web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » 10 دلیل برای باور داشتن دی فرا

10 دلیل برای باور داشتن دی فرا

خرداد 27, 1396 - 12:56 ق.ظ
آگوستینو
769 بازدید

دلایل اینکه من باور دارم اوزبیو دی فرانچسکو بهترین گزینه برای هدایت رم است.

1) با رم آشناست

دی فرانچسکو با شهر ابدی غریبه نیست. او از 1997 تا 2001 در خط میانی رم انجام وظیفه کرد و 168 بازی انجام داد. پس از وداع با مستطیل سبز، او برای مدت کوتاهی سرپرست تیم شد. اینکه با شهر، هواداران آشناست و می داند که رسانه ها تا چه حد ممکن است بی رحم باشند می تواند امتیاز بسیار بزرگی برای او باشد.

2) با سری آ آشناست

هر زمان که بحث انتخاب مربی جدید می رسد این فاکتور برای من ضروری است. سری آ و کالچو کاملا با لیگ های دیگر و فوتبالی که در کشورهای دیگر ارائه می شود فرق دارند. لیگ برتر یعنی سرعت بی قاعده و قانون و قدرت، در حالی که در لا لیگا اصلا دفاع کردن را جزء بازی نمی دانند. سری آ لیگی فوق العاده تاکتیکی است، جایی که هر تصمیم مربی 10 برابر حساس تر است. همه رمی ها خوب می دانند که در هم شکستن تیم های سمج پایین جدولی چقدر سخت است. داشتن مربی ای که بداند شرایط این لیگ چطور است خیلی خوب خواهد بود.

3) با بچه های آکادمی رم عالی کار کرده

لوکا آنتی، لورنزو پلگرینی، متئو پولیتانو، لوکا ماتزیتلی، فدریکو ریچی

اینها همه بازیکنانی هستند که الان در ساسولو حضور دارند، اما همگی زمانی برای تیم جوانان رم بازی می کردند. لوکا آنتی کم و بیش بازی کرده، اما لورنزو پلگرینی عضو مهمی از خط میانی ساسولو بوده، طی دو فصل اخیر 53 بازی انجام داده است. طی همین دوران، وینگر پولیتانو تنها دو بازی کمتر از او انجام داده که تا حدی به لطف مصدومیت دومنیکو براردی هم بوده، اما پولیتانو هر وقت فراخوانده شده قابل اتکا نشان داده است. لوکا ماتزیتلی و فدریکو ریچی هر دو در تابستان گذشته به ساسولو ملحق شدند و به ترتیب 16 و 21 بازی انجام دادند که آمار جالب توجه ای محسوب می شود.

همگی می دانیم که رم یکی از بهترین آکادمی های ایتالیا را دارد. دی فرانچسکو به نظر این را خوب می داند، و پیشتر ثابت کرده که بلد است چطور استعدادهای جوان را وارد تیمش کند. اگر به عنوان سرمربی رم هم بتواند چنین کاری کند…دیگر موفقیت شان محدودیتی نخواهد داشت.

4) در کل کارش با جوانان فوق العاده بوده

سیمونه زازا، نیکولا سانسونه، دومنیکو براردی، گرگوار دفرل، آلفرد دانکن

اینها فقط تعدادی از بازیکنان جوان غیررمی هستند که دی فرانچسکو توانسته آنها را تبدیل به مهره هایی قابل اتکا و ثابت کند. بجز امرسون پالمیئری (بیایید صادق باشیم، فرصت دادن به او بیشتر به خاطر مصدومیت ماریو روی و افتضاح ژوان ژسوس بود)، لوچانو اسپالتی به نظر نتوانست بازیکن جوانی را شکوفا کند. اگر دی فرانچسکو بتواند از آکادمی رم نهایت بهره را ببرد، به معنای ایجاد عمق بیشتر برای ترکیب خواهد بود و از سوی دیگر می توان بودجه تعیین شده برای بازار را صرف جذب یک ستاره بسیار بزرگ کرد.

5) مونچی را دارد

هیجانی که حضور مدیر ورزشی جدید ایجاد کرده می تواند تا حدی نیش جدایی اسپالتی را کم کند. سابقه فوق العاده اش با سویا در پیدا کردن استعدادهای بزرگ با قیمت خوب به مربی ای مثل دی فرانچسکو هم کمک می کند.

6) کمی تجربه اروپایی دارد

ششمی ساسولو و کسب سهمیه لیگ اروپا توسط این باشگاه یکی از نتایجی جالب توجه ای است که در تاریخ سری آ رقم خورده است. وقتی لوچانو اسپالتی نتوانست با رم از پلی آف لیگ قهرمانان عبور کند، دی فرانچسکو با ساسولو توانست دو مرحله را طی کند و با شکست لوزرن و ستاره سرخ بلگراد (هر دو با نتایج مشابه 4-1 در مجموع دو بازی) به مرحله گروهی لیگ اروپا برسد.

