web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » مونچی: محرز نیامد چون لستر نفروخت /در ژانویه خرید نداریم/نمره رابطه‌ام با توتی 11 از 10 است!

مونچی: محرز نیامد چون لستر نفروخت /در ژانویه خرید نداریم/نمره رابطه‌ام با توتی 11 از 10 است!

آبان 13, 1396 - 10:07 ب.ظ
آگوستینو
, ,
551 بازدید

امروز گاتزتا دلو اسپرت مصاحبه ای مفصل با مونچی مدیر ورزشی رم را به چاپ رسانده است.

در تابستانی که گذشت مونچی به بیش از دو دهه همکاری با سویا پایان داد و به رم پیوست.

تا اینجا همکاری مونچی با رم نیز خوب بوده و گرگها توانستند در لیگ قهرمانان بالاتر از چلسی و اتلتیکو مادرید قرار بگیرند و در سری آ هم با یک بازی کمتر در رده پنجم هستند.

مونچی گفت: «وقتی به دوستان و خانواده ام گفتم که می توانم به اینجا بیایم، آنها به من گفتند که مگر دیوانه شدی. نه، من نشده بودم.»

«رم را انتخاب کردم چون حس کردم که می توانم اینجا خود مونچی باشم و در این شش ماه هم ثابت شد که درست فکر می کردم. یعنی رابطه صمیمانه ای با رختکن دارم، من مدیر ورزشی هستم که دوست دارد کنار بازیکنان و مربی باشد. ارتباط داشتن به شما کمک می کند تا افراد را بشناسید.»

«این حیاتی است، چون اغلب ناکامی یک بازیکن به ناراحتی و عدم رضایت برمی گردد. اگر نزدیکش نباشید، متوجه چنین موضوعی نمی شوید».

«من زمان زیادی را در رختکن سپری می کنم، برای جاسوسی از تیم نیست، بلکه به خاطر این است که از چنین کاری لذت میبرم. با تیم صبحانه و شام می خورم، با اتوبوس تیم سفر می کنم. وقتی با لباس تمرین حاضر شدم متوجه شدم که کاری غیرعادی انجام دادم: طوری به من نگاه کردند که انگار دیوانه هستم».

«در مورد توتی نیز همین طور است. دائما در دفترش هستم، این طور نیست که قرار ملاقات تعیین کنیم. این برای من غیرقابل مذاکره بود، چون اگر این طور نباشد که من مونچی نیستم. این طور من حس می کنم که جزئی از تیم هستم.»

فقط مونچی نیست که این چنین به تیم وابسته است و توتی هم که در پایان فصل گذشته کفش هایش را آویخت به عنوان مدیر همیشه در کنار تیم حضور دارد.

«رابطه ای داریم که هرگز فکر نمی کردم این قدر صمیمانه باشد، مخصوصا با توجه به اینکه من اینجا آمدم و سریعا باید با دوران بازی اش وداع می کردم. هر اتفاقی ممکن بود، اما همه چیز خیلی خوب پیش رفت و بیشتر به لطف او بود تا من.»

«از 1 تا 10، من به رابطه مان نمره 11 را می دهم. راحت نیست که پس از 27 سال مسیر را عوض کنید، اما باشگاه با هوشمندی فضا و زمان را در اختیارش گذاشت. توتی می توانست نپذیرد، اما در عوض درک کرد و وضعیت را پذیرفت.»

مونچی توضیح داد که فوتبال ایتالیا در مسیر احیا قرار گرفته است.

«فوتبال ایتالیا در حال احیاست، فراموش نکنید که مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر در گروه ما در لیگ قهرمانان حضور دارد، و اتلتیکو مادرید که در چهار سال اخیر دو بار در فینال بازی کرده است، ولی رم صدرنشین است.»

«با وجود باخت، ناپلی واقعا منچسترسیتی را تحت فشار گذاشت. یوونتوس هم هست، تیمی که در اروپا با بزرگترین باشگاه ها می جنگد.»

«از نظر تاکتیکی، فوتبال ایتالیا پیشتاز است. البته که ایتالیا می تواند در لیگ قهرمانان مدعی باشد. در حال حاضر باشگاه های انگلیسی دارند خوب نتیجه می گیرند، اما باید خیلی به عقب برگردید تا یکی از تیم هایشان را در فینال پیدا کنید، در حالی که یووه در سه سال اخیر دو بار در فینال بازی کرده است.»

«لزومی ندارد که فوتبال ایتالیا نگران باشد، چون نزدیک بهترین هاست، و به شما اطمینان می دهم که به جام جهانی می رسد. می گویم که بارسلونا مدعی اصلی کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان فصل جاری است، اما 100 درصد به این حرف اعتقاد ندارم. منچسترسیتی پرقدرت است، اما نمی توانیم پی اس جی را فراموش کنیم.»

