web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » قابل توجه هواداران لیورپول

قابل توجه هواداران لیورپول

آوریل 29, 2018 - 12:32 ب.ظ
آگوستینو
949 بازدید

پلیس و رسانه ها در رم توقع دارند که «هولیگان» های لیورپول سر و کله شان برای مسابقه لیگ قهرمانان پیدا شود، و سوزی کامپاناله نویسنده وب سایت فوتبال ایتالیا یادآور شده که نکاتی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

به کسی که پیام را رسانده کاری نداشته باشید.

هواداران لیورپول از دست ما عصبانی شدند – حتی در یک مقطع در توئیتر این بحث با لیورپول در صدر مسائل داغ قرار گرفته بود – به خاطر گزارشی که روزنامه ایل تمپو و خبرگزاری بسیار معتبر آنسا منتشر کرده بودند. این ادعا مطرح شده بود که 1000 تا 5000 هواداری که به خاطر بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان از انگلستان به رم می روند «خطر انجام اعمال خشونت آمیز» را دارند و «فعالیت های پلیس با هدف جلوگیری از اقدامات تلافی جویانه انجام می شوند»، با توجه به اینکه هواداران افراطی رم باعث شدند شان کاکس هوادار لیورپول به کما برود.

این طور نیست که یک منبع خبری جهت دار یا وب سایتی غیرقابل اعتماد که شایعات را پخش می کند چنین مسائلی را مطرح کرده باشد. این آنساست، منبع خبری ای که همتای ایتالیایی رویترز محسوب می شود. اگر آنها از پلیس نقل قولی منتشر می کنند، یعنی کسی از درون نیروهای پلیس به آنها چنین حرفی را گفته است. همین است که باید شما را نگران کند، بجای اینکه ماجرا را به انگلیسی ترجمه کنید و دکمه انتشار را بزنید.

این را به عنوان یک هشدار در نظر بگیرید. حرف اصلی در رسانه های ایتالیا و جمع مقامات در بالاترین سطح این است که تمرکز روی این است که پلیس در شهر رم مانع رقم خوردن مشکلات شود. حالا چنین موضوعی را این طور ترجمه کردند که می خواهند با هواداران لیورپول گَله ای رفتار کنند و از شلاق استفاده کنند. در این قضیه به حرف من اعتماد کنید وقتی می گویم که ضربه باتوم خیلی بیش از کمربند (که هوادارن رم هوادار لیورپول را با آن زدند) آسیب می زند و نیروهای پلیس ایتالیا وقتی لباس ضدشورش را بر تن می کنند کاملا دست نیافتنی می شوند. آنها اول کتک می زنند، بعد سوال را می پرسند.

ایتالیایی ها همچنین دیدگاه کاملا متفاوتی در مورد «بد مستی» دارند. اتفاقاتی که در یک شب عادی در خیابان های لندن، لیورپول یا نیوکاسل رخ می دهند کافی هستند تا در ایتالیا اعلام حکومت نظامی شود و تانک ها را به خیابان بیاورند. بلند آواز خواندن، پریدن داخل آبنماها، خرد کردن بطری های شیشه ای – عمدی یا سهوی فرقی ندارد – و در کل زشت رفتار کردن باعث می شود تا شما چماق بخورید. در ورزشگاه هم کافی است کنار کسی باشید که در چشم است و احتمالا شما هم طعم باتوم خوردن دسته جمعی روی سکوها را می چشید یا شاید هم تن شما خرد و خمیر شود چون همه می خواهند در بروند.

اگر هم از مکان هایی که برای تجمع هواداران لیورپول مشخص می شوند خارج شوید شما را آشوبگر می خوانند و در نهایت هدف راحتی خواهید بود که مقصر شناخته شوید. از محله های پونته میلویو و پونته دلا موزیکا هم دوری کنید، آنها مناطقی هستند که زیاد رنگ چاقوکشی را می بینند. مردم می پرسند که چرا هواداران افراطی رم که این قدر سابقه چاقوکشی دارند مجازات نمی شوند. جوابش این است: مکان، مکان، مکان. باشگاه فقط مسئولیت اعمال هواداران را وقتی به عهده دارد که نزدیک ورزشگاه باشند، به همین خاطر است که مناطق نزدیک پل ها این قدر مکان های داغی برای درگیری هستند.

 

دانلود

آیا ما فکر می کنیم که 1000 هولیگان خشن لیورپول در راه رم هستند؟ نه. آیا پلیس ایتالیا و مسئولان می خواهند پیش از دیدار با رم قضیه همین طور باشد؟ احتمالا. همین باید شما را نگران کند، نه حرف هایی که در ایتالیا در مورد هواداران لیورپول می زنند.

ما نمی خواهیم شاهد آسیب رسیدن به کسی باشیم. ما از کسی متنفر نیستیم. برنامه و دسیسه ای هم علیه کسی نداریم. این را به عنوان یک راهنمای سفر مدنظر داشته باشید و متوجه باشید که دارید وارد چه موقعیتی می شوید.

 

2 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.