web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » اسپالتی مدل 2 در یک سال اولش با رم چه کرد؟

اسپالتی مدل 2 در یک سال اولش با رم چه کرد؟

ژانویه 8, 2017 - 1:34 ب.ظ
آگوستینو
, ,
363 بازدید

تیزیانو ریکاردی در وب سایت رسمی رم به بررسی عملکرد لوچانو اسپالتی از ژانویه 2016 پرداخته است:

هر کسی می تواند مشاهده کند که لوچانو اسپالتی از ژانویه 2016 که به باشگاه بازگشت توانسته تیم را برای ارائه بازیهایی تحسین برانگیز متحول کند، اما توجه به آمار هم راه دیگری است تا متوجه شویم رم چقدر خوب عمل کرده است.

دیدار امروز با جنوا، 38مین مسابقه اسپالتی با رم در سری آ از ژانویه 2016 خواهد بود، یعنی یک فصل کامل در سری آ.

در 37 مسابقه اسپالتی با رم 84 امتیاز کسب کرده، فقط یک امتیاز کمتر از بهترین رکورد در تاریخ رم که در فصل 14-2013 رقم خورد و او فرصت دارد تا به آن رکورد برسد یا از آن پیشی بگیرد.

اولین مسابقه اسپالتی با رم پس از اینکه جانشین رودی گارسیا شد مقابل ورونا بود، در استادیو الیمپیکو. آن مسابقه در 17 ژانویه با تساوی 1-1 تمام شد. راجا ناینگولان رم را پیش انداخت، اما جیامپائولو پاتزینی با ضربه پنالتی بازی را به تساوی کشاند.

پس از اخراج گارسیا، تیم هنوز خودش را پیدا نکرده بود و اسپالتی دقیقا می دانست که شاگردانش به چه نیاز دارند: «باید در تمرینات بیشتر تلاش کنیم و از آخرین قطره انرژی مان استفاده کنیم – راه دیگری برای موفق شدن بلد نیستم.»

پس از تساوی برابر ورونا، جالوروسی با کمترین اختلاف ممکن در ورزشگاه یوونتوس شکست خورد، اما آن آخرین شکست رم تا پاین فصل بود.

پس از بازگشت از تورین، رمی ها هشت پیروزی متوالی کسب کردند، برابر فروزینونه، ساسولو، سامپدوریا، کارپی، پالرمو، امپولی، فیورنتینا و اودینزه.

سه تساوی هم رقم خوردند – با یک پیروزی 4-1 در دربی بین آنها – و سپس نوبت به پنج پیروزی متوالی رسید.

اسپالتی نتوانست رکورد 11 پیروزی متوالی اش با رم در فصل 06-2005 را تکرار کند، اما این قدر کافی بود که جالوروسی سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند.

وقتی اسپالتی برگشت رم پنج امتیاز تا رده سوم فاصله داشت؛ آنها فصل را با 13 امتیاز بیشتر از تیم چهارم تمام کردند، فقط دو امتیاز با ناپُلی رده دومی فاصله داشتند و 11 امتیاز با یوونتوس که قهرمان شد.

رم در نیمه دوم فصل 46 امتیاز(14 برد، 4 تساوی) کسب کرد و در پایان 80 امتیاز داشت.

موضوع حسرت برانگیز این است که رم با وجود پیروزی های فراوان نتوانست حضورش در لیگ قهرمانان را قطعی کند و در تابستان با شکست مقابل پورتو در مرحله مقدماتی نتوانست به آن مسابقات بزرگ برسد. البته حداقل جایگاه رم به عنوان یکی از تیم های برتر ایتالیا تثبیت شد.

یاران اسپالتی کارشان در فصل 17-2016 سری آ را با پیروزی 4-0 مقابل اودینزه آغاز کردند و از آن زمان 11 برد، دو تساوی و چهار شکست داشتند و از 18 مسابقه 38 امتیاز کسب کردند.

یک نکته مهم قدرت فراوان رم در بازیهای خانگی است، 100%، نه برد از نه مسابقه.

البته اسپالتی ناراحتی ای هم دارد: «حیف که مقابل تیم های کوچکتر امتیاز از دست دادیم.»

در ساردنیا، رم 2-0 از کالیاری پیش افتاده بود، اما سرانجام به تساوی 2-2 رضایت داد. آنها در امپولی هم با تساوی 0-0 متوقف شدند، در حالی که کاملا بازی را در اختیار داشتند. آنها با یک گل آفساید به فیورنتینا باختند. در خارج از خانه هم به تورینو و آتالانتا باختند.

پس از شکست برابر یوونتوس هم بحثی درست شد. همان طور که کوین استروتمن قبل از آغاز فصل گفته بود: «ما فقط سالی دو بار با یوونتوس بازی می کنیم؛ می توانیم بقیه را شکست دهیم.»

به هر صورت، اسپالتی در دومین دوره همکاری اش با رم توانسته از 37 مسابقه در سری آ 84 کسب کند، به طور متوسط 2.27 امتیاز در هر مسابقه، 26 برد، شش تساوی و پنج شکست، 86 گل زده و 37 گل خورده، کسب پیروزی در 59.18% بازیها. فقط سه تیم اروپایی بهتر از رم عمل کردند: یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا.

یک تساوی در جنوا باعث برابری با رکورد 85 امتیازی گارسیا در فصل 14-2013 خواهد شد و یک برد باعث می شود تا رکورد بهتری برای اسپالتی ثبت شود.

هر چه شود، رکورد اسپالتی به خاطر اینکه در دو فصل است ثبت نمی شود، اما از هر زاویه ای که نگاه کنید متوجه می شوید که در این 12 ماه چقدر کارش در باشگاه با ارزش بوده است.

 

4 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.