web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » صلاحی متفاوت

صلاحی متفاوت

تیر 1, 1396 - 4:46 ب.ظ
آگوستینو
486 بازدید

انتقال محمد صلاح از رم به لیورپول قطعی شده و آدام سامرتون نویسنده وب سایت فوتبال ایتالیا توضیح می دهد که وینگر مصری طی دو فصل و نیم حضور در سری آ پیشرفت تحسین برانگیزی داشت.

وقتی رم همکاری با مونچی چهره سرشناس بازار را آغاز کرد، بی اختیار بیشتر توجه فوتبالدوستان معطوف این شد که او برای بهبود ترکیب جالوروسی کدام جواهرات را جذب می کند و این بحث چندان مطرح نشد که حفظ یا جایگزینی بازیکنان کلیدی چند فصل اخیر چقدر دشوار خواهد بود.

پیوستن محمد صلاح به لیورپول، هر چند غیرمنتظره نبود، باعث ایجاد خلاء بزرگی می شود که باید آن را پر کرد – او بازیکنی است که در 31 مسابقه فصل اخیر سری آ در به ثمر رسیدن 26 گل نقش داشت (15 گل و 11 پاس گل).

آنهایی که در سالهای اخیر به خودشان زحمت تماشای صلاح را ندادند احتمالا با تنبلی او را «پسمانده چلسی» می خوانند، اما حقیقت این است که لیورپول فوتبالیستی را می گیرد که نسبت به اولین دوره حضورش در انگلستان پخته تر شده و قابلیت های بیشتری دارد و آن کسی نیست که دوران سختی را در استمفورد بریج سپری کرد، هر چند فرصت چندانی هم به او داده نشد. برای بازیکنی جوان سخت است که بخواهد از سوپرلیگ سوئیس به لیگ برتر برود و تاثیرگذار شود، اما اگر طی 12 ماه فقط شش بار در لیگ یار ثابت باشد دیگر کارش غیرممکن می شود.

بهترین لطفی که چلسی در حق صلاح کرد این بود که اجازه داد به عنوان یار قرضی به سری آ برود. در شهر زیبای فلورانس بود که ملی پوش مصری شروع به احیای روحیه آسیب دیده اش کرد و توانست در نیمه دوم فصل 15-2014 سری آ شش گل به ثمر برساند و سه پاس گل دهد. دوران کوتاه صلاح با فیورنتینا با بازی شگفت انگیزش مقابل یوونتوس در کوپا ایتالیا به یاد آورده می شود، زمانی که در تورین دو گل زد تا بنفش ها 2-1 برنده شوند – یووه پس از حدود دو سال شکست ناپذیری در خانه اش باخت و آن نتیجه برای صلاح نشانه ی این بود که اوضاع دارد روبراه می شود.

پس از بازی زیر نظر وینچنزو مونتلا در فیورنتینا، صلاح در تابستان 2015 به رم ملحق شد و در اولین فصل حضورش در الیمپیکو توانست در سری آ 14 گل به ثمر برساند و شش پاس گل دهد. در ابتدا رودی گارسیا مربی او بود و بعد لوچانو اسپالتی. تیزهوشی تاکتیکی اسپالتی اغلب توسط هوادارانش مطرح می شود و از همین نظر بود که بازی در سری آ به صلاح کمک کرد تا تبدیل به بازیکن فعلی شود.

مشخص است که بازی زیر نظر مربیِ پیشرویی که خواستار انعطاف پذیری تاکتیکی و خلاقیت است باعث شد تا صلاح درس های زیادی را فرا بگیرد و بهتر شود. صلاح هنوز همان سرعت استثنایی و حیله گری که با آنها در بازل توجه مردم را جلب کرد را دارد، اما او حالا هوش و ذکاوت بیشتری دارد و بیشتر به بقیه بازیکنان در میدان توجه می کند.

احتمالا بهترین نمونه ای که می توان برای ثابت کردن این ادعا مطرح کرد رابطه عالی ای است که فصل گذشته با ادین ژکو ایجاد کرد. فصل قبل از آن برای مهاجم سابق منچسترسیتی بسیار سخت بود و اغلب تصور می کردم که این به دلیل عدم هماهنگی اش با صلاح است. هر دو در رقم خوردن موفقیت زوجی گلزن نقش داشتند، و همین طور اسپالتی، تا چیزی که نقطه ضعف جالوروسی بود تبدیل به نقطه قوت شود. ژکو با 29 گل فصل را به عنوان آقای گل سری آ تمام کرد و هفت گل او با پاس های صلاح به ثمر رسیدند. هیچ بازیکن دیگری در سری آ نبود که این قدر به یکی از هم تیمی هایش پاس گل دهد.

دانلود

حال برای صلاح، که نسبت به زمانی که برای اولین بار پا به سری آ گذاشت بازیکن بهتری شده، ایجاد ترکیبی موفق در آنفیلد یک چالش است. صلاح شایسته تمجید بسیار است، نه فقط به خاطر اینکه توانست تجربه بدش در چلسی را جبران کند، بلکه به خاطر اینکه دوباره به میدانی که بزرگترین ناکامی دوران بازی اش در آن رقم خورده بازمی گردد. البته آنهایی که در دو فصل اخیر شاهد پیشرفتش بوده باشند از قدرت و شخصیتش تعجب نمی کنند. واقعا هم همین ویژگی ها هستند که در چند هفته آینده بیش از هر زمان دیگری بدردش می خورند تا بتواند با فشار اینکه سنگین ترین خرید تاریخ باشگاه است کنار بیاید. مطمئنم که مونچی هم از خرج کردن پول حاصل از فروش صلاح لذت می برد.

5 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.