web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » رم 2 – 1 جنوا

1-2

جنووا

رودولف 78'

تاریخ: 24 مهر 1389
ورزشگاه: المپیکو شهر رم
داور: آنتونیو داماتو

بوریلو 34'
بریگی 53'

زمانی برای از دست دادن امتیاز نیست!
پس از دو هفته استراحت، جیالوروسی های شهر رم امشب ساعت 22:15 در هفته هفتم سری A و در ورزشگاه المپیکو شهر رم میزبان جنوا خواهند بود. رمیها در حالی پذیرای پسران شهر سیسیل هستند که در دیدار قبل خود در سن پائولو با نتیجه 2-0 شکست خوردند اما جنوا با نتیجه 2-1 میهمان خود، باری را شکست داد. البته در آن دیدار مهاجم سابق رم، لوکا تونی در دقیقه 90 با زدن گل دوم باعث پیروزی تیمش شد و آن ها را از یک تساوی دیگر نجات داد! اکنون رم در رده نوزدهم به سر می برد با 5 امتیاز و جنوا در میانه جدول و در رده دهم قرار دارد با 8 امتیاز! امتیازات تیم های حاضر در سری آ به قدری به هم نزدیک است که احتمال دارد با برد گلادیاتور ها، رم تا چندین رده بالا بیاید! روحیه تیم میهمان برای نبرد بدون شک بیشتر از رم خواهد بود. رمیها در شرایط خوبی به سر نمی برند و با اینکه دو بازی پیاپی را پیروز شدند، اما باخت برابر ناپولی نشان داد که هنوز شاگردان رانیری از بحران خارج نشده اند.
این دیدار می تواند دوئلی میان بوریلو و تونی باشد. لوکا تونی از رم به جنوا پیوسته است و مارکو بوریلو هم 3 فصل پیش در جنوا بازی کرده است و بهترین فصل دوران بازیگری اش را گذراند! نکته جالب این که در 5 دیدار اخیر دو تیم در هر دیدار یک تیم 3 گل را به ثمر رسانده است! از آخرین برد جنوا در المپیکو 20 سال می گذرد. آنها در سال 1990 آخرین برد شان را در المپیکو برابر رم به دست آوردند. این دیدار هشتاد و ششمین دیدار دو تیم خواهد بود. تا کنون دو تیم 85 بار به مصاف هم رفته اند. 36 بار رمیها پیروز شده اند. 28 بار جنوا موفق به شکست رم شده است و 21 بازی دو تیم نیز به تساوی انجامیده است. جیالوروسی تا کنون 122 بار دروازه جنوا را باز کرده است در حالی که جنوا تنها 87 بار موفق به گشودن دروازه رم شده است.
اگر دو تیم بتوانند ادامه سنت شان را ادامه دهند این بار جنوا باید پیروز شود اما امیدواریم شاگردان رانیری سنت شکنی کنند. با نگاهی به بازی های قبل دو تیم متوجه می شویم که یک بار در میان دو تیم یکدیگر را شکست داده اند که به این ترتیب این بار نوبت جنوا خواهد بود!!
قضاوت این دیدار نیز بر عهده آنتونیو داماتو از بارلتا خواهد بود. با قضاوت های او گرگها 5 بار پیروز شده اند، 2 بار متوقف شده اند و 2 بار تن به شکست داده اند. در بازی هایی هم که او داور دیدار جنوا بوده است 4 بار جنوا پیروز شده است و 3 تساوی و 3 شکست نیز در کارنامه جنوا با قضاوت های او دیده می شود.
همچنین این دیدار به صورت گزارش لحظه به لحظه در سایت قرار خواهد گرفت.

