web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » ماندن نینجا، بهانه‌ای برای شاد بودن

ماندن نینجا، بهانه‌ای برای شاد بودن

آگوست 7, 2017 - 12:04 ق.ظ
آگوستینو
1,005 بازدید

متیو سانتانجلو نویسنده وب سایت فوتبال ایتالیا معتقد است که شهر ابدی و مردمش باید به خاطر پایبندی که راجا ناینگولان به رم نشان داده جشن بگیرند.

حالا دیگر چند سالی می شود که راجا ناینگولان یکی از پویاترین هافبک های قاره اروپاست، اما این که موضوعی بدیهی است. پیش تر، هواداران معمولی فوتبال به انسجام بی نظیر و قدرت چند وجهی فوتبالیست بلژیکی بی توجهی می کردند، تا حد زیادی به خاطر اینکه برای کالیاری بازی می کرد. وقتی در تابستان 2015 رم کاملا قرارداد او را تصاحب کرد، ناینگولان و شهر رم هم کاملا به هم پیوند خوردند، رابطه ای ناگسستنی را شکل دادند که امروز می بینیم.

بازیکن 29 ساله بلژیکی و با ریشه اندونزیایی است، اما با توجه به عشق نامیرایی که به جالوروسی نشان می دهد، مشخص است که رنگ و فرهنگ ایتالیایی را در وجودش دارد. تاثیر ناینگولان در میدان طی سه فصل اخیر نیازی به تعریف ندارد، و کمتر هافبکی در سری آ هست که بتواند مثل او در هر دو فاز تحرک و برجستگی داشته باشد. برای ساکنان استادیو الیمپیکو بیش از 100 بازی انجام داده و راجا از لحظات درخشان بی شماری با پیراهن رم لذت برده، یار محبوب هواداران شده، قهرمانی شده برای پیروان فرقه ای خاص.

با توجه به همین مسائل، یار سابق پیاچنزا شور و اشتیاق جمعی از برترین های اروپا را نیز تحریک کرده و منچستریونایتد و آنتونیو کُنته سرمربی چلسی به شکل جدی به او علاقه نشان دادند و کُنته در زمان حضورش در یوونتوس نیز شیفته بی رحمی نینجا بود.

در چند فصل اخیر رم نبردی سنگین با فیرپلی مالی داشته و برای حل دردسرهایی که یوفا درست کرده مجبور به قربانی کردن تعدادی از یاران کلیدی خود شده است. هواداران رم نگران این بودند که مبادا نینجای موهاک نشان هم اسیر وسوسه رفتن به خارج با انتقالی بزرگ شود تا بتواند در اوج دوران بازی اش به افتخاراتی درشت برسد.

با این حال، راجا تمام پیشنهادات را رد کرد تا تبدیل به قلب تیم فعلی رم شود و او چهار سال آینده اش را در اختیار باشگاه گذاشته و اصلا هم تردیدی در مورد قضیه رفتن نداشت. «برای من، خوب زندگی کردن هم مهم است، اینکه احساس راحتی کنم. 29 ساله هستم و اینکه دوره ای سه ساله را در جای دیگری سپری کنم واقعا چیزی نبود که به فکرش باشم.»

دانلود

هر سال میلیون ها توریست برای تعطیلات به رم می آیند و بلافاصله تحت تاثیر شهر و تاریخ غنی پایتخت ایتالیا قرار می گیرند. متقاعد کردن بسیاری برای اینکه در شهر رم فوتبال بازی کنند کار چندان سختی نیست. هر چند ناینگولان فرزندخوانده ی رم است، واقعا درک کرده که پوشیدن پیراهن زرد و قرمز یعنی چه.

با رد کردن تمامی پیشنهادات خارجی و دستمزدهای سنگین و قرار دادن تفکر تبدیل شدن به نماد رم در اولویت – در داخل و خارج میدان – راجا حرکتی را انجام داد که نشانه پایبندی به رم و عشق و وفاداری و قدردانی از تمام زحماتی است که شهر ابدی برایش کشیده و به همین خاطر باید شاد بود.

 

6 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.