web analytics
بزرگترین وب سایت هواداران آ اس رم در ایران » رم یک سوپر مارکت بوتیک است

رم یک سوپر مارکت بوتیک است

تیر 7, 1396 - 7:03 ب.ظ
الیاس شایان فر
995 بازدید

تعمیرات جالوروسی برای فصل جدید آغاز شده است. مونچی به شکلی بی نقص با فلسفه فروش باشگاه متناسب است! چه هواداران خوششان بیاید چه نیاید. نیک والریو، نویسنده وب سایت فوتبال ایتالیا می نویسد.

مونچی گفت: ” رم سوپرمارکت نیست. ” اما این جمله کاملا دقیق نیست. معنی واقعی حرف او این بود: ” رم پوندلند نیست ” (پوندلند فروشگاهی انگلیسی است که هر جنس آن فقط ۱ پوند است). محصولات برای فروش در ویترین گذاشته شده اند اما با قیمت هایی که پایین نمی آیند.

خروج محمد صلاح و پیوستنش به لیورپول واکنش های متفاوتی را در بر داشت. از یک سو وینگر مصری یکی از بهترین های رم در فصل گذشته بود و زوج ویرانگری را به همراه ادین ژکو در خط حمله رم ساخته بود.
از سویی هم پیشنهادی که برای او آمد به قدری خوب بود که نتوان آن را رد کرد.

فروش صلاح به قیمت ۵۰ میلیون یورو را به راحتی می توان بزرگترین فروش گرگها معرفی کرد. فروشی که بیش از ۲۹ میلیون یورو سود به همراه داشت. رقمی قابل توجه برای بازیکنی که از آگوست ۲۰۱۶ قراردادش دائمی شده بود. این در اصل همان چیزی است که جالوروسی می خواهد. خرید یک بازیکن با مبلغی نسبتا متوسط٬ رشد و بهبود بازیکن و در نهایت یک جنس مرغوب و عالی برای فروش با قیمتی بالاتر.

مدیر ورزشی جدید رم از حرفش پایین نیامد و از ارزش صلاح هم نکرد و لیورپول هم با قبول شرایط٬ مبلغ درخواستی رم را پرداخت کرد تا در نهایت هر دو طرف قرارداد خوشحال شوند.

خروج نام های بزرگ اینجا تمام نمی شود. انتظار می رود خروجی های بعدی رم کوستاس مانولاس و لئاندرو پاره‌دس باشند. دو بازیکنی که مورد توجه زنیت سن پترزبورگ قرار گرفته اند و روس ها مایل اند تا برای هر دو ۶۰ میلیون یورو به رم بپردازند.

مسئله بعدی دستمزدهاست. به خصوص وقتی به عملکرد مانولاس در فصل گذشته نگاه می کنیم. ۱۸ ماه پیش مدافع یونانی در اولین فصل حضوش در رم مورد توجه غول های اروپایی قرار گرفته بود اما در فصلی که گذشت او بازیکنی متفاوت بود که نسبت به فصل قبل افت قابل توجهی کرده بود. در نهایت رم جایگزینی خشن به نام هکتور مورنو را به خدمت گرفت تا در قیمت و دستمزد صرفه جویی شود.

پاره‌دس در فصل ۲۰۱۶/۱۷ با مشکلاتی مواجه شد. او استعدادش را نشان داد اما هرگز به طور کامل نتوانست خودش را در ترکیب رم ثابت کند. در حالی که همه چیز برای صلاح خوب پیش می رفت و او استعدادش را با ترکیب رم وقف داد٬ برای یار آرژانتینی اینگونه نبود. این یکی دیگر از نمونه هایی است که نشان می دهد رم بهتر است به فکر خریداران بعدی برای دو بازیکن دیگرش یعنی همچون ماریو روی و برونو پرز که نتوانستند در رم جا بیفتند هم باشد.

دیگر نام های برجسته ای که الیمپیکو را ترک کردند٬ میرالم پیانیچ بود که پس از ۵ سال به یووه رفت و قهرمان شد٬ مارکینیوس و لاملا هم در سال ۲۰۱۳ به پاریسن ژرمن و تاتنهام پیوستند. با درآمد حاصل از آنها رم امثال مهدی بناتیا٬ راجا ناینگولان و کوین استروتمن را به خدمت گرفت که هر ۳ خرید های موفقیت آمیزی بودند.

این الگوی عادی است. این همان کاریست که رم انجام می دهد و احتمالا تابستان فصل آینده هم اگر بتواند سودی از فروش ناینگولان و ژکو به دست بیاورد٬ مجبور به بازسازی دوباره خواهد شد.

دانلود So Young

روی کاغذ٬ مونچی و باشگاه جدیدش به نظر مناسب هم می آیند. آنها به مرد اسپانیایی این اختیار را داده اند تا تیم جدیدی را در کنار نفرات اصلی همچون فدریکو فازیو٬ دنیله دروسی٬ راجا ناینگولان و ادین ژکو بسازد.

مونچی در حال توسعه رم است. طرح او در حال پیشرویست و هدفی که سنگریان سابق فوتبال دارد را هم باید در قضاوتی که از او می شود در نظر گرفت. نام هایی چون: ریک کارسدروپ٬ خوان فویت و لورنزو پلگرینی همه یک چیز مشترک دارند: سن. تاکیدی که عمدتا بر روی جوانان و استعداد های در حال ظهور است. بازیکنانی که می توانند تجارت شان را بیاموزند با علم بر اینکه فرصتی برای خودنمایی خواهند داشت. این به همین دلیل است که انتصاب اوزبیو دی فرانچسکو تصادفی نیست چرا که او شجاعتش در اعتماد و پرورش جوانان را در ساسولو نشان داده است.

البته تفاوت بزرگ در فشار و انتظاریست که مردم از بازیکنی که لباس رم را بر تن می کند دارند. آنها ممکن است شبیه ۳ دونده ای باشند که زودتر به خط پایان می رسند اما این٬ حقیقت غیر قابل انکار یعنی اینکه رم ‘ باشگاهیست برای فروش به همراه آکادمی عالی ‘ را تغییر نمی دهد. این به این معناست که مونچی مناسب این تیم است. اینکه آیا هواداران جالوروسی این ماموریتِ سویا-استایل را بپذیرند بحث دیگریست.

10 نظر

رمی عزیز، برای مشاهده نظرات و نظردهی بایستی به سایت وارد شوید.