5 دیدار اخیر دو تیم در برابر یکدیگر: ( 3 برد و 2 باخت برای رم )

سری آ. 17 ژانویه 2010. رم 3-0 جنوا ( پروتا ، تونی 2 )
سری آ. 23 آگوست 2009. جنوا 3-2 رم ( کریسکیتو ، زاپارته ، بیاوا – تادی – توتی )
سری آ. 8 فوریه 2009. رم 3-0 جنوا ( سیسینیو ، ووچینیچ ، باپتیستا )
سری آ. 24 سپتامبر 2008. جنوا 3-1 رم ( اسکولی ، میلیتو 2 – ده روسی )
سری آ. 6 آپریل 2008. رم 3-2 جنوا ( تادی ، ووچینیچ ، ده روسی – روسی ، لئون )

5 دیدار اخیر رم: ( 2 برد، 1 تساوی و 2 باخت )

سری آ. 3 اکتبر 2010. ناپولی 2-0 رم
لیگ قهرمانان اروپا. 28 سپتامبر 2010. رم 2-1 کلوج ( مکسس – بوریلو )
سری آ. 25 سپتامبر 2010. رم 1-0 اینترمیلان ( ووچینیچ )
سری آ. 22 سپتامبر 2010. برشا 2-1 رم ( بوریلو )
سری آ. 19 سپتامبر 2010. رم 2-2 بولونیا ( بوریلو – روبین )

5 دیدار اخیر جنوا: ( 1 برد، 2 تساوی و 2 باخت )

سری آ. 3 اکتبر 2010. جنوا 2-1 باری ( پالاسیو – تونی )
سری آ. 25 سپتامبر 2010. میلان 1-0 جنوا
سری آ. 22 سپتامبر 2010. جنوا 1-1 فیورنتینا ( مستو )
سری آ. 19 سپتامبر 2010. پارما 1-1 جنوا ( تونی )
سری آ. 12 سپتامبر 2010. جنوا 1-3 کیه وو ( دسترو )

وضعیت رم؛ نمی توان امیدی داشت. از گرگها هر نتیجه ای بر می آید!!!

شاید این دیدار آخرین فرصت گرگهای پایتخت برای رزرو کردن بلیط لیگ قهرمانان فصل بعد باشد. نبردن در این دیدار می تواند حتی رمیها را برای حضور در لیگ اروپا هم محروم کند. رانیری ستارگان زیادی دارد. نیمکت رم بسیار غنی است و بازیکنان نیمکت نشین هم می توانند یک تیم خیلی خوب را بسازند اما رانیری مردی نیست که بتواند از این همه بازیکن استفاده لازم را ببرد. او نمی داند چگونه باید از این همه بازیکن خوب استفاده کند. خط دفاع رم نیز از اوضاع خوبی برخوردار نیست! آنها در این فصل 11 گل دریافت کرده اند و بدترین خط دفاع سری آ را تا اینجای کار در اختیار دارند! تقریبا به طور متوسط شاگردان رانیری هر بازی 2 گل دریافت کرده اند! در این دیدار رمیها چند بازیکن خوب شان را که البته در هفته های اخیر ضعیف نشان دادند را در اختیار ندارند. متاسفانه میرکو ووچینیچ با وجود بازی فوق العاده اش برای تیم ملی مونته نگرو نمی تواند به دلیل مصدومیت رم را در این دیدار همراهی کند. منز نیز از آمادگی چندانی برخوردار نیست و از روی نیمکت بازی را آغاز می کند. با این حال امشب باید شاهد زوج توتی و بوریلو باشیم. تادی نیز بعد از مصدومیت طولانی برای این دیدار آماده شده است. او در این دیدار هافبک سمت راست رمیها خواهد بود و جای منز ی را می گیرد که در بازی های قبل در این پست بسیار خوب نشان داده بود. آدریانو هم که بازی برابر ناپولی غایب بود نمی تواند رم را در این دیدار به دلیل مصدومیت همراهی کند. دانیله دروسی که چند وقتی می شود افت شدیدی کرده است به دلیل مصدومیت دیگر غایب این دیدار خواهد بود. گیلرمو بوردیسو هم به دلیل مصدومیت غایب است و در نهایت خولیو سرجیو هم فعلا مصدوم است. با این حال با وجود این مصدومین پیش بینی می شود کلودیو از چیدمان زیر استفاده کند.