در کورس اسکودتو، مونچی ناپُلی، یوونتوس، اینتر و رم را مدعی دانست، اما لاتزیو نه.

«چرا نتوانیم در مورد اسکودتو حرف بزنیم؟ اگر به الاغ هویجی نشان ندهید که از جایش تکان نمی خورد (این مثال برای مطرح کردن نیاز به انگیزه برای تلاش کردن است). ما مدعی اصلی نیستیم، ولی وظیفه داریم که تلاش کنیم. ما عقب تر از بقیه شروع کردیم، ولی کم کم داریم به سطح ناپلی، یووه و اینتر می رسیم. کارمان در حال پیشرفت است، ولی در آخر، چیز زیبایی ساخته می شود.»

«نمی توانم از همه به عنوان قهرمان احتمالی نام ببرم. مثل رم، میلان کارش در حال انجام است و اینکه آنها را یکی از مدعیان بنامیم منصفانه نیست، حتی با اینکه پول زیادی خرج کردند.»

لوچانو اسپالتی گفته بود که کار کردن در رم به خاطر فراز و نشیب ها بسیار سخت است، حرفی که مونچی موافق آن است.

«اینجا باید متوجه شوند که می شود خاکستری(نه بد و نه خوب) هم بود. نمی شود که بعد از یک برد قهرمان شوید و بعد از یک شکست به ناپلی جایتان فقط رده چهارم باشد.»

«اینکه جلوی شور و اشتیاق را بگیریم غیرممکن است، ولی باید بتوانیم کنترلش کنیم. اینکه روحیه این قدر تغییر کند سالم نیست. باید نقطه خاکستری را هم پیدا کرد.»

«می دانستیم که سال پر پیچ و خمی خواهد بود. از روز اولی که آمدم می دانستم که اسپالتی، کسی که فوق العاده کار کرده بود، خواهد رفت. بعد بازیکنانی مثل محمد صلاح، آنتونیو رودیگر و لیاندرو پاره دس را از دست دادیم، در حالی که فرانچسکو توتی دوران بازی اش را تمام کرد به عنوان سرشناس ترین بازیکن تاریخ باشگاه.»

«چهره های تازه وارد زیادی آمدند، از جمله مدیر ورزشی غیرایتالیایی مثل خودم، پس می شود از پیشرفتی که تا الان صورت گرفته راضی بود. در عین حال، باید جاه طلب باشیم و انتظارمان بیشتر باشد. باید تعادل داخلی، اقتصادی و ورزشی را بدست بیاوریم تا دیگر مجبور به فروش بازیکنان نباشیم. باید تیم ممتاز باثباتی در ایتالیا و اروپا باشیم.»

«اجازه دهید بگوییم که اتلتیکو مادرید الگوی خوبی برای پیروی است. حتی اگر مجبور به فروش بازیکنان باشیم، ترسی نیست: درست مثل سویا، فروش ها برای تثبیت جایگاه انجام می شدند، نه وارد کردن آسیب به آن.»

«هواداران فقط در صورتی دنبالمان می آیند که نتیجه بگیریم. آنها به ورزشگاه نمی آیند تا پروژه های اقتصادی را تشویق کنند. اگر سال را با سود 45 میلیون یورویی تمام کنم و بازیکنی نباشد، هواداران راضی نخواهند بود. من برای کسب قهرمانی اینجا هستم، نه شوخی کردن».

و در نهایت بحث علاقه مندی رم به ریاض محرز و تلاش برای جذب وینگر الجزایری لسترسیتی مطرح شد.

«ما وینگری چپ پا می خواستیم تا جای محمد صلاح را بگیرد و با تمام توان برای محرز تلاش کردیم، ولی تنها دلیلی که نیامد این بود که باشگاه نمی خواست بفروشد. این بهانه نیست، آنها به بارسلونا هم نه گفتند.»

«وقتی محرز کنار رفت، ما گشتیم و تصمیم گرفتم که بهتر است برای جذب پاتریک شیک اقدام کنیم، کسی که برای آن پست ویژگی های ایده آل را نداشت، ولی سرمایه گذاری برای باشگاه خواهد بود. از نظر من کار غلطی بود اگر فقط به خاطر دلایل تاکتیکی از شیک دست می کشیدیم.»

از مونچی پرسیده شد که آیا رم در ژانویه برای جذب محرز تلاش می کند، با توجه به مشکلات لسترسیتی.

«ما در ژانویه کاری نخواهیم کرد. خریدهای جدید ما باید نیروهای تقویتی باشند، از گرگوار دفرل تا چنگیز اوندر، آمدن شیک و بازگشت امرسون پالمیئری.»

 .

رمِ اروپایی جدید، بدون حد و مرز!

12 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.