web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » محرز، شرط گشتن رم با کله‌گنده‌ها

محرز، شرط گشتن رم با کله‌گنده‌ها

مرداد 15, 1396 - 12:56 ق.ظ
آگوستینو
890 بازدید

بیلی ویلکینسون نویسنده وب سایت فوتبال ایتالیا بر این باور است که جذب ریاض محرز یار مستعد لسترسیتی باعث ایجاد شور و اشتیاق در رم خواهد شد و پیامی هم به رقبا خواهد داد.

حیف که به نظر می رسد در این تابستان هم کارها برای رم طبق برنامه پیش نمی روند. پس از آن اظهارفضل ننگین مونچی مبنی بر اینکه «ما سوپرمارکت نیستیم»، رم دو بازیکن کلیدی اش آنتونیو رودیگر و محمد صلاح را فروخت. البته، دلایلی برای انجام این فروش ها وجود دارند، اما این نکته که رم دو یار تاثیرگذار را از دست داده سرجایش می ماند.

از نظر پایه ریزی برای آینده رم دست به بازسازی زده است. لورنزو پلگرینی یکی از بهترین هافبک های کمتر از 21 ساله جهان در فصل گذشته بود، ریک کارسدورپ مدافع راستی عالی در هر دو فاز با قیمتی شگفت انگیز است و چنگیز اوندر به نظر خرواری را در چنگش دارد.

ورودی های مناسبی هم به چشم می خورند، امثال الکساندر کولارف، ماکسیم گونالون، و هکتور مورنو، همگی با قیمت هایی عالی. گرگوار دفرل پتانسیل دارد، اما قیمتش تا حدودی سنگین بود و بر سر اینکه ارزشش را داشت بحث هست.

با این حال، این بازیکنان فقط مناسب هستند. آنچه که رم نیازمندش است بازیکنی مثل ریاض محرز است.

فصل 16-2015 برای فوتبالیست الجزایری باشکوه بود و 13 گل بدون ضربات پنالتی زد و 11 پاس گل داد تا لسترسیتی فاتح لیگ برتر شود. فصل گذشته، هسته ترکیب روباه ها حفظ شده بود، اما عمل کردن در حد مدعی قهرمانی غیرممکن بود. وینگر 26 ساله هم دچار افت شد، چون حریفان آمادگی مقابله با ضدحملات لستر را داشتند و او هم محاصره می شد و فقط توانست سه گل بدون پنالتی بزند.

وقتی به خاطر بازیکنی شروع به توجیه کردن می کنید همیشه نگرانی بوجود می آید. رم صلاحی که استعدادی فوق العاده بیشتر داشت را از دست داد و حالا بازیکنی که کمی سطح پایین تر است را می گیرد و احتمالا 12 میلیون یورو سود نصیبش می شود. نیاز به بازیکنی که جانشین محض صلاح باشد وجود دارد، چون خط حمله سه نفره ای متشکل از دیگو پروتی، ادین ژکو و دفرل قطعا قادر نیست در سری آ بدرخشد.

با محرز، سرمربی اوزبیو دی فرانچسکو بازیکنی را خواهد داشت که تقریبا هم وزن و هم رده مصریِ جدا شده است. بهترین بازیکن لیگ برتر در 2016 قابلیت ضد حمله زدن صلاح را دارد، می تواند با خلاقیت و هوش گل بزند و بسازد، شاید در حفظ توپ بدتر باشد، اما در بخش های دیگر جبران می کند، مثل پاس دادن.

احتیاط کردن رم در مورد جذب محرز قابل درک است. کدام نسخه ی او نصیب شان می شود، همانی که در 16-2015 بود یا بازیکن فصل گذشته؟ شخصا فکر می کنم بازیکنی باشد بین این دو، در سری آ، بازی در تیمی هجومی که ضدحمله می زند، و محرز می تواند به سادگی به 20 گل و پاس گل برسد.

قرار بود این تابستان بزرگی برای رم باشد. قرار بود اوضاع فرق کند، قرار نبود رم دیگر باشگاهی فروشنده باشد، در عوض قرار بود هدفشان حفظ بهترین هایشان و تلاش برای کسب قهرمانی باشد. مونچی و رئیس جیم پالوتا کار چندانی انجام ندادند تا ذهنیت هواداران در مورد اینکه رژیم فعلی با رژیم قبلی فرقی دارد عوض شود.

پس با انجام این انتقال فقط بازیکنی بزرگ به پایتخت ایتالیا نمی آید، کمی هم اعتماد هواداران، که خیلی راحت روحیه شان را از دست می دهند، به مالکان باشگاه احیا می شود.

دانلود

این تابستانی بوده که باشگاه ها در آن فقط برای تقویت خودشان خرید نکردند، بلکه با خرید کردن در جهان فوتبال خط و نشان کشیدند. برای انجام چنین کاری معمولا باید بیش از حد ولخرجی کنید، مثل قضیه نیمار. بعضی اوقات می توانید معامله خوبی انجام دهید و حرفتان را هم به گوش بقیه برسانید، مثل قضیه رفتن لئوناردو بونوچی به میلان.

اگر محرز واقعا به رم برود، جالوروسی بازیکنی را خواهد داشت که سطحش متفاوت است و اگر بدرخشد وقتی شاگردان دی فرانچسکو هماهنگ شدند، او می تواند رم را به سوی اسکودتو ببرد. اما شاید در حال حاضر موضوع مهمتر این است که رم می تواند نشان دهد که در بازار نقل و انتقالات حاشیه نشین نیست و می تواند با کله گنده ها بگردد.

 

9 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.