وضعیت جنوا؛ ستارگان هم نمی توانند آن ها را از میانه جدول جدا کنند!!!

شاگردان جیان پیرو گاسپرینی نیز با وجود برد در دیدار قبل شاید روحیه زیادی در این دیدار داشته باشند اما با نگاهی به بازی های قبل متوجه می شویم که آن ها هم با وجود ستارگان زیاد و خرید های خوبی که داشته اند چندان خوب عمل نکرده اند. لوکا تونی در چند دیدار اخیر فرشته نجات سیسیلی ها بود و اگر او دو گل حساس را در برابر باری و پارما به ثمر نمی رساند شاید اکنون جنوا نیز کنار رم در دره های پایینی جدول قرار داشت. خط دفاع جنوا برعکس رم، نسبت به فصل گذشته بهتر عمل کرده است و پیشرفت قابل توجهی تا این هفته داشته است. لوکا تونی، ستاره سابق رم اکنون کلیدی ترین و خطرناک ترین بازیکن جنوا خواهد بود. مسلما در این دیدار او زهر دار تر از دیگر بازیکنان جنوا خواهد بود چون فعلا وی بهترین گلزن جنوا است و نشان داده که از آمادگی بالایی برخوردار است. او با رم تا حدودی آشنایی دارد و امشب در برابر دوست قدیمی خود که فصل قبل با هم مشکلاتی داشتند قرار خواهد گرفت. در این دیدار میگوئل ولوسو، فاتیک و یانکوویچ تنها غایبان احمق های قدیمی خواهند بود! مورتی نیز به دلیل محرومیت نمی تواند تیمش را در این دیدار همراهی کند. احتمالا گاسپرینی هم ترکیب زیر را وارد المپیکو شهر رم می کند.

شبکه های پخش بازی: 21 شبکه م ا ه و ا ر ه ایی این دیدار را به صورت مستقیم پخش می کنند. تمام شبکه هایی که در زیر می بیند این دیدار حساس را پوشش می دهند اما متاسفانه تمام آن ها کارتی هستند. دوستانی که می توانستند از شبکه های زیر بازی را ببینند و نیاز به فرکانس شبکه مورد نظر شون داشتند در قسمت نظرات اعلام کنند تا مشخصات کامل شبکه را در اختیارشون قرار بدیم.

Sport  HD (Ned) – Sky Sport HD1 (Italy) – Sky Calcio HD1 – Yes Sport 1 – TV 4 Sport – SuperSport 2 (DigitAlb) – Sport TV 2 – Sky Sport 1 (Italy) – Sky Calcio 1 – Setanta Ireland – Raitalia 3 Africa – NTV+ Sport On-Line – Fox Sports Espanyol ** – Digi Sport+ (RO) – Digi Sport (HU) – C+ Sport 3 (Norway) – C+ Sport 1 (Denmark) – C+ GOL (Poland) – C+ Futbol (Spain) – Arena Sport 4 – Al Jazeera Sport +1

میزبان:
سرمربی: کلودیو رانیری
سیستم: 2-4-4

1 لوبونت
77 کاستی
29 بوردیسو
4 خوان
17 ریسه
11 تادی
7 پیزارو
33 بریگی
20 پروتا
10 توتی
22 بوریلو

مهمان:جنووا
سرمربی: جیان پیرو گاسپرینی
سیستم: 3-4-3

1 ادواردو
15 رانوکیا
3 داینلی
2 چیکو
4 کریشتو
77 میلانتو
14 خارجا
7 روسی
20 مستو
20 تونی
8 پالاسیو

