web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » معرفی پائو لوپز: ادرسون جدید برای رم؟

معرفی پائو لوپز: ادرسون جدید برای رم؟

تیر 20, 1398 - 12:51 ب.ظ
reza
273 بازدید

در حال حاضر با اطمینان می توانیم بگوییم که اولویت اول پتراکی خرید دروازه بانی بود تا جایگزین اولسنِ افتضاح کند. با وجود تجربه های بد، رم دوباره دروازه بانی خارجی را به خدمت گرفته که در سری آ هیچ تجربه ای ندارد: دروبازه بان اسپانیایی بتیس، پائو لوپز.

بسیاری از هواداران او را نمی شناسند، ولی لوپز با قیمت حدودی 28 میلیون یورو به گران ترین دروازه بان تاریخ باشگاه و هشتمین بازیکن گران قیمت تاریخ تیم تبدیل شد. قیمتی که رم برای دروازه بان پرداخت هم اندازه پولی است که بایرن چند سال پیش برای خرید نویر پرداخت کرد.

هواداران رم ولی می توانند اما مطمئن باشند که او از استعداد بالایی برخورداری است، و این را به خوبی با بتیس که در لالیگا دهم شد به اثبات رسانده است. برای کسانی که با نحوه بازی او آشنایی او ندارند می توان گفت لوپز یک دروازه بان سوپییر است، ولی این تنها قابلیت او نیست.

لوپز اعتماد به نفس بالایی برای خارج شدن از محوطه جریمه دارد، مانند گربه واکنش می دهد و آگاهی محیطی بالایی دارد، در موقعیت های تک به تک هم بسیار خوب عمل می کند.قد 1 متر و 87 سانتی به او اجازه می دهد که شوت گیر بسیار خوبی هم باشد و آگاهی محیطی به او اجازه می دهد که همیشه در جایی از دروازه باشد که توپ به آن سمت می آید.

نمونه این را فصل پیش در بتیس زیاد ددیم، جایی که لوپز در زمان حملات سریع حریف به خوبی تیر موافق را به خوبی پوشش می داد، همچنین در زمان کرنر ها خروج های خوبی داشت و قبل از مهاجم به توپ می رسید.

به علاوه، علاقه او به خروج های ناگهانی و حمله ور شدن به مهاجم او را از اولسن کاملا متمایز می کند. لوپز 25% نبرد های تک به تک را در فصل پیش پیروز شد، رکوردی که حتی از آلیسون بکر هم بهتر است.

با وجود این درصد بالا، او باید برای زمان بندی اش کار کند. در فصل قبل لوپز 8 گل را از روی نقطه پنالتی دریافت کرد. اگر بتواند این را هم ارتقا ببخشد، می تواند بسیار بیشتر عصای دست فونسکا باشد.

احتمالا جذاب ترین قدرت لوپز برای رومانیست ها توانایی بالایی او در کار با توپ است. در بتیس او بخش جدانشدنی پاس کاری تیمی بود، و بتیس با همین ترفند دومین تیم با مالکیت بالا در لالیگا شد. وقتی که او صاحب توپ است، مهاجمان را ترغیب می کند که به سمت او بیایند تا یا توپ را بگیرند و یا دفاع های میانی را پوشش دهند. این باعث می شود که او بتواند با کناره ها بازی کند یا مستقیما توپ را به بازیکنان خط میانی برساند و باعث شروع حملات سریع شود.

فونسکا دوست دارد مالک توپ باشد، به همین دلیل آوردن گلری با چنین کیفیتی برای او اجتناب ناپذیر بوده است. همان طور که گفته شد، وقتی تیم های مقابل پرس می کند، قابلیت بازی سازی لوپز باعث می شود که تیم یه گزینه دیگر برای خارج شدن از پرس داشته باشد.

دانلود

البته با وجود اینکه تیم هایی ایتالیایی اکثرا در پایین نیمه زمین خود به انتظار می نشینند، می توانیم انتظار داشته باشیم که لوپز هم جلو برود و در میان دو مدافع میانی جای بگیرد. این می تواند همان تاثیر را داشته باشد، با این تفاوت که بسیار جلوتر از دروازه اتفاق می افتد.

با وجود اینکه لوپز در حال حاضر ستاره سطح اول جهانی نیست، او برای سیستم فونسکا بسیار مناسب است. پس طرفداران رم باید خوش بین باشند که باشگاه یه دروازه بان بسیار آینده دار به باشگاه آورده که قادر به انجام کارهای بزرگی است.

ماسیمو نوتزو
فوتبال ایتالیا

7 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.