web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » پیروزی پایتخت

پیروزی پایتخت

ژانویه 27, 2020 - 6:05 ب.ظ
آگوستینو
5,183 بازدید

دربی دلاکاپیتاله با تساوی به پایان رسید، ولی جیانکارلو رینالدی از وبسایت فوتبال ایتالیا باور دارد که هر دو تیم می توانند نکات مثبتی را از این بازی برداشت کنند.

فوتبال ایتالیا پر از قوانین و مفاهیم پیچیده است ولی کارشناسان قبل از هر دربی به ما توصیه می کنند که بهتر است همه آنها را فراموش کنیم.

با این وجود تاریخ کالچو می داند که هر 4 دربی بزرگ ایتالیا بیش از هرچیز تساوی تولید می کنند. در رم، بیش از تورین، جنوا و میلان دیده ایم که پس از هر بازی باید ببینیم کدام تیم از این تساوی سود بیشتری برده است، نه اینکه در مورد فتح دربی توسط یکی از دو طرف قلم بزنیم.

در این خصوص دربی دلاکاپیتاله طبق پیش بینی ها پیش رفت. نتیجه تا لحظات پایانی غیر قابل پیش بینی بود زیرا هر دو تیم برای کسب 3 امتیاز تلاش می کردند. ولی با پایان بازی ما باید تصمیم میگرفتیم که کدام تیم باید از این تساوی حسرت بخورد که نتوانسته شهر را برای مدتی برای خود کند.

جواب این سوال حداقل از نظر من رم است . جیالوروسی همیشه یک قدم جلوتر از لاتزیو بود. با وجود اینکه بیشتر پیش بینی ها به سود لاتزیو بود، آنها تیمی بودند که برای پیروزی بیشتر تلاش کردند. شما شاید بگویید که آنها در خانه بازی می کردند و باید در خانه برای پیروزی تلاش کنید.

با این وجود آنها با شانس کمتری وارد زمین شدند و 7 امتیاز هم از رقیب دیرینه شان کمتر داشتند. همه گویا باور داشتند که لاتزیو تیم بهتری است و در جدول بالاتر از رم خواهد است. ولی به علت تشویق فوق العاده تیفوسی، تیمی که وارد زمین شد این عقیده را نداشت.

پائولو فونسکا تغییراتی را در عقب زمین اعمال کرده بود، جایی که اسپیناتزولا به جای کولارف بازی می کرد که بحث برانگیز ترین تغییر رم بود. با وجود نگرانی ها اما این تغییر چاره ساز شد و رم کنترل جناح چپ را در اختیار گرفت و مانوئل لاتزاری مجبور به دفاع بین دو بازیکن رم شد و نتوانست در حمله شرکت کند.

چنگیز اوندر هم یکی از روز های خوب خویش را پشت سر گذاشت و به نظر می رسید رم به گل خواهد رسید و این اتفاق بالاخره توسط ادین ژکو رقم زده شد. ژکو در شرایط نامتعادل از خروج بد دروازه بان لاتزیو استفاده کرد و توپ را به تور دروازه چسباند.

این گل باعث شد که لاتزیو در شوک فرو رود و به نظر می رسید که آنها نمی توانند به بازی برگردند، ولی اشتباه مضحک تر پائو لوپز یک جان اضافه به تیم آبی پوش داد. لوپز فصل خوبی را تا با اینجا داشته است ولی با اشتباه بدش باعث شد که آچربی دروازه رم را باز کند. در پایان نیمه لاتزیو دلایل بیشتری داشت که از نتیجه بازی راضی باشد.

نیمه دوم بیشتر به صورت درگیرانه دنبال شد و پنالتی رم هم به نظر به درستی توسط وار بازگردانده شد. از بعضی جهات تصمیم غلط به نظر می آمد اما در نهایت تصمیم وار مورد تایید اکثر کارشناسان قرار گرفت. هیچ تیمی نتوانست در نهایت قفل بازی را بشکند و با پیروزی در دربی جهش روحی بزرگی داشته باشد.

بعد از پایان بازی به نظر می رسد که ما بازی خوبی را از دو تیم خوب سری آ شاهد بوده ایم. برای لاتزیو این بازی از نظر عملکرد قدمی رو به عقب بود. مخصوصا وقتی آن را با بازی آنها مقابل یوونتوس مقایسه کنیم. رم ولی قبل از بازی فکر میکرد که تیم ضعیف تر زمین است، با این وجود اما تیم برتر بود و یک قدم به شناخت هویت خود زیر نظر فونسکا نزدیک شد. با این وجود آنها اعتماد به نفس در چنگال کشیدن پیروزی را در این بازی مهم نداشتند، اتفاقی که ممکن است با گذشت زمان حل شود.

دانلود

مشخصا دو تیم در مورد اینکه چه کسی لایق پیروزی بود کری خواهند خواند. ما می توانیم بگوییم که بازی دو تا از بهترین تیم های سری آ را دیدیم. لاتزیو اخیرا بسیار بهتر عمل کرده، ولی رقیب آنها هم به نظر در جهت درستی قدم بر می دارد.

شاید نتیجه بازی برای همه آشنا باشد، ولی این دربی دلاکاپیتاله نشان داد که دو تیم نقاط امیدواری زیادی دارند.

ترجمه از L’Ottavo Re

3 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.