این گرگهای غافلگیر کننده!
جیالوروسی ها در یک دیدار بسیار زیبا و هیجانی و در عین حال پر استرس در دقایق پایانی، جنوا را با شکست بدرقه کردند. در این دیدار بازیکنان رم عالی کار کردند و نشان دادند که گاهی اوقات فوق العاده غافلگیرانه عمل می کنند!
تیم جنوا شانس زیادی آورد که 6 بازیکن خوب رم در این دیدار غایب بودند! واقعا این روزها نمی توان به تیم رانیری اطمینان کرد. یک روز بدون هیچ مصدومی بدترین بازی را ارائه می دهند و یک روز با یک بازی زیبا میهمان خود را شکست می دهند! کاملا مشخص بود که در این دیدار گلادیاتور های شهر رم تنها برای برد پای به زمین مسابقه گذاشته بودند. آنها از جان شان مایه گذاشتند. نیکولاس بوردیسو بار دیگر غیرت و تعصبش به رم را نشان داد و حتی با اینکه ابرویش پاره شد و خونریزی شدیدی کرد اما به بازی برگشت و با همان باندی که بسته بود به بازی ادامه داد!
در این دیدار کاپیتان توتی کاملا متفاوت از بازی های قبل ظاهر شد!!! در نیمه اول به جرات می توان گفت تمام موقعیت ها را او خلق می کرد و حتی پاس گل اول را هم او داد. در نیمه دوم نیز بسیار خطرناک بود و موقعیت های زیادی را ایجاد کرد.
از همان ابتدا این رم بود که به مانند همیشه بازی را در دست داشت. در دقیقه 14 داور آفساید توتی رو اعلام کرد اما توتی با یک چیپ زیبا مانند گل به پارما در فصل قبل دروازه را باز کرد! در دقیقه 17 مارکو بوریلو با دریبل دروازه بان یک دروازه خالی را به دست آورد اما ضربه اش را به تیرک دروازه زد تا مانند بازی های قبل حداقل 1 بار توپ رمیها به تیر برخورد کند!! در بیست و چهارمین دقیقه از بازی در حالی که توپ روی هوا بود نیکولاس بوردیسو روی سر لوکا تونی بلند شد تا توپ را دور کند اما سرش به پشت سر مارکو کاستی برخورد کرد. کاستی احساس درد کرد و سرش را گرفت اما نیکو تنها صورتش را گرفت و وقتی دستش را برداشت متوجه خونریزی صورتش شد و سریعا به بیرون زمین اما خیلی سریع با بستن باند به بازی برگشت! با این حال دو تیم حملات زیادی کردند تا اینکه در دقیقه 34 کاپیتان توتی با یک سانتر کوتاه که به بازیکن حریف هم برخورد کرد مارکو را صاحب توپ کرد و بوریلو هم بدون نگاه به دروازه مانند یک تکل هوایی دروازه جنوا را به زیبایی باز کرد. مارکو این روزها واقعا آماده ظاهر شده است!! در نهایت نیمه اول با تک گل مارکو به پایان رسید.
در نیمه دوم و در دقیقه 52 یک گل خارق العاده توسط متئو بریگی به ثمر رسید. رمیها پاسکاری زیبایی کردند و در نهایت توپشان درست جلوی پای متئو نیامد اما با این حال بریگی با تکل به سمت توپ رفت و در حالی که دروازه بان جلو تر آمده بود توپ از بالای سرش به زیبایی وارد دروازه شد. بریگی که از این گل ها کم نزده است مطمئنا این گلش به عنوان زیباترین گل هفته انتخاب می شود!
