web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » هذیان‌های حاصل از کابوس تورینی

هذیان‌های حاصل از کابوس تورینی

آذر 28, 1395 - 1:09 ق.ظ
آگوستینو
510 بازدید

و دوباره…

بله، دوباره رم به یوونتوس باخت.

البته واقعا نباید شوکه شد. با وجود اینکه شاید این ادعا تلخ باشد، اما باید اذعان کرد که شکست رم برابر یوونتوس (مخصوصا در تورین و البته به هر طریقی) تبدیل به یک اصل مهم در فوتبال شده است.

رم به هر شکلی به یوونتوس باخته و می بازد.

در داخل زمین، در خارج از زمین، در رسانه ها.

همه جا.

برای این ادعا هم دلایل و آمار قوی به اندازه کافی وجود دارد:

در سری آ، رم و یوونتوس شش بار در ورزشگاه جدید یوونتوس(که دیگر خیلی هم جدید نیست و غبار جنگ روی آن نشسته) بازی کردند و هر شش بار یوونتوس برنده شده است.

در این شش مسابقه یوونتوس 16 گل زده و فقط سه گل خورده.

دو تیم 86 بار در تورین بازی کردند و رم فقط 14 بار بیش از یک گل به یوونتوس زده است.

یوونتوس 25 بازی خانگی اخیرش در لیگ را برده، 15 بار هم دروازه اش را بسته نگه داشته است. با برد مقابل رم، یوونتوس به رکورد 25 برد خانگی متوالی در لیگ رسید، همان رکوردش که از اوت 2013 تا نوامبر 2014 ثبت کرده بود.

در 23 بازی اخیر دو تیم، یوونتوس 22 بار به رم گل زده است. آخرین بار که رم توانست دروازه اش را مقابل یوونتوس بسته نگه دارد پیروزی 1-0 بود، در فوریه 2013 – گل را هم که فرانچسکو توتی زد، بهترین گلزن تاریخ رم مقابل یوونتوس با 9 گل.

آمار ترسناکی است، نه؟

البته باز هم ادامه دارد.

مثلا اینکه {احتمالا} محبوب ترین بازیکن تاریخ یوونتوس یعنی الساندرو دل پیرو در طول دوران بازی اش بیش از هر تیمی به رم گل زده، 13 گل!

تنها نکته مشترکی که شاید در یوونتوس و رم یافت شود می تواند همان نحوه برخوردشان با دل پیرو و توتی باشد و چه کنایه آمیز که آنها بهترین سربازان تیم هایشان در این نبرد جنجالی بودند…

تمام این آمار را مرور کردیم تا به یاد بیاوریم که شکست رم مقابل تورین موضوع عجیبی نیست، نباید به شوک و رعشه منجر شود. پدیده فوتبالی طبیعی است که آمده و رفته!

دلداری دادن با مرور آمار اسپالتی برابر یوونتوس می تواند راحت تر انجام شود: یک پیروزی، سه تساوی، 17 شکست!

یعنی به عبارت دیگر برابر یوونتوس، اسپالتی رمِ مربیان است!

و اینجا کسی گفت: «خدا خوب در و تخته رو برای هم جور کرد».

البته این طور نیست که آمار اسپالتی برابر همه بزرگان بد باشد، او 12 بار میلان را شکست داده، 11 بار اینتر، 10 بار لاتزیو.

ولی خب، فقط یک بار یوونتوس، حتی کمتر از بزرگترین دشمن یوونتوس یعنی زدنک زمن که چهار بار یوونتوس را شکست داده است.

پس شاید وقتی اسپالتی در مورد تغییر تفکر رم و یوونتوسی کردن آن حرف می زند در واقع دارد از نقشه ای که برای خودش کشیده حرف می زند. شاید او می خواهد تفکر یوونتوسی را هضم کند و سپس آن را به تیمش دهد. نقشه بدی نیست، هست؟

خارج از میدان هم وضعیت خوب نیست.

رم حتی یک روزنامه هم ندارد که حامی اش باشد. بدترین اتفاقات هم که علیه اش رقم بخورند قضیه زود از تب و تاب می افتد.

همین افسردگی را تشدید می کند.

نگرانی همین قضیه ی افسردگی است. شکست برابر یوونتوس یعنی از دست دادن فقط سه امتیاز (بازی با یوونتوس هم مثل دربی سه امتیاز دارد!)، اما بحث بر سر جنبه روانی است، فشاری که یوونتوس با کسب پیروزی برابر رم به رقیب اصلی اش در راه اسکودتو وارد می کند، دقیقا همان کاری که فصل گذشته با ناپُلی انجام داد. بحث بر سه امتیاز نیست، بر سر نمایش قدرت و خرد کردن روحیه حریف است.

یوونتوس در بازار هم رم را اذیت می کند.

ماجرای میرالم پیانیچ که هنوز فراموش نشده است(بماند که برای مقاومت برابر اغواگری آراسته که کمین کرده یا باید ایمانت قوی باشد یا مثل خوا…).

بحث فقط بر سر قاپ زنی نیست. یادتان هست که یوونتوس چطور برای خوان ایتوربه عقب کشید؟ انگار که فقط یوونتوس می دانست چه می شود. می دانست و به همین خاطر اجازه داد ایتوربه به رم برود تا یک عامل دیگر برای خراب شدن روحیه رمی ها درست شود، پولی که به باد رفت…

دانلود

حالا رم باید چه کند؟

با توجه به سابقه اسپالتی، بعید نیست که رم چراغ خاموش تا پایان لیگ پشت سر یوونتوس حرکت کند. البته آن طور که ادعا می کنند، رم واقعا باید به فکر خودش باشد. اگر رم در پایان فصل به خاطر سه امتیاز عقب افتادگی قهرمان نشود به خاطر شکست در تورین نخواهد بود، به خاطر آن دو تساوی احمقانه برابر کالیاری و امپولی خواهد بود.

گذشته از این، رم دو جام دیگر هم دارد. بخش بزرگی از بازیهای سری آ هنوز باقی ماندند. مضطرب شدن در این مقطع از فصل مسخره است. به شکست یوونتوس در ماراسی فکر کنید، لیگ قهرمانان عزیز آنها نیز می آید.

پس شاید بهتر باشد به یاد دوران قدیم که خوش بود اسپالتی به جای تعقیب رویای تصاحب تفکر یوونتوسی همان خط مشی دوره اولش در رم را داشته باشد. دلخوش کردن به کوپا ایتالیا و لیگ اروپا خجالتی ندارد، نه اینکه سری آ امشب تمام شده باشد یا کسب همان جام ها هم آسان باشد.

تقلید و کشیدن نقشه های یکساله و شش ماهه هستند که آبروریزی و عقب ماندگی درست می کنند.

.

I have spread my dreams under your feet
Tread softly because you tread on my dreams

8 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.