web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » آ اس رم 2-1 کلوژ رومانی

1-2

کلوژ رومانی

رادا 78"

تاریخ: 6 مهر 1389
ورزشگاه: المپیکو رم
داور: اریکسون

مکسز 69"
بوریلو 71"

مهمتر از مونیخ!

جالوروسی در دومین دور مسابقات گروهی لیگ قهرمانان اروپا تا ساعتی دیگر باید به مصاف تیم فوتبال کلوچ رومانی برود. این دیدار که در استادیوم المپیکو شهر رم برگزار خواهد شد از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

با توجه به برد کلوج در برابر بازل و باخت رم در مونیخ ، دو تیم بایرن و کلوچ با 3 امتیاز صدرنشینان گروه E این مسابقات هستند. اگر رم نتواند در مقابل کلوچ نتیجه بگیرد احتمال حذف رم از گردونه مسابقات بسیار بالا خواهد رفت چرا که در صورتی که رم بخواهد همچون 2 سال قبل در المپیکو به کلوچ امتیاز بدهد باعث میشود تا با توجه به برد احتمالی بایرن در برابر بازل، دو تیم بایرن و کلوچ 6 امتیازی شوند و رم و بازل بدون امتیاز در قعر جدول باقی بمانند!!

بدون شک رانیری میداند که اشتباه در این بازی برابر با اختلاف 6 امتیازی رم تا جواز حضور در مرحله بعد خواهد بود و جبران چنین اختلافی در ادامه بسیار مشکل خواهد بود. از سوی دیگر چنانچه رم بتواند تیم رومانیایی را از پیش رو بردارد در دور سوم بازیها کلوچ باید به مصاف بایرن برود و رم رو در روی بازل قرار خواهد گرفت که برد رم در مقابل بازل و باخت کلوچ در برابر بایرن میتواند رم را به رده دوم جدول و 3 امتیاز بالاتر از کلوچ برساند و حاشیه امنیت را برای رم به ارمغان بیاورد.

کلودیو رانیری سرمربی رم در خصوص وضعیت کنونی رم گفت:”هنگامی که شما با یک بازی خوب و یک نمایش 90 دقیقه ای تیمی که در فصل گذشته قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده بود را شکست میدهید به توانایی هایتان ایمان پیدا خواهید کرد و حالا ما نمیخواهیم جلوی این روند ]پیروزی بخش[ را بگیریم.”

کلودیو رانیری در ادامه و در خصوص بازی امشب گفت: “کلوژ دو سال قبل رم را شکست داد. به خاطر می آورم که خوان سولیو دو گل وارد دروازه رم کرد و امشب نیز این بازیکن در ترکیب کلوژ قرار دارد. اما آنها نمیتوانند باز هم شگفتی بیافرینند. کلوژ با سیسیتم 1-1-4-4 بازی خواهد کرد و آنها دفاع خواهند کرد و رو به ضد حمله خواهند آورد چرا که از بازیکنان فوق العاده سرعتی برخوردار هستند. همچنین 4 بازیکن آنها قدی بالای 190 سانتی متر دارند پس میتوانند از ضربات آزاد و کرنر استفاده کنند.”

همچنین طبق اخباری که دیروز بر روی رسانه ها قرار گرفته بود. احتمال این می رود که در این دیدار مارکو بوریلو نیمکت نشین شود و میرکو ووچینیچ جایگزین او شود.

ترکیب احتمالی رم : لوبونت ، کاستی ، خوان ، نیکولاس بوردیسو ، جان آرنه ریسه ، دنیله دروسی ، دیوید پیزارو ، سیمونه پروتا ، جرمی منز ، فرانچسکو توتی ، میرکو ووچینیچ

میزبان:
سیستم: 1-3-2-4

1 لوبونت
24 سیسینیو
5 فیلیپ مکسز
29 نیکولاس بوردیسو
3 پائولو کاستلینی
16 دنیله د.روسی
7 دیوید پیزارو
94 جرمی منز
20 سیمونه پروتا
9 میرکو ووچینیچ
10 فرانچسکو توتی

مهمان:کلوژ رومانی
سرمربی: فینیک
سیستم: 2-4-4

1 کلارو
4 پانین
15 آلکانتارا
20 کادو
24 رادا
7 دیکا
22 هورا
66 ادیمر
19 کولیو
8 کیووو
9 ترائوره