با این گل رمیها باز هم دست از حملات خود بر نداشتند و حملاتی را روی دروازه حریف ایجاد می کردند اما در دقیقه 78 جنوا با خوش شانسی موفق به گشودن دروازه رم شد و لوکا تونی با یک پاس زیبا به رودولوف او را تک به تک کرد و رودولوف هم توپ را به سمت دروازه زد اما ریسه نتوانست جلوی توپ را بگیرد و توپ آرام به درون دروازه رفت تا بار دیگر 10 دقیقه هیجانی را مانند هر بازی شاهد باشیم. گویی جیالوروسی ها حتما باید در هر بازی یک گل در دقایق پایانی دریافت کنند تا استرس به هواداران وارد شود! با این گل تیفوسی ها برای تضعیف روحیه حریف در هر حمله جنوایی ها سوت های ممتد و طولانی را می زدند که واقعا هم تاثیر به سزایی داشت!!!
در نهایت بازی به پایان رسید و اشک شوق روزلا سنسی جاری شد. پس از سوت بازی دوربین سریع روی صورت کاپیتان زوم کرد و او را که بسیار خوشحال بود نشان داد و در آخر خیلی سریع فرانچسکوی ابدی وارد رختکن شد تا به احتمال فراوان با دیگر بازیکنان به شادی بپردازند.
در این دیدار لوبونت چندین بار به خوبی توپ بازیکنان جنوا را گرفت و در کل بازی خوبی را نشان داد. او حتی در گل جنوا هم هیچ تقصیری نداشت! در خط دفاع خوان عالی کار کرد و بارها مورد تشویق تیفوسیهای رمی شد. نیکولاس بوردیسو مانند همیشه فداکارانه بازی کرد اما مانند بازی های قبل یک اشتباه کرد که همان اشتباه هم مرگبار بود!! او حتی ابرویش هم دچار پارگی شد و مجبور به بازی با سر بانداژ شده شد اما با این حال به بازی اش ادامه داد! کاستی هم معمولی بود. ریسه چندان درخششی نداشت اما او هم دیگر تلفات این دیدار بود. خوان یک بار بینی او را مورد هدف قرار داد که بینی ریسه هم خونریزی کرد اما با این حال به بازی ادامه داد! دیوید پیزارو واقعا زیبا کار کرد. او با همان جثه کوچکش بارها با فریب های ریزش بازیکنان حریف را تحقیر کرد. پاس های غافلگیرانه او واقعا زهر دار هستند! متئو هم به غیر از گل زیبایش بازی زیبایی را هم ارائه داد. سیمونه پروتا بر خلاف بازی های قبل خیلی خوب عمل کرد و چندین بار خطر ساز شد. تادی نیز بازگشت خوبی داشت و مخصوصا در نیمه اول بارها تاثیر گذار ظاهر شد. در خط حمله کاپیتان جزو بهترین بازیکنان میدان بود. تمام حملات از سوی او صورت می گرفت و او کاملا بازی متفاوتی را نسبت به بازی های قبل ارائه داد. مارکو بوریلو بار دیگر آمادگی اش را نشان داد و با یک گل زیبا خودش را 3 گل کرد. او می توانست بیشتر هم گلزنی کند اما موفق نشد.
اکنون جیالوروسی ها با برد در این دیدار و قبل از 8 دیداری که فردا برگزار می شود با 6 پله صعود به رده سیزدهم صعود کردند. میلان نیز که دیگر بازی امشب را برگزار کرد با برد 3-1 برابر کیه وو و با یک بازی بیشتر نسبت به لاتزیو به رده اول صعود کرد.

1

لوبونت

77

کاستی

29

بوردیسو

4

خوان

17

ریسه

11

تادی

7

پیزارو

33

بریگی

20

پروتا

10

توتی

22

بوریلو

0

شوت به دروازه

0
0

شوت داخل چارچوب

0
0%

درصد پاس صحیح

0%
0

آفساید

0
0

خطا

0
0

کارت زرد

0
0

کارت قرمز

0
0

کرنر

0

درصد مالکیت توپ

جنووا

1

ادواردو

15 رانوکیا

3

داینلی

2

چیکو

4

کریشتو

77

میلانتو

14

خارجا

7

روسی

20

مستو

20

تونی

8

پالاسیو

هیچ گزارشی یافت نشد.

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.

بزودی...

یکشنبه, اکتبر 17th, 2010
الیاس شایان فر
,