web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » پنج نکته از پیروزی در ماراسی

پنج نکته از پیروزی در ماراسی

دی 20, 1395 - 7:34 ب.ظ
آگوستینو
376 بازدید

ادوارد استراتمن نویسنده وب سایت رسمی رم از پنج نکته مهم پیروزی گرگها برابر جنوا نوشته است:

یکشنبه بعدازظهر رم توانست برابر جنوا به پیروزی 1-0 تعیین کننده ای برسد.

گل به خودی ای که آرماندو ایتزو در نیمه اول به ثمر رساند میان دو تیم در لوئیجی فراریس فاصله انداخت. در این مسابقه جالوروسی فرصت های فراوانی را از دست داد و وویچک شزنی واکنش هایی درخشان داشت و در نتیجه تماشاگران شاهد گل دیگری نبودند.

پنج نکته مهم 90 دقیقه جدال گرگها با شیردال را بررسی می کنیم.

برد برای شروعی بی عیب و نقص در 2017

رم اولین بازی اش در 2017 را به شکلی بی عیب و نقص آغاز کرد و توانست با تلاش فراوان و جنگندگی در یکی از سخت ترین بازیهای خارج خانه اش به پیروزی 1-0 برسد. اینکه رم توانست در یکی از سخت ترین سفرهایش در لیگ سربلند شود قابل تحسین است، مقابل تیمی که توانسته بود یوونتوس، میلان و فیورنتینا را به شکلی چشمگیر در ماراسی شکست دهد.

واقعا هم که تیم از خودش شخصیت زیادی نشان داد و برخورداری از انسجام ذهنی یاران لوچانو اسپالتی را به سه امتیاز رساند.

همان طور که سرمربی گفت: «تیم امروز شگفت انگیز کار کرد، مخصوصا از نظر شخصیتی و حضور فیزیکی. امروز ما تمامی ضعف هایی که شناسایی کرده بودیم را تبدیل به نقطه قوت کردیم. باید از بچه ها تمجید کرد.»

این فازیوی شگفت انگیز

فدریکو فازیو سال جدید را به مثل پایانش در سال گذشته شروع کرد، یک بازی پرقدرت دیگر که دوباره نشان داد او صخره ای است که تیم می تواند به او تکیه کند. حضور او دائما احساس می شد و در سراسر مسابقه تمرکزش را حفظ کرد، با ترکیبی از تسلطش بر بازی هوایی و قدرت بدنی، فازیو کاری کرد که مهره های حریف همواره با چالشی مواجه شوند.

جووانی سیمئونه، که در این فصل بسیار تاثیرگذار بوده، روز سختی را سپری کرد زیرا باید پیوسته با هموطنش دوئل می کرد و البته راهی هم برای دور زدن این حریف پرقدرتش پیدا نکرد. فازیو چهار دوئل هوایی را برد، چهار بار توپ را قطع کرد و به شکلی حیرت آور 22 بار دفع توپ کرد و این آمار نشان می دهد که او چقدر عالی خط دفاعی را رهبری می کند.

اسپالتی در مورد یار بلند قامت تیمش گفت: «این اولین باری نیست که چنین کیفیتی را از خودش بروز می دهد – امروز آمادگی اش را تثبیت کرد.»

نمایش کلاس غیرقابل قابل انکار استروتمن

در تمام بخش های این پیروزی ردی از هافبک هلندی دیده می شود و میزان آمادگی جسمانی و انگیزه او برای کمک به تیمش باورنکردنی بود، در هر دو فاز بازی. چه در پوشش دادن هم تیمی هایش و چه در ایجاد موقعیت برای آنها و کارهای میان این دو بخش، کوین استروتمن چنان بازی ای ارائه کرد که کاملا مشخص شد چرا عضو جدایی ناپذیر این تیم است.

سرمربی گفت: «استروتمن دوباره به همان سطحی برگشته که فقط بازیکنی بزرگ می تواند به آن برسد – او همه چیز را حفظ کرد و کاری کرد که بازی ما روان و کوتاه باشد. بدون او به دردسر افتادیم، اما امروز همه کارها خوب انجام شدند و خوشحالم.»

دانلود

فشار رم کلید تصاحب توپ ها

همین که بازیکنان جنوا سعی می کردند بازیسازی را از خط دفاعی شروع کنند رمی ها آنها را تحت فشار می گذاشتند و چنین کاری در ایجاد اختلال در روند بازیسازی تیم ایوان یوریچ تاثیر بسزایی داشت. اغلب آنها مجبور می شدند زیر توپ بزنند و یعنی همان کاری را انجام می دادند که رم می خواست و تسلط رمی ها در بازی هوایی باعث می شد تا بیشتر توپ را تصرف کنند و شیردال توپ های دوم را از دست می داد.

علاوه بر این، پرس سنگین و تصاحب توپ بلافاصله با ارسال پاس و حمله به خط دفاعی جنوا همراه می شد.

موقعیت سازی جناح چپ

رمی ها هوشمندانه جناح چپ را به عنوان منطقه ای برای تولید موقعیت انتخاب کردند و تیم اسپالتی با اجرای برنامه هایش توانست موقعیت های زیادی را به سود خودش ایجاد کند.

دیگو پروتی در جناح چپ قرار گرفته بود و استروتمن یا دانیله دروسی برای حمایت از او پیشروی می کردند و همین باعث می شد تا امرسون پالمیری بال چپ تیم آزادتر شود و این ترکیبی عالی برای نفوذ به خطوط حریف بود.

رم توانست جنوا را بیشتر درگیر این جناح کند و همین باعث کم اثر شدن فعالیت های هجومی آنها در نقاط دیگر شد و امرسون بارها توانست حریف را غافلگیر کند.

مسئولیت پوشش دادن جای خالی امرسون هم به هموطنش ژوان ژسوس واگذار شده بود. این استراتژی در خط دفاعی کارساز بود و در نهایت رم توانست حاصل آن را برداشت کند.

 

2 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.