web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » رویاکُش‌ها

رویاکُش‌ها

آذر 22, 1395 - 1:17 ق.ظ
آگوستینو
428 بازدید

پس از پیروزی 3-1 یوونتوس مقابل تورینو، جیانلوکا رینالدی نویسنده وب سایت فوتبال ایتالیا معتقد است که یوونتوس یک رویای نوپای دیگر را خفه کرد، اما تورینو با سرافرازی میدان را ترک کرد.

از روزی که یوونتوس به دنیا آمده کارش این بوده که رویای حریفان را نابود کند. یک هفته پیش، آنها آتالانتایی که در اوج به سر می برد را سر جایش نشاندند. این هفته امیدهای همشهری شان برای رسیدن به پیروزی دربی را از بین بردند. بین این دو مسابقه هم آنها با تثبیت صدرنشینی در گروهشان در لیگ قهرمانان به مرحله بعدی صعود کردند. خیلی زود شکست سنگین سفید و سیاه پوشان در جنوا تبدیل به خاطره ای قدیمی شده است.

حداقل برای لحظاتی هم که شده به نظر می رسید که پایان متفاوتی رقم می خورد. آندره آ بلوتی گلزن آماده – بازیکنی که نماد روحیه جنگنده باشگاهش است – به ارغوانی پوشان برتری ای داد که به نظر می رسید صلابت بانوی پیر را به لرزه بیاندازد. استفان لیختشتاینر که لقب قطار سریع السیر سوئیسی را یدک می کشد انگار که در ایستگاه متوقف شد و بلوتی از او عبور کرد و گل زد.

با این حال، شاگردان مکس آلگری با روحیه همیشگی قهرمانان پاسخ دادند. دو گل گونزالو ایگواین با گل تمام کننده میرالم پیانیچ همراه شد و آنها – حداقل برای یک روز – فاصله در صدر جدول را به هفت امتیاز افزایش دادند. اینکه دو بازیکنی که بیش از 100 میلیون یورو می ارزد می توانند چه کنند دیگر خیلی هم حیرت آور نیست، هست؟

مخصوصا گل دوم فوتبالیست آرژانتینی به شکلی دقیق همان کاری است که از مهاجمی در حد و اندازه های او انتظار دارید. آیا سرانجام می تواند به اندازه کافی موثر باشد تا غول تورینی هم در رقابت های داخلی و هم اروپا موفق باشد؟

این طور نیست که پس از شکست در دربی شاگردان سینیشا میهاییلوویچ باید سر تا پا ناراحتی و سرخورده باشد. شکست دادن آنها نیازمند ارائه بازی ای خوب بود و حداقل برای دقایقی هم که شده آنها توانستند با دشمن همیشگی شان سرشاخ شوند بدون اینکه حتی کوچکترین نشانه ای از این باشد که نسبت به حریف احساس حقارت می کنند. اگر آنها با همین شخصیت و جدیت ادامه دهند می توانند تا پایان فصل برای رسیدن به اروپا رقابت کنند.

اما یووه نشان داد که هنوز تیمی است که باید برای قهرمانی در ایتالیا شکستش داد، با وجود اینکه در این فصل چند افت نامتعارف داشتند. لحظاتی بوده که خط دفاعی شان ترک خورده نشان داد و باعث شد تا تعقیب کنندگان امیدوار شوند. مشکل این است که وقتی آنها هم بعضی اوقات دچار لغزش می شوند هیچکس نیست که با ثبات قدم بردارد تا نشان دهد که به طوری جدی رقیب شان است. امشب مشخص می شود که بین میلان و رم چه کسی می تواند واقعا ذهن آنها را به خودش مشغول کند.

در کل مسابقه تردیدی نبود که پسران سفید و سیاه پوش شایسته کسب پیروزی شان بودند، هر چند به نظر می رسد که اختلاف نتیجه بیش از حد برای تورینو بی رحمانه است. با حضور کلودیو مارکیزیو در مرکز میدان، مدافع عنوان قهرمانی همیشه تیم بهتر به نظر رسید، حتی با وجود اینکه آدم لیاییچ و یارانش شجاعانه بازی کردند. ارغوانی پوشان تیمی هستند که هر روز در حال پیشرفت هستند، اما یوونتوس تیمی است که به پختگی رسیده و کاملا اهدافش را باور دارد.

این مسابقه ای خوب بود که سری آ باید به خاطرش سرافراز باشد. مسابقه پر از مسائل تاکتیکی و فنی بود، اما این باعث کم شدن جذابیت نشد. از هیجان و حوادث کافی که هر دربی ای باید داشته باشد نیز برخوردار بود.

این حس القا شد که هر دو تیم جسورانه وارد میدان شدند. سوپر کاپ ایتالیا و قرعه کشی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان پیش روی یوونتوس است و آنها کارشان را به درستی انجام دادند، در دربی ای که ممکن بود به سادگی از دستشان خارج شود. البته داشتن مرگبارترین تمام کننده سری آ در ترکیب نیز کمک کرد.

ولی مسابقه پر از نکات خوب برای تورینو هم بود. قابل درک است که هواداران آنها پس از دو مشتی که در ده دقیقه پایانی مسابقه خوردند مأیوس شوند، اما وقتی که با آرامش به مسائل فکر کنند می بینند که این مسابقه گام دیگری در فرآیند پیشرفت آنها بود.

torino-juventus-belotti_c18xbgyn7f611ftqjqsw87f4o-1

دانلود

با بلوتی، آنها یک مهاجم هدف دارند که مثل شیر شجاع است و الگوست، اما نفرات دیگری هم هستند که جالب توجه کار می کنند. میرکو والدیفیوری خط میانی را روشن کرده، لوکا روستینی در خط دفاعی مثل صخره است و لیاییچ و یاگو فالکه سراسر خلاقیت و کلاس هستند. کمتر از 25 ساله هایی مثل مارکو بناسی، دانیله بازلی و آنتونیو بارکا که وارد صحنه شوند شما خوشبین تر هم می شوید.

در کل، فوتبال ایتالیا برنده شد. مسابقه بدون جنجال و درگیری هایی بود که گاهی باعث خراب شدن بزرگترین بازیهای سری آ می شوند. اینکه تیم ها واقعا برای به زیر کشیدن یوونتوس از مسند قدرت اقدام می کنند فوق العاده است. و البته بانوی پیر مثل همیشه به آرامی و قاطعانه پاسخ آنها را می دهد – با خفه کردن رویاهایشان.

 

8 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.