web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » آ اس رم 1-3 بازل سوئیس

3-1

بازل سوئیس

الکساندر فری 12'
اینکوم 44'
کابرال 93'

تاریخ: 27 مهر 1389
ورزشگاه: المپیکو رم
داور: نیکولاو

بوریلو 22"

شب سوم از دور گروهی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا امشب در شهرهای مختلف قاره سبز پیگیری می شود . رم در گروه E این رقابت ها و در ورزشگاه المپیکوی شهر رم میزبان آبی و قرمز پوشان بازل سویس می باشد.از این رو تمرینات بعد از پیروزی دلچسب برابر جنوا پیگیری شد.این تمرین همراه با خبرهای خوب و بدی برای کادر فنی تیم بود ، بازگشت میرکو وسینیچ که در بازی های ملی دچار مصدومیت شده بود از خبرهای خوب امروز تمرینات بود گرچه به دلیل دوری از تیم در روزهای گذشته از سوی کادر فنی صلاحیت حضور در لیست بازیکنان این دیدار را کسب نکرد.علاوه بر وسینیچ که توانست در تمرینات امروز حضور پیدا کند ، بازگشت خولیوسرجیو و حضور وی در کمپ از سپری شدن دوران مصدومیت و بازگشتش به میادین حکایت می کرد . وی در گفتگویی که با هواداران داشت آمادگی خود را اینگونه بیان کرد ” هنوز هم می توانم پنالتی ها را در دربی مهار کنم ” ، به گفته کادر پزشکی سرجیو طی روزهای آینده می تواند به ترکیب اصلی تیم برای قرارگرفتن در درون دروازه بازگردد.اماغیبت دروسی که از ناحیه ساق پای چپ در دیدار برابر ایرلند روبرو شده بود خبری بود که امروز از سوی کادر پزشکی رم مطرح شد منز نبز به دلیل کوفتگی عضلانی غائب دیگر این دیدار می باشد.کلودیو رانیری که تیمش در هفته هفتم رقابت های کالچو توانست سه امیتاز حساس را ازآن خود کند در مورد ترکیب احتمالی این دیدار در گفتگو با Sky گفت : ” منز و وسینیچ آمادگی حضور در این دیدار را نداشتند از سوی دیگر می خواستم افراد آماده را در روی نیمکت داشته باشم تا در صورت لزوم وظایفشان را به صورت کامل انجام دهند ” . وی در مورد جضور متئوبریگی در این بازی افزود :”او بارها امتحان خود را پس داده است و هر لحظه که به او احتیاج داشته ام آماده بوده است ، او یک بازیکن متعهد به تیم و آماده است و در این بازی نیز وظایف مهمی را برعهده خواهد داشت”.

با توجه به لیست منشتر شده از سوی کادر فنی و شرایط بازی می توان انتظار داشت که رم با ترکیب لوبونت – بوردیسو – خوان – کاستی – ریسه – پیزارو – تاده.ی – پروتا – بریگی – بوریلو – توتی آغاز کننده دیدار باشد. (دونی – باپتیستا – اوکاکا – مکسز – سیسینیو – کاستلینی – سیمپلیسیو )

 

 

میزبان:
سرمربی: رانیری
سیستم: 1-3-2-4

1 بودان لوبونت
77 کاستی
29 بوردیسو
5 مکسز
17 ریسه
7 پیزارو
33 بریگی
11 تادئی
20 پروتا
22 بوریلو
10 توتی

مهمان:بازل سوئیس
سرمربی: فینیک
سیستم: 2-4-4

1 کوستانزو
7 اینکوم
19 آبراهام
28 فراتی
20 بهرنگ صفری
17 شکیری
8 هوگل
10 یاپو
14 استوکر
13 الکساندر فری
9 استرلر

