانو و سراسر جهان با این پیراهن گشتم، پس بیرون آوردش برای آخرین بار حس عجیبی دارد.»

«ابزار هست و می توانیم آینده را بسازیم.»

دوربین ها لحظه ای که دروسی فریاد زد و از کادر فنی خواست تا لورنزو اینسینیه را زمین بفرستند را ثبت کردند. وقتی پزشک تیم به دروسی گفت که گرم کند او چنین حرفی زد.

«همیشه علاقه دارند که سه نفر گرم کنند، آن وقت بعد از پنج دقیقه سه نفر دیگر به زمین می روند. من فقط گفتم که اواخر بازی است و باید ببریم، پس مهاجمان را بفرستید که گرم کنند! من به اینسینیه هم اشاره کردم.»

«دست من نیست که بگویم بحث تاکتیکی بود یا اینکه دکتر آدمی دوست داشتنی است، پس اگر به کسی توهین کردم معذرت می خواهم. در آن لحظه فکر کردم شاید بهتر باشد اینسینیه به زمین برود.»

در کارنامه دروسی 117 بازی ملی و 21 گل ثبت شدند. او تجربه گلزنی برای ایتالیا در جام جهانی، جام ملت های اروپا و جام کنفدراسیون ها را دارد و با آتزوری قهرمان جام جهانی 2006 شد. دروسی با ایتالیا نایب قهرمان یورو 2012 شد و به مقام سوم جام کنفدارسیون ها 2013 رسید. در کارنامه دروسی مدال برنز المپیک 2004 نیز به چشم می خورد.

 

10 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.