web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » 4 نکته ای که از برد مقابل اودینزه آموختیم

4 نکته ای که از برد مقابل اودینزه آموختیم

آوریل 15, 2019 - 8:04 ب.ظ
L'Ottavo Re
551 بازدید

دومین برد باز هم با کلین شیت

در شبی که ادین ژکو اولین گل فصل ش را در خانه به ثمر رساند، جالوروسی توانست به لطف عملکرد درخشان میرانته و دفاع بهبود یافته اش بدون گل خورده بازی را به اتمام برساند. فاکتور ایکس جی برای ادوینزه تنها 0.56 بود و آنها توانستند دو شوت در چهارچوب رم بزنند.

گرگ ها که در این بازی به زحمت افتاده بودند، توانستند در مقابل رقیبی سرسخت یک پیروزی بسیار مهم کسب کنند، و این یعنی تیم با روحیه خوب به مصاف بازی تعیین کننده در سن سیرو خواهد رفت.

رانیری در مصاحبه بعد از بازی تاکید کرد که از تلاش جمعی و خواست همگانی تیم برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان رضایت دارد.

” بچه ها خوب بازی کردند چون همه با هم بودند، متمرکز باقی ماندند و سخت تلاش کردند که این سه امتیاز مهم را کسب کنند. من قبل بازی گفتم که بازی بسیار سختی خواهد بود و همینطور هم شد. الان میبینم که بازیکنان متوجه شده اند که از آنها چه می خواهم: که مثل یک تیم تلاش کنند و برای هم تیمی شان یک یارد اضافه بدوند. ما آرام ولی مطمئن به سمت هدفمان حرکت می کنیم.”

 

مارکانو به کیفیت واقعی خود رسید

ایوان مارکانو بهترین بازی اش با لباس جالوروسی را مقابل اودینزه انجام داد. او در دفاع چپ هم در دفاع و هم در حمله بسیار پر تلاش ظاهر شد.

در دفاع آرام و خونسرد بود، و از تمام تجربه، فیزیک و هوش خود استفاده کرد تا حملات زیادی را متوقف کند و در درصد بالایی از دوئل ها پیروز شد. ولی درخشان ترین بخش کار او در حمله بود.

در مقابل سیستم 352 دفاعی اودینزه، او به حملات گرگ ها عرض می داد و به تیم اجازه می داد که از برتری نفری در کناره ها به خوبی استفاده کند. او با کمک جایگیری بسیار هجومی ال شراوی، فضای زیادی برای نفوذ در سمت چپ به دست می آورد.

دیدن اینکه مارکانا و ال شراوی گاهی جا عوض می کنند هم خوب بود، زیرا باعث سردرگمی حریف می شد و مارکانا می توانست خیلی خوب به سمت جلو اورلپ کند.

در کنار این موارد، پاس های رو به جلوی عالی و سانتر ها و کات بک های دقیق به سمت محوطه جریمه نقاط قوت دیگر بازی مارکانو بود.

در آمار، او 4 بار دریبل موفق داشت، 5 بار موفق به قطع توپ شد، دو موقعیت گل از حریف گرفت، 5 آغاز حمله داشت، 3 بار در دوئل هوایی موفق شد، یک پاس کلیدی داد و توانست 7 پاس سالم در یک سوم دفاعی حریف را به مقصد برساند.

در مصاحبه بعد از بازی، مارکانو که خسته ولی خوشحال بود گفت: ” خیلی وقت بود که در این پست بازی نکرده بودم. خیلی وقت هم بود که 90 دقیقه بازی نکرده بودم. از نظر بدنی 100% آماده نیستم ولی مهم بود که ببریم، و من خوشحالم. رانیری به من شانس بیشتری می دهد، حواس مربی به من هست و اوضاع خوب است.”

 

آنالیز گل پیروزی

رم در دقایق قبل گل فشار را زیاد کرده بود، و در نهایت توانست با ضربه ژکو به چیزی که استحقاقش را داشت برسد. بعد از چند کرنر و شانس گلزنی، دفع توپ ویلیام تروست-اکونگ توسط کریستیانته در 35 متری دروازه توسط کریستیانته به خوبی کنترل شد.

بعد از کنترل توپ، او سرش را بالا گرفت و ال شراوی را نزدیکی محوطه جریمه صاحب توپ کرد.

زمانی که توپ به فرعون کوچک می رسید، او به سرعت به اطرافش را نگاه کرد و دید که ژکو آماده فرار پشت مدافعین است.

ال شراوی با یک پاس تک ضرب سریع توپ را به ژکو رساند که با یک ضربه آرام با خونسری دروازه را باز کرد.

پاس ال شراوی به ژکو تنها چیزی بود که رم برای باز کردن دفاع بد قلق اودینزه نیاز داشت.

 

 

لحظه کلیدی ورود فلورنزی و پلگرینی به زمین در نیمه دوم

رمی که در نیمه اول برای به دست گرفتن بازی به مشکل برخورده بود، در بین دو نیمه پلگرینی و فلورنزی را به زمین فرستاد که باعث افزایش انرژی، تحرک و پویایی تیم شد.

برای شروع، دوندگی این باعث بالا رفتن قدرت پرس رم شد. پرس شدید و دوندگی بی امان باعث شد که چند بار توپ در نیمه زمین اودینه باز پس گرفته شود. به علاوه درصد مالکیت حریف پایین آمد.

عملکرد پلگرینی برای کنترل کردن رولاندو مادراگورا عالی بود، چون لورنزو توانست در بخش بزرگی از مسابقه او را کنترل کند و در نتیجه رولاندو نتوانست از فیزیک قدرتمندش برای رساندن توپ به فریولانی استفاده کند.

در قسمت بعدی این زوج توانستند مهاجم ها را هم بهتر تغذیه کنند و فرصت های گل بسازند.

با وجود اینکه فلورنزی در جلو بردن توپ و استفاده از کناره سمت راست زمین بسیار پر تلاش بود، این پلگیرینی بود که شدیدا درخشید.

قبل از اینکه در یک سوم پایانی به پستی دفاعی تر منتقل شود، پلگرینی با هوش بالایش بین خطوط می دوید و به رم فرصت استفاده از نیم فضاها را می داد. این باعث می شد که مدافعان اودینه سردرد بگیرند، چرا که مشخص نبود چه کسی باید او را دفاع کند. این باعث می شد بازیکنان هجومی دیگر هم فرصت بهتری به دست آورند.

هم چنین ضربه آزاد های قوی و قدرت پاسوری هافبک ایتالیایی هم باید مورد تمجید قرار بگیرد زیرا توانست ارسال های بسیار خوبی به داخل محوطه جریمه داشته باشد که در یک روزی میتوانست منجر به گل شود.

باهوش، خلاق و پر انرژی، حضور پلگرینی بازی را برای رم عوض کرد.

 

منبع: ادوارد استراتمن از وب سایت باشگاه 

8 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.