رانیری به بن بست خورده است!؟
ساعتی قبل جالوروسی در چارچوب مسابقات لیگ قهرمانان اروپا و در استادیوم المپیکو شهر رم میزبان بازل بود که با نتیجه 3 بر 1 از حریف سوئیسی خود شکست خورد.
رم در سومین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا شکست خورد تا ادامه کارش و صعودش به مرحله بعد با اما و اگر همراه باشد. در پایان دور سوم بازیهای گروهی، در حال حاضر رم ، بازل و کلوژ هر کدام 3 امتیاز و بایرن مونیخ با 9 امتیاز در صدر گروه E قرار گرفته است.
بازیهای سرنوشت ساز رم برابر بازل و کلوژ خواهند بود و رم باید از این دو تیم امتیاز بگیرد این در حالی است که هر دو بازی رم با این دو، خارج از خانه و در کشورهای رومانی و سوئیس خواهد بود و کار رم در ادامه بسیار سخت شده است.
سازماندهی ضعیف دفاع تیمی و بی هدف بودن در حفظ توپ مهمترین مشکلات رم و رانیری در این فصل هستند. در دیدار مقابل بازل در همان نیمه اول و در همان ابتدای بازی رم یک گل زیبا دریافت کرد. روی این گل کاری از دست لوبونت ساخته نبود. یک شوت محکم و دقیق از فری به کنج دروازه!
در ادامه رم با سیسیتم 2-4-4 خطی کار میکرد و در این سیستم عملا فرانچسکو توتی آن کارایی همیشگی را نداشت. اما در دقیقه 21 کاپیتان رم جای خود را در سیستم تغییر داد و با یک پاس تک ضرب فوق العاده بوریلو را با گلر بازل تک به تک کرد تا بوریلو با یک ضربه چیپ زیبا نتیجه را به تساوی بکشاند. در ادامه باز هم حملات رمی ها خطرناک تر بود. اما در حمله بوریلو تنها بود و هرگز متئو بریگی و سیمونه پروتا در حملات رم و در امر گلزنی مفید نبودند.
رودریگو تادئی از سمت راست حملات متعددی بر روی دروازه بازل انجام داد و بارها بهرنگ صفری مدافع ایرانی الاصل تیم بازل را پشت سر میگذاشت اما هیچ کدام از بازیکنان رم نتوانستند از سانترهای تادئی استفاده کنند. در اواخر نیمه اول رمی ها باز هم گل خوردند تا بازنده به رختکن بروند.
در نیمه دوم توپ و میدان در اختیار گرگ های شهر رم بود و بارها بازیکنان در موقعیت گلزنی قرار میگرفتند اما نتوانستند از این موقعیت های پرشمار استفاده کنند. البته گرگ ها در دهانه دروازه بازل و در درون محوطه جریمه هیچ برنامه تیمی برای گلزنی نداشتند. فرانچسکو توتی و تادئی از سمت راست بیشتر حملات رم را سازماندهی میکردند.
جان آرنه ریسه بازی ضعیفی از خود به نمایش گذاشت و کاستلینی جایگزین او شد. همچنین پروتا نیز ضعیف کار کرد و جولیو باپتیستا جایگزینش شد. مهمترین حمله رم ضربه مرگبار تادئی بود که با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد. همچنین شوت سرکش فرانچسکو توتی به واسطه یک ضربه آزاد با هنرنمایی کوستانزو همراه بود و این شوت زیبا راهی به درون دروازه نداشت.
سانترهای مدافعین از قلب خط دفاعی برای استفاده مارکو بوریلو یکی از نکاتی بود که مدافعان بازل نسبت به آن آگاه و هوشیار بودند و بارها از اثرگذاری بوریلو بر روی توپ های هوایی جلوگیری کردند. در اواخر بازی نیز کابرال چند بازیکن رم را به تنهایی دریبل زد و دروازه لوبونت را باز کرد تا بازل با 3 گل در المپیکو پیروز شود!
در این دیدار فرانچسکو توتی یک بازی قابل قبول از خود به نمایش گذاشت و نباید در سیستم و برنامه های رانیری چیزی بیشتر از این از فرانچسکو توتی که یک فانتزیستای بزرگ است انتظار داشت. مارکو بوریلو نیز مانند همیشه خوب بود و از تک موقعیتی که برایش بوجود آمده بود بهترین استفاده را کرد و تک گل رم را به ثمر رساند. پیزارو و بریگی حفظ توپ ضعیفی داشتند و معمولا پیزارو از سانترهای بلند استفاده میکرد و در نبردهای فشرده میانه زمین پیزارو در مقابل هافبک های بازل شکست خورده بود.
پروتا در سمت چپ زمین ضعیف کار کرد و نتوانست فضایی برای نفوذ ریسه ایجاد کند. همچنین خود سیمونه نیز حرکت خاصی را انجام نداد. در سمت راست تادئی و کاستی از بهترین های رم بودند و تقریبا تمام حملات رم از سمت راست انجام شد. مکسز و بوردیسو در برابر ضد حملات بازل آشفته نشان دادند و برنامه ای تاکتیکی برای دفاع کردن در برابر ضد حملات بازل نداشتند. ریسه نیز یکی از معدود بازیهای ضعیف خود را به نمایش گذاشت و چندان در جریان بازی نبود. کاستلینی که جانشین ریسه شده بود بهتر از مرد نروژی کار کرد و چند حرکت خوب را انجام داد. جولیو باپتیستا نیز تنها یک سانتر عالی برای تادئی ارسال کرد که با بی دقتی تادئی آن توپ از بین رفت. نکته قابل توجه در این دیدار اصرار باپتیستا بر زدن ضربه آزادی چسبیده به محوطه جریمه بازل بود که فرانچسکو توتی مانع آن شد و البته کاپیتان رم ضربه بسیار خوبی را زد که با هنرنمایی کوستانزو روبرو شد.

1

بودان لوبونت

77

کاستی

29

بوردیسو

5

مکسز

17

ریسه

7

پیزارو

33

بریگی

11

تادئی

20

پروتا

22

بوریلو

10

توتی

0

شوت به دروازه

0
0

شوت داخل چارچوب

0
0%

درصد پاس صحیح

0%
0

آفساید

0
0

خطا

0
0

کارت زرد

0
0

کارت قرمز

0
0

کرنر

0

درصد مالکیت توپ

بازل سوئیس

1

کوستانزو

7

اینکوم

19

آبراهام

28

فراتی

20

بهرنگ صفری

17

شکیری

8

هوگل

10

یاپو

14

استوکر

13

الکساندر فری

9

استرلر

هیچ گزارشی یافت نشد.

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.

بزودی...

سه‌شنبه, اکتبر 19th, 2010
ساسان زلقی
,