web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » بایرن مونیخ 2-0 آ اس رم

بایرن مونیخ

0-2

Roma

تاریخ: 24 شهریور 1389
ورزشگاه: آلیانز آرنا
داور: لانوی

نبرد دشوار در سرزمین ژرمن ها

جالوروسی فرداشب در ورزشگاه زیبای آلیانز شهر مونیخ به مصاف تیم فن خال خواهد رفت تا مهمترین و سخت ترین بازی خود در دور گروهی را پشت سر بگذارد .رم و بایرن در سری جدید UCL تا کنون با هم بازی نکرده اند و به عبارتی بایرن تنها تیم بزرگ باقی مانده در اروپاست که رم با آن دیداری نداشته است. نکته ی مثبت بازی  اشتیاق و آمار خوب گرگها در برابر تیمهای معتبر است و بارها شاهد بوده ایم که جالوروسی در برابر تیمهای مدعی , بهترین ها را ارائه میدهد .
این بازی میتواند نقطه ی عطفی در این فصل رم باشد . تیم رانیری فصل را بد شروع کرد و ناامید کننده ادامه داده ولی یک نتیجه ی خوب در آلمان , روحیه و تمرکز را به مجموعه ی رم اهدا خواهد کرد اما شکست میتواند رم را به سوی بحرانی زودرس و ناخواسته هدایت کند .
در این بازی رم چند مهره ی کلیدی اش را در اختیار ندارد . ووچینیچ که مرد شماره ی یک بازیهای اروپایی جالوروسی است , نمیتواند رم را همراهی کند . مکسس همچنان خسته است . ریسه هنوز شرایط بازی را ندارد و تادی , کاستلینی و اوکاکا هم نیستند تا رم حداقل 20% از توان اصلی اش را با خود در مونیخ نداشته باشد .منز نیز در تمرینات امروز دچار اسیب دیدگی شد ولی به بازی میرسد . از طرفی توتی بدلیل بیماری ویروسی شرایط مطلوبی ندارد ولی بازی خواهد کرد . دست رانیری برای خط حمله باز است جایی که  باپتیستا و آدریانو اماده ی جانشینی بوریلو هستند . تنها نکته ی مبهم تیم , مشخص نبودن وضعیت سمت راست است جایی که احتمال بازی کردن روزی و سیسینیو 50-50 است .
از طرف دیگر بایرن 2مهره ی کلیدی اش یعنی ریبری و روبن را با خود نمی بیند . دمیکلیس هم شرایط بازی ندارد . با این شرایط ترکیب احتمالی دو تیم به شرح زیر است :

بایرن : بوت – کونتنتو – باداشتوبر – ون بویتن – لام – ون بومل – شواین اشتایگر – مولر – التینتاپ – کروس – اولیچ
رم : سرجیو – بوردیسو – خوان – روزی – کاستی – دروسی – پیزارو – پروتا – منز – توتی – بوریلو

با توجه به نوع بازی بایرن و گلهای زیادی که این تیم با سانتر از جناحین و با ضربه ی سر میزند , و با توجه به ضعف شدیدی که رم در بازی با کالیاری هنگام یارگیری و زدن ضربات سر نشان داد , نگرانی هایی وجود دارد با این حال انتظار میرود رم بازی متفاوتی را نشان دهد . نکته ی مهم در مورد ترکیب رم وجود 6 ایتالیایی در تیم اصلی است که این اتفاق بعد از مدتها عملی شده است .
این بازی از نظر امتیازدهی یوفا نیز فوق العاده مهم است . در شرایط فعلی , المان ها یکی از سهمیه های ایتالیا را برای سال 2012-13 از آن خود کرده اند و این یعنی از 2سال دیگر ایتالیا تنها 3نماینده دارد ولی این تصمیم در پایان این فصل نهایی میشود و اینتر و بخصوص رم میتوانند با انجام بازیهای مطلوب برابر آلمان ها ثابت کنند پلاتینی فقط از روی خصومت قصد محدود کردن ایتالیا را دارد وگرنه کالچو یک سر و گردن از بوندسلیگا بالاتر است.
به عقیده ی بسیاری , این بازی دو دوئل بزرگ دارد . دروسی – شواینی و منز – مولر !! مطمئنا اگر منز و دروسی در روز خوب خود باشند میتوان رم را زهردار و مطمئن دید .

 

میزبان: بایرن مونیخ
سرمربی: فن خال
سیستم: 2-4-4

1 بوت
30 کونتنتو
28 بداستوبر
5 ون بویتن
21 فیلیپ لام
8 آلتین تاپ
31 شوایناشتایگر
4 ون بومل
39 تونی کروس
25 مولر
11 اولیچ

مهمان:Roma
سرمربی: رانیری
سیستم: 2-4-4

27 جولیو سرجیو
77 کاستی
29 بوردیسو
4 خوان
87 روزی
33 بریگی
16 د.روسی
7 پیزارو
20 پروتا
10 توتی
22 بوریلو

