web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » چرا می‌فروشیم؟

چرا می‌فروشیم؟

ژوئن 30, 2015 - 5:58 ب.ظ
سامان اسماعيلى فرد
,
1,107 بازدید

بازیکنان بزرگ جالوروسی یکی پس از دیگری فروخته می شوند و موجی بزرگ از ناامیدی هواداران این تیم را فراگرفته است . بسیاری تصور می کنند که این شرایط به دلیل شرایط نابسامان اقتصادی و عدم وجود بودجه ی کافی در این باشگاه است. اما واقعا چنین تصوری درست است؟
برای واضح تر شدن موضوع بهتر است دو عبارت سرمایه گذاری اقتصادی و جایگزینی اقتصادی را توضیح دهیم.
منظور از سرمایه گذاری اقتصادی، فروش برای جبران خسارت هاست. یعنی شما در سرمایه گذاری خود تنها به مقدار درآمدی که دارید خرج می کنید.
اما در جایگزینی اقتصادی، شما به دلیل عدم وجود بودجه ی کافی، مجبورید بفروشید تا بتوانید خرید کنید.
مشکل حال حاضر تیم رم، به هیچ وجه نبود سرمایه نیست ! به عبارت دیگر آقای پالوتا مایل است تا سرمایه ی بسیار زیادی را در رم خرج کند اما تا جایی که دچار خسارت اقتصادی و سیل عظیم خسارت ها نشود. خب چرا او را سرزنش کنیم؟
برای افزایش درآمد ها چندین راه وجود دارد که از جمله ی آنها میتوان به فروش محصولات باشگاه، درآمدهای اسپانسرینگ، و فروش بازیکنان اشاره کرد . باشگاه رم دو سال است که بدون اسپانسر در مسابقات حاضر می شود و بدین ترتیب ضرر مالی زیادی کرده است.
از سوی دیگر بنا به گزارش Calcioefinanza.it تا قبل از شروع نقل و انتقالات تابستانی امسال، هزینه های جاری باشگاه بالغ بر ۲۲۰ میلیون یورو بوده است. از این مبلغ، ۱۸۵ میلیون یورو مربوط به دستمزدهای کارکنان، قیمت حامل های انرژی مصرفی باشگاه و سایر هزینه های متفرقه می شود و مابقی به هزینه های مربوط به بازیکنان تعلق می گیرد. از طرف دیگر، مجموع درآمد باشگاه ۱۸۰ میلیون یورو گزارش شده است و این بدان معناست که در شرایط عادی رمی ها می بایست با خسارتی ۴۰ میلیونی روبه رو بودند. اما سود خالص ۲۰ میلیونی که آقای ساباتینی با فروش بازیکنان به حساب باشگاه آورد، این مبلغ را به ۲۰ میلیون یورو کاهش داد!
سود خالص وقتی بدست می آید که قیمت فروش بازیکنان از قیمت زمان خرید آنها بیشتر باشد. بنابراین اگر آقای ساباتینی بازیکنان حتی مازاد را با قیمتی کمتر از قیمت خریدشان بفروشد، آن مبلغ به خسارت ۲۰ میلیونی اضافه خواهد شد.
تمام این مشکلات فروش به این دلیل است که درآمد باشگاه کمتر از مخارج آن است و هرچه قدر که این درآمد افزایش یابد، نیاز به فروش بازیکنان باشگاه کاهش می یابد. اینجاست که به اهمیت ساخت استادیوم جدید، فعالیت های اسپانسرینگ، و صعود به لیگ قهرمانان پی میبریم. اما تا وقت بهره برداری از استادیوم جدید، رمی ها چاره ای جز برنده شدن و صعود به لیگ قهرمانان ندارند، وگرنه بازهم مجبور هستند تا برای حفظ تراز مالی خود، به فروش بازیکنانی که فروششان سود بزرگی به باشگاه می آورد، روی بیاورند. هرچند که به نظر می رسد کار بسیار دشواری پیش رو دارند.
حالا مسئولان جالوروسی، با خسارتی ۲۰ میلیون یورویی روبه رو هستند و باید ببینیم که چطور تراز مالی باشگاه را برقرار می کنند…

71 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.