طبق انتظار، دی فرانچسکو و ساسولو سریع فهمیدند که ایجاد تعادل برای حضور همزمان در سری آ و مسابقات اروپایی چقدر دشوار است. ترکیب بدون عمق آنها باعث شد تا در سری آ افت کنند و در نتیجه دی فرانچسکو مجبور شد تمرکز را از روی لیگ اروپا بردارد. آنها خوب شروع کردند و توانستند 3-0 اتلتیک بیلبائو را خرد کنند، اما بعد مقابل خنک که به یک چهارم نهایی رسید شکست خوردند. بعد از تساوی مقابل راپیدوین گره کارشان در لیگ اروپا سخت تر شد و روی سری آ تمرکز کردند تا مبادا خطر سقوط تهدیدشان کند.

7) کارش با بهترین ها قابل مقایسه است

می توان او را با برخی از مربیانی که در سراسر جهان راه مشابه ای را طی کردند مقایسه کنیم. در این جمع تعدادی از بهترین های جهان به چشم می خورند: آنتونیو کُنته، مائوریسیو پوچتینو، و مائوریزیو ساری. همگی کارشان را باشگاه های کوچک آغاز کردند و به باشگاه های بزرگ رفتند. مخصوصا پوچتینو جالب است، چون او و دی فرانچسکو عشق مشابهی به جوانان دارند، و مربی آرژانتینی توانسته از سرمایه های موجود در تاتنهام نهایت استفاده را ببرد. ساری، کنته(دو بار، با باری و سیه نا) و دی فرانچسکو همگی کسب جواز صعود به سری آ را در کارنامه هایشان دارند. این یک مقایسه است:

کُنته: آرتزو 25%، باری 47.8%، آتالانتا 27.4%، سیه نا: 50.0%

پوچتینو: اسپانیول 32.9%، ساوتهمپتون 38.3%

ساری: سورنتو 41.7%، امپولی 43.7%

دی فرانچسکو: ساسولو ی یک 46.7%، ساسولو ی دو 36.6% – در اولین فصلی که ساسولو با دی فرانچسکو به سری آ رسیده بود نتایج خوب نبودند و در نتیجه او اخراج شد. استخدام آلبرتو مالزانی باعث تغییر نتایج نشد و پس از شش مسابقه، مسئولان باشگاه تصمیم گرفتند دوباره به دی فرانچسکو اعتماد کند. اعتماد به دی فرانچسکو جواب داد و او توانست تیم را در سری آ نگه دارد.

8) لورنزو پلگرینی

همان طور که در مورد سوم اشاره شد، لورنزو پلگرینی واقعا زیر نظر دی فرانچسکو در ساسولو درخشید. رم حق خرید هافبک جوان را دارد و گفته می شود که از آن استفاده می کند. پلگرینی در رم، زیر نظر مربی ای که باعث شکوفایی اش شد، رویایی است که به حقیقت تبدیل می شود و همچنین یک خرید بزرگ است.

9) دومنیکو براردی

تا به امروز براردی شاخص ترین بازیکنی است که دی فرانچسکو تربیت کرده است. این وینگر/شماره 9 کاذب که استعدادی بی پایان دارد طی پنج فصل اخیر در 160 مسابقه رقابت های مختلف 60 گل به ثمر رسانده و او بهترین گلزن دور مقدماتی لیگ اروپا بود، با به ثمر رساندن پنج گل در چهار مسابقه. براردی و دی فرانچسکو رابطه فوق العاده ای دارند و شایعه شده که بازیکن می خواهد به مربی اش در رم ملحق شود. اگر این طور باشد، مونچی می تواند به دنبال اولین خرید بزرگ باشد.

دانلود

10) قبلا اسکودتو برده

اینکه تجربه قهرمانی داشته باشید و قبلا انجامش داده باشید مهم است. بدون در نظر گرفتن مربیان موقت، برونو کُنتی و وینچنزو مونتلا، آخرین سرمربی رم که به عنوان بازیکن یا مربی توانسته بود اسکودتو را ببرد فابیو کاپلو بود. بله بله بله، می دانیم که خیلی فرق دارد، در حد تفاوت بین سیب و پرتغال؛ کاپلو وقتی با رم به اسکودتو رسید مربی بسیار سرشناس و جاافتاده ای بود. اما دی فرانچسکو عضو همان تیم بود. او آنجا حضور داشت. شاید احمقانه به نظر برسد، اما داستان خوبی است، و برای یکبار هم که شده، یادداشتم را بدون جمله ای بدبینانه تمام می کنم!

.

نوشته شده توسط ASRCanes در وب سایت کیه زا دی توتی

 

8 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.