web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » غافلگیری در دوحه

غافلگیری در دوحه

دی 5, 1395 - 12:13 ق.ظ
آگوستینو
391 بازدید

میلانِ توسری خور که بخت کمتری نسبت به یوونتوس داشت یک بار دیگر حریف قدرتمندش را شکست داد تا سوپرکوپا ایتالیا 2016 با غافلگیری همراه شود.

میلان دارد به چنین کاری عادت می کند. یک بار شکست دادن یوونتوس می تواند اتفاق تلقی شود، اما دو اقدام و دو موفقیت به نظر یک روند تازه است. موفقیت در دوحه در ضربات پنالتی رقم خورد، اما پس از 120 دقیقه بازیِ بسیار برابر، که می توانست هر کدام از دو تیم را به جام برساد. این وینچنزو مونتلا بود که اولین جام روسونری پس از پنج سال را بالای سر برد، 29مین و احتمالا آخرین جام دوران سیلویو برلوسکونی.

مکس آلگری قبل از مسابقه گفته بود که او از نبود فشار روی شانه های میلان می ترسد، همین طور از شور و اشتیاق جوانی بسیاری از آنها که برای اولین بار در مسابقه ای بر سر جام شرکت می کردند. در پایان، او باید بیشتر به یوونتوس خودش توجه می کرد، چون فوق ستاره های پردرآمد از خود راضی، تنبل و مغرور بودند. اولین باری نیست که چنین ویژگی هایی را در این فصل بروز می دهند و واقعا دارد نگران کننده می شود.

فوتبالی ها عاشق تیمی هستند که بختش کمتر دانسته می شود، تیمی «آندرداگ» خوانده می شود، تیم توسری خور، هر چند مطمئن نیستم که تا چه زمانی می توانیم با میلان طوری رفتار کنیم که انگار مدل جذاب تر آتالانتاست. بله بازیکنانی بی تجربه و بسیار جوان در تیم هستند، اما باشگاه های بزرگ دیگری در اروپا بودند که با جوانانی کم استعدادتر از آکادمی هایشان به موفقیت رسیدند. میلان برای رقابت بر سر قرار گرفتن در سه تیم برتر سری آ ضعف کم بودن عمق ترکیب را دارد، اما در یک تک مسابقه می تواند برابر هر حریفی حرف هایی برای گفتن داشته باشد.

می توانست رکورد هفت سوپرکوپا ایتالیا برای جی جی بوفون ثبت شود، در عوض اولین جام برای جی جی دوناروما شد و بسیاری امیدوارند که این اولین جام از جام هایی فراوانی باشد که او در آینده می گیرد.

این گلر شاید 17 سالش باشد، اما بیش از حد هیجان زده نمی شود. اگر بازی با پایش بهتر شود، که در حال حاضر بزرگترین نقطه ضعف اوست، می تواند به عنوان ستاره ای تمام عیار مورد توجه قرار بگیرد نه فقط استعدادی با آینده درخشان. مانوئل لوکاتلی در خط میانی بالاتر از حد قابل قبول بوده، قطعا بهتر از برخی بازیهای فصل گذشته ریکاردو مونتولیوو عمل کرده، و ماریو پازالیچ با گل کردن آخرین ضربه پنالتی مسابقه ثابت کرد که در 21 سالگی چقدر خونسرد است.

سوزو دائما جناح چپ بیانکونری را پاره پاره کرد و در ابتدا الکس ساندرو و سپس پاتریس اِورا و ماریو لمینا به نظر در مهار اسپانیایی ویرانگر عاجز ماندند. اگر کارلوس باکا کمی در جریان بازی قرار می گرفت و به بازار فکر نمی کرد، میلان می توانست بازی را در همان 90 دقیقه تمام کند. واقعا چقدر برای چنین اتفاقی شانس قائل شده بودند؟

هیچ کدام از نام های بزرگ یوونتوس در دوحه خودشان را نشان ندادند و تفاوتی رقم نزدند. پائولو دیبالا پس از پشت سر گذاشتن مصدومیت آمده بود، بنابراین شاید بتواند موقعیتی که به شکلی شوکه کننده از دست داد و پنالتی که دوناروما گرفت را توجیه کند، اما میرالم پیانیچ و گونزالو ایگواین عملا در کل مسابقه هیچ کاری نکردند. آلگری همچنان با تاکتیک هایش کلنجار می رود و هنوز نتوانسته راهی پیدا کند تا این ستاره ها و غرورشان را به تعادل برساند.

در کل فصل یوونتوس فقط به اندازه کافی کار کرده تا کارش در سری آ و لیگ قهرمانان راه بیافتد، اما تا ابد نمی شود به شانس دل خوش کرد. برای رسیدن به هدف باید نیرو صرف کرد و نیروی بانوی پیر دارد تمام می شود.

دانلود

در عوض، میلان پیروزی آنهایی است که فراموش شدند و مورد توجه قرار نگرفتند. جک بوناونتورا در ساعات پایانی بازار به آنها ملحق شد چون اینتر از حقش برای خرید این محصول آکادمی آتالانتا استفاده نکرد. سوزو جایی در لیورپول نداشت و عملا به عنوان یار آزاد جذب شد و به دوران قرضی در جنوا نیاز داشت تا فرصتی بدست بیاورد. از نظر بسیاری گابریل پالتا در تابستان رفتنی بود و این طور حس شد که فقط ماند چون جانشین دیگری نبود و حالا او در کنار الیسو رُمانیولی تبدیل به یک صخره شده است.

فراموش نکنیم که میلان در سوپرکاپ شرکت کرد فقط به این دلیل که در فینال کوپا ایتالیای فصل گذشته حضور داشت و نمی شد یوونتوس خودش به تنهایی در سوپرکاپ حاضر شود. به ندرت دیده می شود که بجای برنده اسکودتو این برنده کوپا ایتالیا باشد که به به جام سوپرکوپا برسد، اما تیمی که فصل گذشته را دست خالی تمام کرد این بار جام را برد تا داستان حریف توسری خور بُعد تازه ای پیدا کند.

.

سوزی کامپاناله، وب سایت فوتبال ایتالیا

 

7 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.