web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » ویویانی از بازگشت به رم، اسپالتی و دروسی گفت

ویویانی از بازگشت به رم، اسپالتی و دروسی گفت

ژانویه 15, 2016 - 12:29 ب.ظ
آگوستینو
, ,
340 بازدید

در مصاحبه با گاتزتا دلو اسپرت، فدریکو ویویانی هافبک 23 ساله از رویارویی با تیم محبوبش رم گفته است.

ویویانی پرورش یافته آکادمی جالوروسی است و در تابستان او به هلاس ورونا فروخته شد، اما جیانلوکا دی مارزیو گزارش داده که رم حق خرید مجدد او را دارد.

ویویانی در 12 دسامبر 2011 اولین بازی اش برای تیم بزرگسالان رم را انجام داد، برابر یوونتوس و همین نشان می دهد که او چه توانایی هایی دارد.

«قبل از اینکه گرم کردن را شروع کنیم پیش کوروا سود رفتیم و به شکلی باورنکردنی تشویق می کردند. مضطرب بودم، که به نظرم طبیعی است. بعد دروسی آمد و به من اطمینان خاطر داد، و هرگز حرف هایش را فراموش نمی کنم.»

بهترین خاطره مربوط به اولین بازی ات؟

«حرف های دانیله را تا ابد به یاد می آورم. او پیش من آمد، هر چند می توانست چنین کاری نکند. به من گفت که خوب هستم و می دانم چه کنم. به من گفت که از کارم لذت ببرم و اگر مشکلی پیش آمد توپ را به او پاس دهم. بعد گفت که فقط ستاره ها اولین بازی شان را مقابل یوونتوس انجام می دهند.»

فرانچسکو توتی چطور؟ به نظرت او چطور آدمی است؟

«کاپیتان کاریزمایی باورنکردنی دارد. می تواند شما را مات و مبهوت کند. اولین باری که وارد رختکن شدم به این فکر می کردم که می توانم کنار او تمرین و بازی کنم.»

برایت توصیه ای داشت؟

«او ساکت تر از دانیله است، ولی اولین کسی که می خندد یا لبخند می زد اوست. کل کاری که باید انجام می دادم این بود که در تمرینات نگاهش کنم تا از او چیزی یاد بگیرم. باید از دست راست او هم تشکر کنم، ویتو اسکالا، چون با من مهربان بود. آدم هایی مثل فرانچسکو، دانیله و ویتو بی نظیر هستند.»

در طول هفت سالی که پیش رم بودی، چند بار با لوچانو اسپالتی دیدار کردی؟

«او همیشه با دستیارانش در تریگوریا بود، به همین خاطر مرتبا او را می دیدم. در رم از خودش خاطراتی فوق العاده بجا گذاشت و همه عاشقش هستند. آن موقع من توپ جمع کن بودم و همیشه سعی می کردم توپ را سریع داخل زمین بیاندازم. او می تواند به تیم کمک کند، ولی به نظرم رودی گارسیا هم خوب کار کرد و در اولین فصل حضورش توانست رکورد امتیازات کسب شده توسط رم در لیگ را بشکند.»

ضربات ایستگاهی؟

«همیشه بعد از تمرینات می ماندم تا ضربات ایستگاهی را تمرین کنم، البته با پیانیچ که استعداد فوق العاده ای دارد و یکی از بهترین هاست. به من گفت که چقدر خوش شانس بوده که توانسته در لیون کنار جونینیو بازی کند. به من نشان داد که چطور باید ضربه بزنم. من هم می گویم که من خوش شانس بودم.»

رم خوب کار نمی کند، ولی ورونا تیم آخر جدول سری آ است.

«یک پیروزی می تواند اوضاع ما را عوض کند. زیر نظر لوئیجی دل نری نشان دادیم که هنوز زنده هستیم و مقابل امپولی خوب بازی کردیم و برابر پالرمو هم بازی کاملا دست ما بود، حتی با اینکه با یک شوت یک گل خوردیم. باورنکردنی بود.»

به نظرت می توانید از سقوط فرار کنید؟

«معتقدم که اگر شایسته چیزی باشید سعی می کنید و دیر یا زود به آن می رسید. باید تلاش کنیم و به خاطر هوادارانمان انجامش دهیم چون آنها شگفت انگیز هستند. این تیم متحد است و تا پایان برای حفظ احترام هلاس تلاش می کنیم.»

10 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.