web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » کولارف مهره‌ای درست و حسابی برای رم

کولارف مهره‌ای درست و حسابی برای رم

مرداد 3, 1396 - 2:38 ق.ظ
آگوستینو
834 بازدید

تام اسکولز نویسنده وب سایت فوتبال ایتالیا ادعا می کند که هواداران رم اینکه الکساندر کولارف چقدر می تواند برای تیمشان ارزشمند باشند را دستکم گرفتند.

با انتشار کلیپی که احتمالا دیگر نظیرش در این تابستان دیده نمی شود رم اعلام کرد که الکساندر کولارف مدافع سابق لاتزیو و منچسترسیتی را جذب کرده است. این کلیپ به خاطر طنز و خلاقیتش مورد تمجید بسیار قرار گرفت، اما چیزی که باعث شده من تعجب کنم این است که کسی در مورد خود خرید حرف نزد.

نه کسی تحسینش می کند و نه کسی انتقاد: انگار که اصلا دیده نمی شود. همه این قدر به فکر کلیپ اعلام خرید هستند که فراموش کردند این در واقع خریدی هوشمندانه برای رم است، و تجارتی خوب با مبلغی کم.

فوتبالیست 31 ساله با انتقالی به ارزش حدود 5 میلیون یورو به باشگاه ملحق شده و کسی است که با تجربه بالا، هوش و آگاهی از اینکه چطور باید جام ها را تصاحب کرد آمده است. شاید خریدی پر سر و صدا نباشد، اما کولارف می تواند در فصل پیش رو تبدیل به بازیکنی مهم برای رم شود.

به دو فصل اخیر کولارف با منچسترسیتی که نگاه کنید، می توانید چند پسته بودنش را ببینید، اینکه می تواند در دفاع چپ، هافبک دفاع، یا دفاع مرکزی بازی کند، و در فصلی که گذشت بارها زیر نظر پپ گواردیولا در همین پست آخر بازی کرد. او 23 بار مدافع مرکزی بود و 16 بار در جناح چپ بازی کرد و همین در فصل پیش رو بدرد اوزبیو دی فرانچسکو می خورد.

از جناح چپ، کولارف توانایی این را دارد که سانترهای خطرناکی از عمق و نزدیک خط انجام دهد، روی زمین و در هوا – که این مورد برای ادین ژکوست. از نظر هجومی، سانترهای کولارف می توانند برای رم مهم باشند، مخصوصا در شروع مجددها. به خاطر ضربات ایستگاهی یا شوت های مستقیم به سمت دروازه، پای چپ کولارف سلاح ارزشمندی است. حتی در پست دفاع مرکزی، او می تواند مثل هافبک عمل کند و برایم عجیب نخواهد بود اگر چند بازی هم به عنوان هافبک دفاعی انجام وظیفه کند یا حتی گاهی سوئیپر، در صورتی که رم از سیستم سه دفاعه بهره ببرد.

شاید مهمترین بخش پیوستن کولارف به رم کارهایی که می تواند با پای چپش انجام دهد یا اینکه در چند پست می تواند بازی کند نباشد، بلکه این باشد که او ثابت کرده که می تواند در تیمی که جام می برد بازی کند. کولارف حتی وقتی در سنگر لاتزیو رقیب رم بود توانست به جام برسد.

دانلود

فتح کوپا ایتالیا و سوپرکوپا ایتالیا با لاتزیو، پیش از دستیابی به یک قهرمانی جام حذفی، دو قهرمانی جام اتحادیه و دو قهرمانی لیگ برتر با منچسترسیتی، یعنی کولارف در حالی به رم رفته که ذهنیت برنده دارد، می داند وقتی که واقعا مهم است چطور از خط پایان عبور کند. در غیبت چهره ای همچون فرانچسکو توتی، تجربه اش حیاتی خواهد بود، چون کولارف و دانیله دروسی سناتورهایی باتجربه تیم در میدان و رختکن خواهد بودند که به جوانان کمک می کنند.

پس در آخر، در عین اینکه شاید انتقالش به اندازه کلیپ ورودش جذاب نباشد و قیمتش هم 220 میلیون یورو نباشد، الکساندر کولارف تمامی ویژگی های لازم را دارد تا تبدیل به بازیکنی مهم در استادیو الیمپیکو شود و به همین دلیل هم هست که جذبش تصمیمی هوشمندانه از سوی رم و مونچی است.

22 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.