web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » رم موفق‌ترین آکادمی ایتالیا را دارد

رم موفق‌ترین آکادمی ایتالیا را دارد

آبان 11, 1395 - 12:57 ق.ظ
آگوستینو
, , , , , , ,
374 بازدید

در تحقیقی که CIES Football Observatory تهیه کرده، آکادمی رم به عنوان بهترین آکادمی فوتبال ایتالیا معرفی شده است.

در پنج لیگ برتر اروپا(ایتالیا، انگلستان، آلمان، فرانسه و اسپانیا)، هیچ باشگاه ایتالیایی نیست که آکادمی اش به اندازه رم در تیم بزرگسالان خودش و تیم های دیگر نماینده داشته باشد.

جالوروسی با 24 بازیکن در رده هفتم قرار گرفته است. در حال حاضر، فرانچسکو توتی، دانیله دروسی و الساندرو فلورنزی سه بازیکن تربیت شده در آکادمی رم هستند که تیم بزرگسالان رم را همراهی می کند. 21 بازیکن دیگر هم هستند که تربیت شده آکادمی رم هستند و در تیم های مختلف بازی می کنند.

رئال مادرید با 41 بازیکن و بارسلونا با 37 بازیکن رده های اول و دوم را در اختیار دارند.

اما در ایتالیا، رم رقیب ندارد. میلان نزدیک ترین رقیب رم با 19 بازیکن است که در جمع 20 تیم قرار ندارد.

یکی از نکات جالب این لیست قرار گرفتن باشگاه آرژانتینی ریورپلات در جمع 20 تیم است. اتلتیک بیلبائو، رئال سوسیداد، لیون و نانت را هم باید مورد تمجید قرار داد، زیرا تعداد بازیکنان تربیت شده در آکادمی شان در ترکیب بزرگسالان شان دو رقمی است!

تحقیق منتشر شده یکبار دیگر باعث می شود تا رمی ها به بازیکنان بومی شان افتخار کنند. توتی، دروسی و فلورنزی تبدیل به ستون های اصلی جالوروسی شدند و در مجموع بیش از 1150 بازی در سری آ انجام دادند.

academy-europe

CIES مطابق با قوانین یوفا عمل کرده، یعنی هر بازیکنی که حداقل سه سال از 15 تا 21 سالگی در باشگاه بوده باشد را «بومی» حساب کرده است.

جایگاه رم نشان می دهد که باشگاه از نظر پرورش استعدادهای جوان موفق عمل کرده و بسیاری از بازیکنان ترتیب شده در آکادمی رم توانستند در سطح حرفه ای به موفقیت برسند.

از موفقیت هایی که تیم های پایه کسب می کنند هم نباید غافل شد.

آخرین هنرنمایی تیم های پایه رم جمعه پیش رقم خورد، جایی که تیم جوانان رم با هدایت آلبرتو دروسی 4-0 اینتر را شکست داد و به قهرمانی سوپرکاپ جوانان ایتالیا رسید.

roma-primavera-supercoppa

1 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.