بازگشت گرگها !
ساعتی پیش جالوروسی در یک بازی زیبا و البته مهم , موفق شد با ارائه ی یک نمایش مطلوب و رضایت بخش , گربه سیاه رومانیایی خود را در المپیکو مغلوب کند تا علاوه بر انتقام شکست 2سال پیش , این نوید را به دوستداران خود بدهد که دیگر خبری از بحران نیست و رم خوشبختانه با هدایت رانیری روی غلطک افتاده است .
تمرکز , غیرت , تلاش و البته برنامه و دوندگی و حتی شانس بخوبی نزد گرگها دیده شد . با این حال هنوز تیم با آن رم رویایی و مورد انتظار فاصله دارد . از نکات مثبت و واقعا امیدوارکننده ی بازی درخشش دانیله و مکسس , بازی خوب امپراطور , نمایش مطلوب کاستلینی و پروتا بود . سایر بازیکنان هم در حد خودشان ظاهر شدند . البته باید به نیمکت قدرتمند و پرمهره ی جالوروسی هم اشاره کرد که واقعا دست رانیری را برای انجام تغییرات باز گذاشته است بطوریکه به جرئت میتوان گفت رم این بازی را هم همچون بازی با اینتر بخاطر تعویضهای خوب خود با پیروزی به پایان رسانید . اگرچه حداقل سه مهره ی اصلی تیم استراحت کردند ولی بازهم با اتکا به بازیکنان خوب و اماده ی جانشین , رم بازی را به سلامت به پایان رساند .
بازی در نیمه ی اول سرد اغاز شد و خطر مهمی تا دقایق میانی نیمه روی دروازه ها اتفاق نیفتاد تا اینکه ترائوره روی اشتباه محض بوردیسو همراه با کولیو با دروازه بان رم تک به تک شدند ولی یک گل 100% را از دست دادند و ترائوره تیرک را نشانه گرفت. سپس رم به خود امد و تا پایان نیمه با 2شوت سنگین توتی , 2تک به تک میرکو و با حرکات زهردار منز , چندین موقعیت بر روی دروازه ی کلوژ پدید امد . هرچه به پایان نیمه نزدیک میشدیم , فشار رمیها شدت یافت ولی سرانجام بازیکنان بدون گل راهی رختکن شدند .
نیمه ی دوم همراه بود با یک تعویض عجیب از رانیری که آدریانو را جایگزین منز کرد . منزی که قابل قبول بازی کرد و چند صحنه ی حساس خلق کرد . با این حال به شدت حملات رم اضافه شد و برای اولین بار در این فصل شاهد تنوع تاکتیکی در تیم رانیری بودیم بطوریکه رم تمام راههای نفوذ را برای رسیدن به گل امتحان کرد . ورود بوریلو و کاستی جان تازه ای به تیم بخشید . رم کاملا هجومی شد , در این شرایط بازهم اولین خطر مهم نیمه ی دوم توسط ترائوره ایجاد شد و بازهم تیرک به لرزه در امد ! بعد از این اتفاق کلوژ در زمین خود محبوس شد و سرانجام مکسس روی یک کار تیمی و از روی کرنر پیزارو یک گل زیبا زد . گلی که تیفوسی ها را یاد تاکتیکهای زیبای رم در دوران اسپالتی روی کرنرها انداخت . تنها 2دقیقه ی بعد بوریلو یک سوپرگل زد . از آن مدل گلهایی که مخصوص خودش است . سانتر بلند دروسی , ضربه ی استثنایی مارکو روی هوا و بدون استپ درحالیکه پشت به دروازه است ! البته این صحنه در تصاویر اهسته مشکوک به افساید هم بود تا جالوروسی هم یک بار طعم خوش اقبالی را بچشد.
پس از گل از فشار حملات رم کاسته شد و این کلوژ بود که جلو امد و گلزنی کرد تا اتفاقات بازی با بولونیا تکرار شود ولی این بار رم به حفظ توپ بوسیله ی بازیکنان تکنیکی خود پرداخت تا سه امتیاز حساس و حیاتی به حساب گرگها واریز شود .
در این بازی لوبونت کار خاصی نکرد و فقط خوش شانس بود . مکسس با صلابت و با ابهت ظاهر شد , بوردیسو به جز یک اشتباه کشنده در سایر دقایق بی نقص نشان داد . کاستلینی نشان داد لوریا نیست ! او بارها در حملات شرکت کرد و نزدیک 12 کیلومتر دوید تا نمره ی قبولی بگیرد با این حال نیمی از توانایی های ریسه را ندارد . سیسینیو در حملات رم به شدت تاثیرگذار بود و بعد از 2 سال یک بازی دلچسب کرد. دروسی همان فرمانده ی مقتدر روزهای اوجش بود و پیزارو هم مثل اکثر بازیها نظم دهنده و مهندس جالوروسی نشان داد . پروتا هم یکی از روزهای خوبش را سپری کرد و اکثر توپهای مرده را به نفع تیمش تصاحب میکرد. توتی بهتر از بازیهای قبل ظاهر شد با این حال هنوز با کاپیتان گره گشا و بی نظیر گرگها فاصله دارد . میرکو نمایش خوبی نداشت , منز یک نیمه ی مطلوب را سپری کرد , بوریلو امد و سوپر گل زد , آدریانو هم تکنیکی و سبک تر نشان داد تا همه را امیدوار کند .
انچه در تیم فعلی رم دیده میشود تعدد مهره های سرشناس و اماده در خط حمله و مرکز دفاع است که به جرئت در کمتری تیمی بخصوص در سری آ این وضعیت دیده می شود .
در دیگر بازی این گروه بایرن , بازل را برد تا گامی بلند در راستای سرگروهی بردارد . بازی اینده ی رم مقابل بازل در المپیکو است که برد در آن بازی میتواند رم و بایرن را از 2تیم دیگر جدا کند .

ترکیب رم : لوبونت 6 - مکسس 8 - بوردیسو 6 - کاستلینی 6.5 - سیسینیو 6 ( کاستی 6 ) - دروسی 8.5 - پیزارو 7.5 - منز 6.5 ( ادریانو 7 ) - پروتا 7 - ووچینیچ 6 ( بوریلو 7 ) - توتی 6.5

1

لوبونت

24

سیسینیو

5

فیلیپ مکسز

29

نیکولاس بوردیسو

3

پائولو کاستلینی

16

دنیله د.روسی

7

دیوید پیزارو

94

جرمی منز

20

سیمونه پروتا

9

میرکو ووچینیچ

10

فرانچسکو توتی

0

شوت به دروازه

0
0

شوت داخل چارچوب

0
0%

درصد پاس صحیح

0%
0

آفساید

0
0

خطا

0
0

کارت زرد

0
0

کارت قرمز

0
0

کرنر

0

درصد مالکیت توپ

کلوژ رومانی

1

کلارو

4

پانین

15

آلکانتارا

20

کادو

24

رادا

7

دیکا

22

هورا

66

ادیمر

19

کولیو

8

کیووو

9

ترائوره

هیچ گزارشی یافت نشد.

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.

بزودی...

سه‌شنبه, سپتامبر 28th, 2010
ساسان زلقی
,