شبی تلخ در مونیخ!
تیم رم در اولین دور از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف بایرن مونیخ آلمان رفت. اما در پایان این تیم آلمانی بود كه با نتیجه 2 بر 0 از سد رم عبور كرد.
با آغاز بازی بایرنی ها با بازی ماشینی خود توپ و میدان را در اختیار گرفتند و شاهد پاس های پرشمار شاگردان فن خال بودیم تا اینكه در دقیقه 5 جالوروسی توانست روی یك ضد حمله توپی را در محوطه جریمه ارسال كند ماركو بوریلو با یك شیرجه و یك ضربه سر حرفه ای بر روی توپ اثر گذاشت. ضربه بوریلو به طور واضح به دست مدافع بایرنی ها برخورد كرد اما در كمال تعجب داور بازی اعتقادی به پنالتی نداشت. این در حالی بود كه بازیهای این فصل لیگ قهرمانان با اضافه شدن دو داور در پشت دروازه ها برگزار میشود.
ادامه بازی یادآور بازیهای رم در برابر تیم های منچستر ، چلسی و آرسنال در انگلیس بود. گرگ ها با 11 نفر در زمین خود حضور داشتند و هیچ پرس و فشاری بر روی آلمانی ها نبود. رم در این دیدار با تركیب 2-4-4 به آلیانز آرنا آمده بود كه توتی و بوریلو دو مهاجم رم در این دیدار بودند. كاپیتان رم بازی ضعیفی از خود به نمایش گذاشت و احتمالا به دلیل بیماری ویروسی دچار كسالت شده بود چرا كه هیچ اثری از شادابی در پسرك طلایی شهر رم دیده نمیشد.
ماركو بوریلو دیگر مهاجم رم در این دیدار بازی قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت و هر گاه كه توپی برای او ارسال میشد نهایت تلاش خود را برای استفاده از توپ ارسالی به كار میبرد. شاید بیش از 20 بار آلمانی ها بر روی دروازه رمی ها توپ ارسال كردند. اما بوردیسو و خوان هرگز به بایرنی ها كه در ضربات سر فوق العاده هستند اجازه هنرنمایی ندادند.
كاستی و روزی دو مدافع كناری رم بی نقص و از بهترین های جالوروسی در این دیدار بودند. روزی در سمت راست خط دفاعی هم در دفاع و هم در حمله ها شركت میكرد و شاید بتوان روزی را به عنوان بهترین بازیكن از جمع گرگها انتخاب كرد. اما در مركز میدان دروسی و پیزارو ضعیف ظاهر شدند. پاس های اشتباه توسط دروسی به وضوح دیده میشد و هنگامی كه مدافعان صاحب توپ بودند گاها" پیزارو به قصد بازیسازی از آنها توپ گیری میكرد اما هیچ نشانی از طروات و بازیسازی در مركز زمین توسط دروسی دیده نمیشد.
در نبرد میانه زمین شواینی و ون بومل بسیار سرتر از دروسی و پیزارو بودند. و گاها" بریگی و پروتا با تكل های خود در بازیسازی این دو هافبك مونیخی ها اختلال ایجاد میكردند.
در نیمه دوم رم چند موقعیت نصف و نیمه دیگر هم داشت اما بازی به طور كامل در اختیار مونیخی ها بود و حتی بعضا" پیش می آمد كه برای چند دقیقه حملات شدید و سانترهای متعددی بر روی دروازه رم انجام میشد كه با پوشش خوب مدافعان و هنرنمایی سرجیو این حملات بی اثر میماند.
در هفتاد و پنجمین دقیقه بازی توماس مولر مهاجم جوان مونیخی ها توانست یك سوپر گل وارد دروازه جالوروسی كند و حساب كار را یك بر صفر كند و رانیری هم تنها تعویض خود را در هنگام به ثمر رسیدن این گل انجام داد و جرمی منز پرانگیزه را جانشین توتی خسته كرد. هنوز چند دقیقه از گل مولر نگذشته بود كه ماركو بوریلو بهترین موقعیت رم را از دست داد و در شرایط تك به تك بوت موفق تر عمل كرد و به بوریلو اجازه گلزنی نداد.
در ادامه این كلوزه مهاجم لهستانی الاصل بایرن بود كه موفق شد گل دوم آلمانی ها را در شرایطی وارد دروازه كند كه خطای بازی خطرناك به وضوح در به ثمر رسیدن گل او دیده میشد.
در این دیدار هیچ كدام از بازیكنان دو تیم كارتی از داور مسابقه دریافت نكردند. اما رمی ها به شدت به داوری این بازی اعتراض نشان دادند. دو فصل قبل و در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا رم در خانه خود از كلوج و در لندن از چلسی شكست خورد اما در پایان به عنوان تیم اول گروه به دور بعد مسابقات صعود كرد.
نكته جالب توجه در نمرات بازیكنان هر دو تیم این است كه فرانچسكو توتی از سوی سایت گل به عنوان بدترین بازیكن میدان انتخاب شد. و در حالی كه نمره دریافت شده از سرجیو بالاتر از مولر بود اما به دلیل گل تاثیر گذار و فوق العاده مهاجم مونیخی این توماس مولر بود كه به عنوان بهترین بازیكن زمین از سوی سایت گل انتخاب شد.

1

بوت

30

کونتنتو

28

بداستوبر

5

ون بویتن

21

فیلیپ لام

8

آلتین تاپ

31

شوایناشتایگر

4

ون بومل

39

تونی کروس

25

مولر

11

اولیچ

0

شوت به دروازه

0
0

شوت داخل چارچوب

0
0%

درصد پاس صحیح

0%
0

آفساید

0
0

خطا

0
0

کارت زرد

0
0

کارت قرمز

0
0

کرنر

0

درصد مالکیت توپ

بایرن مونیخ

Roma

27

جولیو سرجیو

77

کاستی

29

بوردیسو

4

خوان

87

روزی

33

بریگی

16

د.روسی

7

پیزارو

20

پروتا

10

توتی

22

بوریلو

هیچ گزارشی یافت نشد.

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.

بزودی...

شنبه, سپتامبر 11th, 2010
ساسان زلقی
,