web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » پنج نکته از پیروزی 3-1 برابر کیه‌وو

پنج نکته از پیروزی 3-1 برابر کیه‌وو

دی 4, 1395 - 7:18 ب.ظ
آگوستینو
348 بازدید

پنجشنبه رم با کسب پیروزی 3-1 مقابل کیه وو توانست 2016 را در اوج به پایان برساند.

ادوارد استراتمن نویسنده وب سایت رسمی رم از نکات مهم این مسابقه نوشته است.

جبران، بازگشتی پیروزمندانه

پس از ناامیدی حاصل از شکست برابر یوونتوس، جالوروسی بازگشتی پیروزمندانه داشت تا مقابل کیه وو کارش را با موفقیت انجام دهد و به نهمین پیروزی خانگی متوالی اش دست پیدا کند.

با این حال، آن طور که نتیجه نهایی به نظر می رسد پیروزی آسان حاصل نشد. جالوروسی یک گل عقب افتادگی را جبران کرد و سخت جنگید تا به پیروزی برسد.

براستی که توانایی لوچانو اسپالتی در روحیه دادن به سربازانش وقتی اوضاع خراب است یکبار دیگر آشکار شد و خودش هم پس از مسابقه گفت که به خاطر این موضوع احساس غرور می کند.

«مسابقه پیچیده ای بود، اما از خودشان حرفه ای گری و جدیت نشان دادند. از همان دقیقه اول، نشان دادند که سه امتیاز را می خواهند و با انجام بازی با کیفیت و سطح بالا از انجام چنین کاری مطمئن شدند.»

«پیروزی ای بود که با شایستگی کامل بدست آمد. تیم از دقیقه یک تا دقیقه 90 سخت تلاش کرد – می خواهم به بازیکنانم تبریک بگویم چون سال را به شکلی استثنایی تمام کردند.»

 

درخشش ال شراوی

استفان ال شراوی با انجام یک بازی تاثیرگذار در جناح چپ به همه یادآوری کرد که چه توانایی دارد. فوتبالیست 24 ساله ضربه ایستگاهی را به شکلی شگفت انگیز زد تا رم در لحظات پایانی نیمه اول بازی را مساوی کند و همان اوج کارش بود، اما به شکل های دیگری هم تاثیرگذار بود.

حرکات هوشمندانه اش در جناح چپ با هدف تصاحب فضاهای نیمه خالی برای او فرصت درخشش را فراهم کردند. با فعالیت به این صورت، امرسون پالمیری هم فرصت بیشتری پیدا می کرد. ال شراوی به مرکز تمایل داشت و در آنجا به همکاری با راجا ناینگولان می پرداخت و بیشتر نیز توپ می گرفت. ال شراوی از سرعتش بیشتر استفاده می کرد و دسترسی بیشتری به محوطه جریمه و منطقه ای که دوست دارد از آنجا شوت بزند پیدا کرد.

چهار پاس کلیدی، دو دریبل موفق و پنج شوت او – همراه با چهار خطایی که گرفت – نشان می دهند که در جناح خودش خطری دائمی و منبع خلاقیت دائمی بود.

خودش پس از مسابقه گفت: «این چیزی بود که پس از آن شکست می خواستیم. می خواستیم سال را با پیروزی تمام کنیم و همین کار را هم انجام دادیم.»

«همیشه سعی می کنم گل بزنم. اولین ضربه ایستگاهی ای بود که در یک مسابقه جدی زدم و خوب درآمد. همیشه آرامشم را حفظ می کنم و تصمیمات مربی را می پذیرم – می خواهم از او به خاطر همه چیز تشکر کنم. احساس آرامش می کنم و کل تلاشم برای این است که پیشرفت کنم و از نهایت توانم استفاده کنم.»

پاس کاری روان از خط دفاعی

در کل مسابقه رمی ها به شکلی فوق العاده پاسکاری را از خط دفاعی آغاز می کردند. تصمیم اسپالتی برای استفاده از سه دفاع مرکزی، با ترکیب شدن حرکات کوین استروتمن که عقب می کشید، باعث شد که تا رم مقابل دو مهاجم کیه وو برتری عددی 4 مقابل 2 را داشته باشد.

عجیب نبود که فعالیت هجومی تیم هم روان تر شد و میزبان همیشه یک یار اضافی داشت. این هم یکی دیگر از استراتژی های اسپالتی است که خودنمایی می کند.

دانلود

بازگشت فرمالن به لیگ و 90 دقیقه بازی محکم

پس از دوری طولانی از میدان، حضور مجدد توماس فرمالن در ترکیب رم برای مسابقه ای در لیگ بسیار امیدوارکننده بود. در کنار فدریکو فازیو و آنتونیو رودیگر، مدافع بلژیکی به ندرت مقابل تیم فیزیکی رولاندو ماران به اشتباه افتاد. فرمالن در طول 90 دقیقه تمرکز و نظمش را حفظ کرد و کاری که در این مسابقه انجام شد به یار سابق آژاکس، آرسنال و بارسلونا روحیه بسیار زیادی خواهد داد. او چهار دوئل هوایی را برد، دو تکل موفق زد، دو بار توپ را قطع کرد، پنج بار توپ را دفع کرد و یک بار هم مقابل شوت حریف ایستاد.

ثمردهی 3-4-3

اسپالتی مربی ای است که هرگز از تغییر چینش تیمش بر پایه نیروهایی که در اختیارش هستند یا با توجه به وضعیت حریف نمی ترسد و او تصمیم گرفت تا از 3-4-3 استفاده کند و به نتیجه هم رسید. 3-4-3 به تیم امکان داد تا حرکات هجومی متنوعی را اجرا کند، از نظر پوشش دهی در دفاع عالی باشد و خطرناک ترین مناطق برای حمله را تصاحب کند.

دستوری که به وینگرهای رم برای برقراری ارتباط با نقاط دیگر داده شده بود باعث شد تا بال های خط میانی هم جلو بکشند و کیه وو دائما مجبور به عقب نشینی می شد.

اسپالتی یکبار دیگر نشان داد که شجاع بودن برای انتخاب تاکتیکی خفه کننده یکی از ویژگی های اوست و مقابل کیه وو پاداش انتخابش را هم گرفت.

 

11 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.