web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » نگاهی به درخشش ویار در ساردینیا

نگاهی به درخشش ویار در ساردینیا

ژوئن 5, 2020 - 2:37 ق.ظ
آگوستینو
528 بازدید

وین جیرارد، یکی از نویسندگان سایت رسمی رم نظرش را در مورد خرید رم در ژانویه می نویسد.

بسیاری از مردم احتمالا می گویند که فعلا برای قضاوت ویار و اینکه چه بازیکنی می شود خیلی زود است.

خط میانی رم در فصل 20-2019 در هر بازی دچار تغییرات زیادی می شود. مصدومیت های پیاپی دست فونسکا را بسته و او بازیکنان زیاد و نامتعارفی را در آن پست امتحان کرده است.
مزیت این اتفاق به ظاهر بد اما این بوده است که بازیکنانی که فرصت بازی پیدا کرده اند که در غیر این صورت به نیمکت دوخته می شدند.

وقتی که بازیکنی لاغراندام از تیم الچه در دسته دو اسپانیا در پنجره زمستانی به رم پیوست، کمتر کسی خارج از دنبال کنندگان رم به آن توجه کرد. بازیکن جوان چندان شناخته شده نبود، به علاوه سازگاری او با تاکتیک های سفت و سخت تیم های ایتالیایی چالش بزرگی محسوب می شد.

در نیم فصل دوم دیاوارا به دلیل مصدومیت طولانی زانو از ترکیب خارج شده بود. جردن ورتو، کریستیانته و لورنزو پلگرینی هم هر سه با مصدومیت های گوناگون دست و پنجه نرم می کردند و بیشتر در درمانگاه باشگاه دیده می شدند.

اینگونه بود که ویار به ترکیب رسید.

اطمینان رم برای قرارداد بستن با این بازیکن نشان می داد که شاید منتظر سورپرایز خوبی از جنوب اسپانیا باشیم. با وجود اینکه فوتبالی های ایتالیا در این زمینه مردد بودند، صداهایی از والنسیا به گوش می رسید که به خاطر از دست دادن این استعداد شکایت می کردند.

اولین حضور در ترکیب رم در برگامو مقابل آتالانتا اتفاق افتاد، جایی که گویی با آتش غسل تعمید داده شد. با وجود اینکه آن بازی برای رم بد پیش رفت، اما حضور هافبک جوان در دقایق پایانی نشان داد که او شهامت دیکته نحوه بازی اش حتی در شرایط سخت را دارد.

شخصیتی که در عین با اعتماد به نفس بودن، افتاده هم هست می تواند کلید موفقیت او برای بازی در ترکیب اصلی باشد.

در حدود نیم ماه بعدی رم بخشی از فرم از دست رفته اش را با پیروزی مقابل لچه و حذف خنت از لیگ اروپا به دست آورد. آنها برای بازگشت به بالای جدول می جنگیدند، ولی مصدومیت ها دست فونسکا را کاملا بسته بود.

می گویند بدبیاری هر فرد، خوش شانسیِ فردِ دیگری است. ویار هم به همین نحو مقابل کالیاری در ترکیب اصلی به میدان رفت. بازی ای که در آن روند دو تیم در طول 90 دقیقه بار ها و بار ها عوض شد.

بازیکن جوان اسپانیایی در این بازی نقش همراه برایان کریستانیته را در دابل پیوت فونسکا به عهده گرفت. در ترکیب 4-2-3-1 رم، این دو بازیکن عقب تر از میخیتاریان بازی کردند. برای ویار تنها 20 دقیقه طول کشید تا خودش را در بازی پیدا کند، و بعد از آن او به ندرت اشتباه کرد.

اولین تاثیر جدی او وقتی بود که او با یه حرکت خوب در نیمه کالیاری توپ را به اوندر رساند. همکاری که در طول این بازی بار ها و بارها بین این دو تکرار شد.

همچنین حرکت عالی او آغازگر گل تساوی رم بود. وقتی که او توپ را در اختیار گرفت و آن را از سمت راست به چپ برد، توپ به کولارف در کانال کناری زمین رسید. سانتر او به کالینیچ رسید که توانست اولین گلش برای جیالوروسی را به ثمر برساند.

شماره 14 رم اولین بازیکنی بود که کالینیچ در زمان بازگشت به زمین خودی از او تشکر کرد زیرا او با فرار عالی خود روی صحنه گل مدافع را مشغول کرد تا مهاجم کروات بتواند راحت تر به گل برسد.

این یه کار تیمی بود که توسط این هافبک شروع شد، بازی موثر و ساده ویلار برای برقراری ارتباط بین اجزای تیم که علاوه بر نیروی فیزیکی، نیاز به قابلیت روانی نیز دارد.

بعد از گذشت نیم ساعت از بازی، اعتماد به نفس بالای ویار مشهود تر شده بود. پاس های او بیشتر ریسکی شده بودند، مخصوصا پاس های قطری او به اوندر که با حرکت پشت مدافع کناری کالیاری برای خود فضا می ساخت.

در یکی از بهترین نمایش های این فصل رم، ویار در 8 همکاری با توپ بسیار خوب بازیکنان جیالوروسی نقش داشت و در فاز انتقال توپ از خط دفاع به حمله بسیار تاثیر گذار بود.

در یک ساعت پس از آن ویار از آشفتگی و استرس کالیاری بیشترین استفاده را برد. دقیقا قبل از سوت نیمه اول او با یک حرکت یک-دو از پرس بیرون آمد و مدافع سوم را هم دریبل کرد و با خطا متوقف شد، جایی که داور با آوانتاژ به موقع باعث به وجود آومدن یه موقعیت گل دیگر برای رم شد.

دانلود

بعد از اینکه اختلاف رم به دو گل رسید، جردن ورتو به جای جاستین کلایورت به زمین آمد. فونسکا با این تغییر ویار را به پست هجومی تری بود تا او بتواند از جلو پرس کند و رم بتواند مالکیت توپ را بیشتر حفظ کند.

نگه داشتن او در برای 90 دقیقه در چنین بازی حساس و نزدیکی نشان از اعتماد بالای فونسکا دارد، اعتمادی که به خوبی جواب داده شد.
تاثیر ویار در خط میانی رم بیشتر خواهد شد. او با خود حس آرامش را به تیم می آورد، زیرا می تواند با ارسال پاس های ساده و گمراه کردن بازیکنان حریف تیم را از زیر فشار بیرون آورد.

ادامه فصل همچنان زیر سایه تردید قرار دارد، ولی با وجود شروع خوب ویار تا به حال، می توان گفت که او بخش مهمی از بدبینی های اولیه نسبت به خودش را از بین برده است.

ترجمه از L’Ottavo Re

1 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.